بیانیه سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور پیرامون حواشی برخی جریانات سیاسی در مورد پیاده‌روی اربعین

ش, 06/18/1402 - 13:10
بیانیه سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور پیرامون حواشی برخی جریانات سیاسی در مورد پیاده‌روی اربعین

متن بیانیه سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور پیرامون حواشی برخی جریانات سیاسی در مورد پیاده‌روی اربعین، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ذلِكَ وَ مَنْ يُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوب‏ (الحج : 32)


چند سالی است که به برکت جهاد و شهادت بسیاری از علمای راستین شیعه، رستاخیز عظیمی به سوی احیاء امر اهل بیت علیهم السلام شکل گرفته و هر سال حرکتی پرشورتر از گذشته را شاهدیم، حرکتی جاری و پیوسته برای رسیدن به ولایت، حرکتی به وسعت ایثار انفس و اموال و حرکتی عاشقانه بر مدار عرفان واقعی!
شاید آنگاه که حسین بن علی علیه السلام را عالمان متهتِّک و جاهلان متنسِّک در مسلخ غاضریه به شهادت می‌رساندند کمتر کسی بر این باور بود که روزی قلوب عالمیان همه میل او کنند و دعای ابراهیم خلیل علی نبینا و علیه السلام در«فَاجْعَلْ أَفْئِدَةً مِنَ النَّاسِ تَهْوي إِلَيْهِم‏» اینگونه تجلی یابد و میلیون ها انسان، با چشمانی اشکبار و دستانی کریم و پاهایی رنجور و جسمهایی خسته، امر امام باقر علیه السلام در زیارت قبر حسین علیه السلام را چون رودی پیوسته و در جریان و در خروش، امتثال کنند.
هرگز فراموش نخواهیم کرد که در گذشته ای نه چندان دور، همین زیارت اعتاب مقدسه، داغی بر دل و حسرتی فروخورده بود و به برکت انقلاب اسلامی و جهاد در برابر طواغیت و خون های بسیار، امروز به آسانی و ارزانی برای همگان و بالاخص شیعیان فراهم آمده است و مع الاسف جریانی معلوم الحال و ابن الوقت هایی که حیات سیاسیشان را مرهون غوغاسالاری و نق زدن های گاه و بیگاه به هر بهانه و نسبت به هر حرکت و اقدام موثرند، با قلم هایی مسموم و بیانی مذموم، حقانیت آن را نشانه رفته اند؛ جریانی که یکی از مسببان و بانیان همه مشکلات فرهنگی و اقتصادی امروز ایرانند و و در هر فرودی رد پایی از اینان به چشم می خورد؛
جریانی تمامیت خواه با شعارهایی عوام پسند که نه دغدغه دین مردم را دارند و نه دغدغه دنیایشان را، هم مسلکان مولوی خودخوانده ای که منافع خودشان را بر هر حقیقتی مقدم می دارند و همین امروز نیز با چشم بستن بر جسارت به قرآن توسط شارلی ابدوی منحوس و سکوت مدوامشان در برابر اهانت های مکرر به این معجزه جاوید و کشتار مظلومان در جای جای عالم، با جار و جنجال تنها به دنبال بقای حیات سیاسی خویشند و بر خلاف سیره و روش سابقشان، امروز پرچمداران قرائتی ناقص از اسلامند و رحمانیتی منفعل را فریاد می کنند.
از شاخه مطرود حوزوی این جریان که خود را متلبِّس به لباس تحقیق و تدریس می‌دانند باید پرسید اگر دغدغه دین دارید؟ چه تبلیغی برتر از احیاء امر الله و سوق مردم به اهل بیت علیهم السلام؟ و اساسا اقامه امر خدا و توسعه معروف و قلع منکر و فساد، جز از مسیر اهل بیت علیهم السلام و احیاء امرشان و متمایل کردن قلوب مردم به سوی آنان میسور است؟ آیا یکبار ابواب زیارت کامل الزیارات و تهذیب و امالی و من لایحضر و... را برای عملی کردن مورد تحقیق و تدقیق قرار داده اید و شرایط عملی کردن آن را در ذهن گذرانده اید؟ و اگر اقتصاد مردم را دغدغه دارید که نه تنها سکوت شما در برابر اقدامات خسارت بار هم قطاران سیاسیتان را از یاد نبرده ایم بلکه شاهد آنیم که اقدامات دولت برای تسهیل زیارت اربعین چه زیرساخت های اقتصادی بنیادینی را برای مناطق محروم و کم برخوردار غربی کشور فراهم آورده است و حرکت بیش از چهار میلیون زائر از اقصی نقاط کشور در مسیری معنوی چه گردش اقتصادی بی نظیری را خصوصا برای اقشار کم برخوردار مرز نشین و ناوگان حمل و نقل عمومی رقم زده است؟ باید پرسید مبنای شما و رکن وثیقی که به آن در تحلیل های خود تکیه کرده اید کدام است که مبادا از همجٌ رعاعی باشید که «لَمْ يَسْتَضِيئُوا بِنُورِ الْعِلْمِ وَ لَمْ يَلْجَئُوا إِلَى رُكْنٍ وَثِيقٍ»؟
سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره امام خمینی قدس سره و همه شهیدان بویژه شهدای 17 شهریور 1357 و تجلیل از خدمات دولت خدمتگزار مردمی که علی‌رغم سمپاشی ها و سیاه نمایی های برخی عناصر و جریانات معلوم الحال، با تسهیل‌گری و اقدامات موثر خود، زمینه را برای زیارتی آسان، ایمن و ارزان و نیز توسعه زیرساخت های امنیتی، مواصلاتی و اقتصادی غرب کشور فراهم آورد و همه آنانی که با بذل مال و جان و توان خود در طول تاریخ، مسیر را برای احیاء امر اهل بیت علیهم السلام، هموار ساختند، برترین تحیّات و درودها را بر همه آنانی که با اقدامات شبانه روزی و با فراهم آوردن مقدمات و امکانات در این مسیر گام نهادند، تقدیم می نماید.


سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.