طلاب جهادی بسیجی زبان گویای محرومین هستند

Submitted by sharifi on چ, 05/12/1401 - 19:40
رئیس شورای جهادی شهرستان تربت جام گفت: طلاب جهادی زبان گویای محرومین هستند و وظیفه شرعی دارند تا مشکلات را منعکس کنند.

حجت الاسلام جواد ارقبائی رئیس شورای جهادی تربت جام با اشاره به شعار می سازیم تا ساخته شویم، بیان کرد: گروه های جهادی در بدو ورود به اردوی جهادی که با محرومیت و مظلومیت در روستاها مواجهه می شوند، وظیفه شرعی دارند تا مشکلات را منعکس کنند.

وی با اشاره به برخورداری 22 روستای محروم و شهید پرور دهستان کاریزنو از بخش نصرآباد این شهرستان از خدمات جهادی طلاب استان، تصریح کرد: ما طلاب و اساتید جهادی؛ زبان گویای محرومین هستیم و مشکلات و درد دل مردم را به کمک رسانه ها به گوش مسئولان می رسانیم.

رئیس شورای جهادی از مردم به عنوان ولی نعمتان و رکن اصلی استقرار و استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی از ابتدای حرکت انقلاب که از جان و مالشان گذشتند یاد کرد و ادامه داد: اقدامات جهادی در روستاهای محروم و کم برخوردار با هدف محرومیت زدایی در عرصه های عمرانی، پزشکی، فرهنگی، هنری، کارآفرینی و اشتغالزایی انجام شد.

 حجت الاسلام ارقبائی توجه ویژه به روستاهای 4 تا 160 خانواری جامعه هدف در این اروی جهادی را در راستای کمک به  توسعه پایدار اقتصاد روستا و تحقق مهاجرت معکوس توصیف کرد و خاطرنشان کرد: ما نیامده ایم که صرفاً بسته غذایی یا معیشتی توزیع کنیم. ایجاد تحول، اشتغالزایی، کارآفرینی، اقتصاد مقاومتی،کار با کودک، مشاوره و آموزش های مختلف از جمله تحکیم بنیان خانواده، کودک و نوجوان و مباحث روانشناسی بخشی از اقدام های موثر گروه های جهادی است.

وی با تأکید براینکه روستاهای جامعه هدف شهدای زیادی تقدیم نظام و انقلاب کردند و حق شان نیست چنین زندگی داشته باشند گفت: نیروی جهادی زمانی خسته می شود که معطل بماند و نتواند کاری برای مردم محروم انجام دهند که ضمن رفع برخی نواقص و کوتاهی ها با مطالبه گری زبان گویای مردم هم هستند. 

 

فارس