دشمن برای توقف حرکت انقلاب، ارزش‌ها را هدف قرار داده‌است

Submitted by sharifi on
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:
نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به ارکان انقلاب اسلامی گفت: اسلام، نخستین رکن و موتور محرک انقلاب است، و دشمنان به این جمع‌بندی رسیدندکه برای توقف حرکت انقلاب اسلامی، ارزش‌های دینی را در جامعه کمرنگ کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله حاجی صادقی روز پنجشنبه 6 مردادماه در اولین جلسه هیات اندیشه ورز مدیران حوزه‌های علمیه خواهران در سالن جلسه‌های ساختمان اداری جامعه الزهرا (س) در قم، با بیان اینکه جلوی کار دشمن را گرفتن و مبارزه کردن با عمل دشمن جهاد است گفت: نباید بگذاریم دشمن از انقلاب هویت زدایی کند.

وی ادامه داد: آنچه امام و اُمت این انقلاب را به حرکت درآورد و به تحرک واداشت، اسلام می‌باشد، از این رو دشمنان برای خاموش کردن اسلام، در عرصه‌های اعتقادی، سیاسی، اخلاقی و رفتاری به‌ویژه در عرصه بانوان و دختران به این جمع‌بندی رسیدند، بهتر از همه جا می‌توانند، دین مردان را با عملیات دختران نابود  کنند، آندلس و کوفه نمونه‌های تاریخی از این دست هستند، زنان کوفه مردان را از آمدن به رکاب امام حسین (ع) بازداشتند.

حاجی صادقی همچنین تلاش‌ها برای احیای سکولاریسم را نیز مورد توجه قرار داد و بیان داشت: یکی از راه‌های خاموش کردن دین، محدود کردن آن  است، و می‌خواهند قلمرو دین را بزنند نه خود دین را، چون به نتیجه رسیدند، فطرت انسان‌ها نمی‌گذارد از اصل دین فاصله بگیرند.

وی تاکید کرد: دنبال این هستند، دین را تحریف کنند و دین بدلی بیاورند.

وی‌ یادآور شد: دشمن به تعبیر رهبر انقلاب، جبهه‌ای وسیع مقابل ما درست کرده، و در حوزه علمیه، دانشگاه، بازار، خانه و مدرسه وجود دارد و دنبال این است که عامل حرکت انقلاب که همان اسلام است، خاموش شود.

وی با بیان اینکه ولایت فقیه به عنوان  رکن انقلاب است ، خاطرنشان کرد:  ولایت راننده جاده هدایت و تضمین کننده حرکت در صراط مستقیم است، و اگر از اسلام گرفته شد، خاصیت اثرگذاری و انقلاب و حیات را نیز می‌گیرد.

حاجی صادقی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی  فرمودند، اُمت بی‌ولایت حیات ندارد، از این رو ما باید خیلی  روی این نکته تامل و تکیه کنیم، البته نه با یک ادبیات سنتی که امروز سخت است، بلکه با ادبیات کارکردی، کارکردهای ولایت در نظام‌اسلامی را بیان کنیم.

وی با تاکید بر پشتیبانی حوزه‌های علمیه از ولایت فقیه گفت: باید مدافع شخصی که از حوزه برخاسته و دنیا را مدیریت می‌کند، باشیم، نه فقط ولایت فقیه، شخص ولی فقیه ما نیز امروز دنیا را اداره می‌کند و این معجره خداست.

 حاجی صادقی گفت: ما که متناسب با مسئولیتمان از وضع دشمن خبر داریم، می‌دانیم که ولی فقیه امروز چه کار می‌کند، حوزه باید با فریاد افتخار کند و در خدمت سربازی ولایت باشد.

وی در ادامه سخنان خود مردم را یکی دیگر از ارکان انقلاب ذکر کرد و گفت: مردم سوخت رسان و اقتدار حرکت موتور انقلاب هستند، الان دشمن به این جمع‌بندی رسیده  که مردم را از انقلاب جدا کند.

 نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه امروز مساله اصلی کشور اقتصاد است گفت: حوزه‌های علمیه باید مواظب باشد، دشمنان تلاش دارند ما را دراین میدان آنقدر مشغول کنند که از عملیات فرهنگی و فکری بازدارد.

صادقی خاطرنشان کرد: زمانی که طرح صیانت مطرح بود، می‌گفتم ای کاش چهارنفر هم از داخل حوزه علمیه فریاد  می‌زدند، که نگویید این طرح خلاف است و مقابل مردم است، بگویید در جهت دفاع از حقوق مردم است..

وی در ادامه گفت: فضای مجازی در آینده از حالا بدتر و غیرقابل کنترل‌تر می‌شود، نه مجلس و نه دولت نمی‌توانند جلوی آن را بگیرند، شبکه ملی اطلاعات و کلی کارهای دیگر هم انجام می‌دهند، اما این راهش نیست، راهش این است که ایمان جوانان را تقویت، و در عرصه فضای مجازی تقوی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه حاکمیت باید مسیر بهشت را برای مردم هموار کند یادآور شد: برخی وقتی گفتند، نمی‌شود مردم را با زور به بهشت بُرد، من گفتم با زور به جهنم نبرید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این نکته که روحیه استکبار ستیزی چهارمین رکن  انقلاب اسلامی است ، تصریح کرد: ما از قرآن یاد گرفتیم با فاسد ادبیات جاذبه‌ای و نرم داشته باشیم، اما با مفسد باید با شدت عمل کرد، چون فاسد خود را غرق می‌کند، اما مفسد دنبال غرق کردن دیگران است.

نخستین نشست هیات اندیشه‌ورز مدیران جامعه‌الزهرا (س) و حوزه‌های علمیه خواهران با موضوع ضرورت ارتقا و توانمندسازی مدیران حوزه‌های علمیه خواهران در راستای تحقق حوزه تراز انقلاب اسلامی برگزار شد.

این نشست به همت اساتید و نخبگان جامعه‌الزهرا ترتیب یافته بود.