ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۳۳۰ بار خوانده شده
به مناسبت بزرگداشت حماسه ۹ دی؛

بیانیه سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور

حماسه نهم دی، غدیری دیگر بر تارک اسلام و تحکیم و ارتقاء بصیرت عموم مردم و خواص جامعه اسلامی بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، متن بیانیه این سازمان به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

"وَحَسِبُوا أَلا تَكُونَ فِتْنَةٌ فَعَمُوا وَصَمُّوا ثُمَّ تَابَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ ثُمَّ عَمُوا وَصَمُّوا كَثِيرٌ مِنْهُمْ وَاللَّهُ بَصِيرٌ بِمَا يَعْمَلُونَ ﴿سوره مائده /۷۱﴾

گمان كردند كيفر و آزمايشى نخواهد بود، پس كور و كر شدند. سپس خداوند توبه‏ شان را پذيرفت. دگر بار بسيارى از آنان كور و كر شدند و خداوند به آنچه مى ‏كنند، بيناست."

تاریخ همواره لبریز از تقابل جدی خیر و شر ، توحید و شرک و کفر و ایمان بوده و هست  و انسان همیشه در حال امتحان و آزمایش است . جنود عقل سعی در به فعلیت رساندن قوای انسانی برای نیل به مرتبه انسان کامل دارد و جنود جهل با نیرنگ و وسوسه همراه گشته و بنا بر قسم ابلیس  سعی در به قهقرا بردن بشر تا مرتبه درک اسفل را دارد .نمونه بارز این تقابل، فتنه سال ۱۳۸۸ در ایران اسلامی بود که دشمنان خارجی با اغوای برخی از افراد خسته از راه مقاومت به طمع انقلاب رنگی ، سبز سیادت را بازی گرفته و سعی در برپایی انقلاب رنگی نمودند و علاوه بر خسارات فراوان مادی و معنوی به انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و تاختن بر اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی ، می رفت  اعتبار ملت ایران را در سطح دنیا مخدوش کند.

اما حماسه  بزرگ ۹ دی ماه با تجربه اندوخته فرزندان اسلام درپهنه تاریخ، خصوصا فتنه های  بسیار پیچیده دوران امیر المومنین علیه السلام و مواجهه فرزندان امامین انقلاب در دوران انقلاب اسلامی با فتنه های هزار تو  و بر پایه بصیرت مثال زدنی ملت ایران آفریده شد . و در این بین  ارائه ی طریق و بصیرت افزائی  فرزند خلف نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله) حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (ادام الله ظله )  چنان برجسته بود که غبار فتنه زدود وحق را از باطل جدا کرد .و آنگاه لشکر حسینیان در روز نهم دی ماه ۸۸  فوج فوج با پرچم ولایت به کوی و برزن آمدند و در سراسر کشور حماسه ای آفریدند که دل مادران شهید را آرام و لب ولی امرمسلمین  را خندان نمود .

 آنچنان که حضرتش در تبیین ایمان دینی مردم به عنوان یکی از عناصر اهمیت زا در حماسه نهم دی ماه فرمودند : "آن معجزه‌گری که همه مردم را بسیج کرده، به صحنه می‌آورد و با وجود همه سختی‌ها آنان را در صحنه نگه می‌دارد، ایمان قلبی و دینی است. چرا که بر اساس ایمان دینی، شما در هر شرایطی پیروز خواهید بود و شکست معنایی ندارد."[۱]

حماسه نهم دی ،  غدیری دیگر بر تارک اسلام و تحکیم و ارتقاء بصیرت عموم مردم و خواص جامعه اسلامی بود  که بر بصیرت خردمندان ،استحکام و بر جهل خاطیان، نور هدایت تابید و دگربار اقیانوس  بیکران انقلاب اسلامی با رافتی همه جانبه و با آغوشی باز، گمراهان را  به راه مستقیم ولایت فرا خواند  و مسیر عاقبت بخیری و سعادتمندی را پیش روی آنان قرارداد .

سازمان بسیج اساتید ،طلاب و روحانیون کشور با گرامیداشت یاد و خاطره حماسه نهم دی ماه ۸۸، بر عهد دیرینه خود با اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه صحه گذاشته و میثاق خود با مصداق بارز آن ، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (ایده الله بنصره) را تجدید نموده و اعلام می دارد که تا پای جان از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وآرمان های انقلاب اسلامی دفاع خواهد نمود  .

والله الموفق المعین

نهم دی ماه ۱۳۹۸ ه-ش مصادف با

سوم جمادی الاولی ۱۴۴۱ ه- ق

سازمان بسیج اساتید ، طلاب و روحانیون کشور

--------------------------------------------------------------------------

[۱]  - بیانات ۱۳۹۰/۰۹/۲۱

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.