ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۷۱ بار خوانده شده
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

جلسات محرم با پروتکل‌های سختگیرانه برگزار می‌شود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: جلسات محرم در فضای باز یا فضای سرپوشیده با سقف‌های بلند و با رعایت ضوابطی مانند استفاده اجباری از ماسک و ... می‌تواند اجرایی شود

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در حاشیه ستاد ملی پیگیری‌های ویژه محرم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه گزاره «با کرونا باید زندگی کرد و ادامه دارد» به معنای عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیست، اظهار داشت: با وجود بیماری کرونا زندگی تعطیل نیست و تمام مراقبت‌ها و مراعات‌ها نیز باید صورت گیرد و تا زمانی که کرونا وجود دارد. یاد گرفتیم که باید مراقبت‌ها را سختگیرانه دنبال کنیم تا بتوانیم این شرایط را پشت سر بگذاریم.

فرهنگ عاشورایی نهفته در فرهنگ ایرانی است

وی با بیان اینکه محبّت و روضه‌های سیدالشهدا(ع) جزئی از فرهنگ ماست و مانند شیر و شکر، فرهنگ عاشورایی در فرهنگ ایرانی ما نهفته است، تصریح کرد: این روضه‌ها تعطیل‌بردار نیست و حتماً مردم با فرهنگ و غنی ایران بلد هستند و دستگاه‌های حاکمیتی نیز آماده هستند تا با تمهیدات لازم، زمینه‌های برگزاری با مراعات کامل جلسات محرم را فراهم کنند.

حجت الاسلام والمسلمین قمی افزود: جلسات محرم در فضای باز یا فضای سرپوشیده با سقف‌های بلند و با رعایت ضوابطی مانند استفاده اجباری از ماسک و ... می‌تواند اجرایی شود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم‌ها با رعایت ضوابط برای حفظ سلامتی مردم است، گفت: برای رعایت پروتکل های بهداشتی سختگیری خواهیم کرد تا مراسم محرم که مطالبه مردم است به بهترین وجه برگزار شود. عزاداری سیدالشهدا(ع) مردمی است و دستگاه‌های حاکمیتی وظیفه تسهیل رعایت پروتکل‌ها را برعهده دارند.

وی اضافه کرد: از روز نخست شیوع کرونا هیأت‌های مذهبی پشت سر و کمک‌رسان ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده‌اند و هیئتی‌ها، مسجدی‌ها، روحانیت و جهادی‌ها همگی وظیفه حمایت و پشتیبانی خود را انجام دادند و کمک کردند در محرم هم کمک خود را به مراعات ضوابط می‌دانیم.

حجت الاسلام والمسلمین قمی گفت: پروتکل‌های خوبی با همکاری وزارت بهداشت برای جلسات و دسته‌های عزاداری و دیگر اجزای محرم در نظر گرفته شده است تا ان‌شاءالله جلسات برگزار شود.

برگزاری مراسم عرفه در فضای باز

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: مراسم عرفه براساس روایات اساساً باید در محیط روباز برگزار شود و ان‌شاءالله امسال با هماهنگی با آستان‌های مقدس و امامزادگان این امر را اجرایی خواهیم کرد تا نمونه‌ای برای هیات‌ها و مردم باشد که ببینند امکان برگزاری جلسه با رعایت ضوابط وجود دارد.

جلسات هیأت‌های پرجمعیت لغو نمی‌شود

حجت الاسلام والمسلمین قمی با اشاره به برنامه‌های هیئت‌های بزرگ و پرجمعیت، گفت: بنا نیست جلسات این هیئت‌ها تماما در فضای مجازی باشد و قطعا در محیط‌های سفید و سبز که مشکلی نیست، اما در محیط های دیگر با رعایت ضوابطی برگزار می‌شود.

تغییر ماهیت نذری‌های محرم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص برنامه‌ریزی برای نذورات و تبرعات مردم در ماه محرم باتوجه به اینکه برخی وقف است، گفت: امسال توصیه بر این است که نذورات به سمت اقلام بهداشتی یا سبدهای ارزاق مواد غذایی سوق پیدا کند تا به دست محرومان و مستضعفان برسد و اگر بنا شد به سمت طبخ غذا حرکت کنند نیز ضوابط سختگیرانه‌ای وجود دارد و توصیه بر این است که در آشپزخانه‌ها، ضابطه‌مند انجام شود. البته در خصوص تغییر ماهیت نذورات و موقوفات با توجه به شرایط خاص امسال استفتائات از مقام معظم رهبری و سایر مراجع انجام شده است که به زودی پاسخ‌ها منتشر خواهد شد.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.