هم اندیشی گروه های جهادی بسیج طلاب در شهرکرد

جلسه هم اندیشی گروه های جهادی بسیج طلاب و روحانیون در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

جلسه هم اندیشی و انسجام بخشی گروه های جهادی اساتید، طلاب و روحانیون و شبکه روحانیت استان با حضور مسئولین نهادهای حوزوی، به دبیری سازمان بسیج طلاب و روحانیون در دفتر مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام برگزار شد.

 حجت الاسلام والمسلمین ضمن خیرمقدم و تقدیر از اقدامات گروه های جهادی  بسیج طلاب و روحانیون و اساتید در عرصه مقابله با ویروس منحوس کرونا، گفت: هدف از تشکیل این جلسه بررسی ابتکارات و خلاقیت ها و نوآوری ها در حوزه فعالیت گروه های جهادی بسیج طلاب و روحانیون و اساتید برگزار شده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام افزود: هم اندیشی پیرامون مباحث افزایش معنویت در  برنامه ها با محوریت مساجد از دیگر اهداف این جلسه است.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون و سپاه قمربنی هاشم علیه السلام نیز در این جلسه از اعلام آمادگی بسیجیان برای حضور در عرصه مقابله با کرونا خبر داد و گفت: استفاده از ظرفیت های حوزه های علمیه و پایگاه های بسیج طلاب و روحانیون و صالحین بسیج نواحی در شهرستان ها و همکاری با دیگر دستگاه های ازجمله نیروی انتظامی، هلال احمر، جهاد کشاورزی و ... در دستور کار گروه های جهادی است.

حجت الاسلام محمدی افزود: توزیع بسته های معیشتی، مشارکت طلاب و روحانیون در طرح واکسیناسیون، پشتیبانی از برنامه های مختلف محرومیت زدایی و خدمت رسانی از برنامه های حضور طلاب، روحانیون و اساتید بسیجی در سطح استان می باشد.

حجت الاسلام کریمی هم در این جلسه آموزش تغسیل، تکفین و تدفین اموات کرونایی و اهتمام به انجام امور شرعی در این زمینه با اعزام گروه های جهادی یکی از برنامه های خدمت رسانی طلاب و روحانیون در عرصه مقابله با کرونا و خدمت رسانی به مردم بوده است.

مسئول ستاد اقامه نماز استان، افزود: آماده سازی بسته های ره توشه برای مبلغین با همکاری حوزه های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی از دیگر پیشنهادات اجرایی می باشد.

وی، ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی و فرهنگی همراه با تشکیل گروه های جهادی و آماده سازی کلیپ های کوتاه برای بیمارانی که دوره نقاهت را سپری می کنند، از دیگر پیشنهادات مطرح شده در این جلسه است.