ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۶۰۷ بار خوانده شده
رئیس قوه قضائیه در اجلاس نماز:

نماز تنها راه نجات از لغزش هاست/ وضع فضای مجازی جامعه را رنج می دهد

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: تنها راهی که انسان می تواند با پناه بردن به آن خود را از شیطنت ها و لغزش ها مصون کند، نماز است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در گرگان اظهار داشت: طبیعت و سرشت انسان نیازمند برقراری ارتباط با خدا است که این رابطه در پرتو نماز به عنوان رمز حیات طبیه و صراط مستقیم شکل می گیرد.

وی بیان کرد: اگر چه اقامه نماز از خانه آغاز می شود، اما همه بخش های جامعه اسلامی مانند مدرسه، دانشگاه، ادارات و هر کوی و برزن باید جلوه گاه این ارتباط الهی و معنوی باشد.

رئیس قوه قضائیه افزود: مساجد خانه های خدا در زمین و مرکز ارتباط با خالق است که اگر ارتباط انسان با خدا حتی برای یک لحظه قطع شد زمینه سقوط و از بین رفتن انسان و همه وجودش فراهم خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: علاوه بر آن، تداوم اقامه نماز می تواند منجر به برقراری عدالت در جامعه شده و انسان های عادل را به طرف عدالت رهنمون کند.

وی گفت: اگر در جامعه مشکلاتی مانند آسیب های اجتماعی، کمبودهای اقتصادی و سیاسی و فرهنگی داریم باید بدانیم که از خدا غافل شده ایم که توجه بیشتر به نماز این مشکلات را تا حد زیادی برطرف خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه افزود: حقیقت نماز می تواند جامعه را از تهدیدات مصون کرده و فرد، جامعه، اقتصاد، سیاست، قضا و حکمرانی را در مسیر راستی و عدالت قرار دهد.

وی ادامه داد: اقامه نماز مانع حکومت ظالمین بر ممالک اسلامی می شود و یکی از پیام ها و اهداف اجرای این فریضه، نفی هر گونه ظلم و ستم است.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: به دلیل نقش موثر اقامه نماز در بخش های گوناگون جامعه، اجرای آن در مساجد، ادارات و مدارس کشور باید بیش از پیش گسترش یافته و جدی گرفته شود.

وی به گسترش فضای مجازی در جوامع و خانواده ها اشاره کرد و گفت: آسیب های ناشی از رواج این پدیده، جامعه را رنج می دهد، اما با گسترش نماز می توان مسائل اخلاق و تهدیدات ناشی از ارتباطات دیجیتالی را به فرصت هایی برای مصون سازی جوانان و خانواده ها تبدیل کرد.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: باید بپذیریم که جوانان و دختران و پسران را نمی توان از فضای مجازی جدا کرد، چرا که این فناوری همه لایه ها و زوایای زندگی را در برگرفته و به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

وی افزود: هیچ اختراعی مانند فضای مجازی با این سرعت در خانواده ها و انسان معاصر نفوذ نکرده که تنها راه مصون سازی این تهدیدات علاوه بر مدیریت فضای مجازی، گسترش ارتباط با خدا و نماز است.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: در پرتو نماز علاوه بر صیانت بخشی انسان های متزلزل، غیبت، دروغ، ظلم و دست اندازی به حقوق و اموال بیت المال کاهش خواهد یافت.

وی گفت: ظلم به خدا، ظلم به خود، ظلم به دیگران و ظلم به هستی و طبیعت جامعه را تهدید می‌کند و برای برقراری تعادل در این چهار زاویه باید بر اساس عدالت عمل کنیم.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: ممکن است فردی در اداره با حضور بازرس و ناظر کار خود را به درستی انجام دهد، اما اگر می خواهیم در خلوت هم افراد از  خطا و تخلف و دست اندازی دوری کنند باید نماز را بیش از همیشه در جامعه رواج دهیم .

وی به تلاش های قوه قضاییه برای اجرای عدالت در جامعه اشاره کرد و گفت: گسترش معنویت و اخلاق بسیاری از جرم ها و آسیب های اجتماعی را کاهش خواهد داد که راه حل آن توجه به خدا، معنویت و نماز است.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: فقر محصول بی عدالتی و ناشی از قوانین ناعادلانه در جوامع بشری است که اگر این قانون ها بر اساس آموخته های اجتماعی و الهی باشد بسیاری از این بی عدالتی ها حل می شود که در پرتو نماز می توان جامعه را مصون سازی کند.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.