ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۱۲ بار خوانده شده
آیت الله العظمی مکارم:

دستگاه دیپلماسی برای شیخ زکزاکی ورود جدی ترکند

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی و رسانه ها باید نسبت به پیگیری اوضاع شیخ زکزاکی اقدام جدی تری انجام دهند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی امروز در دیدار تعدادی از اعضای خانواده شیخ زکزاکی که در بیت معظم له برگزار شد، شیخ زکزاکی را شخصیتی قهرمان و مبارز دانستند و بیان کردند: این مجاهد در راه خدا شش فرزند خود را به اسلام تقدیم کرده اند.

ایشان با بیان اینکه وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی و همسر ایشان جای تاسف دارد، عنوان کردند: ظلم های بی شماری در حق شیخ زکزاکی و خانواده ایشان روا داشته اند و مجامع بین الملل نیز در این باره سکوت کرده اند.

این مرجع تقلید، سکوت جامعه جهانی و سران کشورهای مسلمان را خفت بار دانستند و خاطرنشان کردند: دولت نیجریه مسئول این ظلم ها و جنایات بوده و ما آن را محکوم می کنیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرند: شخصیت ها و علمای برجسته اسلام باید در این زمینه موضع گیری و تحرک داشته باشند، ما از اندیشمندان و صاحب‌نظران جهان اسلام می خواهیم نسبت به این موضوع اعتراض کنند

ایشان با بیان اینکه دولت نیجریه باید به ظلم علیه شیخ زکزاکی خاتمه دهد، مطرح کردند: این شخصیت ارزشمند در گرایش مردم نیجریه به اسلام و مکتب اهلبیت(ع) نقش برجسته ای داشته اند، از طرف دیگر ظلم هایی که به ایشان شده نیز در تاریخ کم سابقه بوده است.

این مرجع تقلید، شیخ زکزاکی را شهید زنده جهان اسلام دانستند و یادآور شدند: امیدواریم صدای شخصیت ها به گوش رهبران نیجریه برسد و مسئولان این کشور نسبت به انتقال شیخ زکزاکی به یکی از کشورهای اسلامی جهت معالجه موافقت به عمل آورند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه شیخ زکزاکی علیه حکومت نیجریه اقدامی نکرده، خاطرنشان کردند: جرم این شخصیت ارزشمند این است که نفوذ مردمی زیادی دارد و مردم ایشان را دوست دارند.

ایشان تاکید کردند: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی و رسانه ها باید نسبت به پیگیری اوضاع شیخ زکزاکی اقدام جدی تری انجام دهد، همچنین لازم است اعتراض ها و پیگیری های لازم برای حل این مشکل صورت گیرد تا تا وضعیت این عالم مجاهد بهبود یابد.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.