ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۸۰ بار خوانده شده
تولیت مدرسه علمیه ابوذر تهران تبیین کرد:

ویژگی های طلبه انقلابی و مردمی

حجت الاسلام والمسلمین مطلبی با بر شمردن ویژگی های طلبه انقلابی و مردمی، گفت: یک طلبه انقلابی باید از همان اوایل طلبگی مراقبه در رفتار و کردار خود داشته باشد به گونه ای که در کردار و گفتارش مانند فعل امام معصوم(ع) باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رضا مطلبی تولیت مسجد و مدرسه علمیه ابوذر تهران، با بر شمردن ویژگی های یک طلبه انقلابی و مردمی، اظهار داشت: طلبه و روحانی باید از همان اوایل طلبگی مراقبه در رفتار و کردار خود داشته باشند چرا که بعد از گذراندن سطوح مقدماتی و عالی طلاب محترم امام مردم خواهند شد، لذا باید در کردار و گفتارش به مانند امام معصوم(ع) و در مسیر حضرات معصومین قدم بردارند.

 وی با بیان روایتی از امیرالمومنین(ع) ادامه داد: حضرت میفرماید: اَلا وَ اِنَّکُم لا تَقدِرونَ عَلیٰ ذٰلِک؛ شماها نمی‌توانید این‌ جوری رفتار کنید، وَ لٰکِن اَعینونی بِوَرَعٍ وَ اجتِهاد؛ تلاش کنید؛ خطّ اصحاب قدرت دنیوی را دنبال نکنید ولی می توان در مسیر امام بود.

امام جماعت مسجد ابوذر تهران، ابراز داشت: طلبه و روحانی باید در متن جامعه و مردم باشد و این ممکن نیست الاّ از یک طلبه باتقوای عالم. طلاب عزیز باید در درس خواندن نیز تلاش کنند. اگر طلبه ملّا و باتقوا باشد می تواند در جامعه یک چهره شناخته شده و تاثیر گذار باشد.

وی با توصیه به طلاب، تاکید کرد: طلاب باید درس و بحث و تحقیق را جدی بگیرند و من معتقدم طلبه باید فکر و تلاشش در حوزه صرف شود. اساتید ما می گفتند« الدرس مرة و التکرار الف » و تاکید می کنم که سطوح مقدماتی به مانند پِی ساختمان است که باید قوی باشد.

تولیت مدرسه علمیه ابوذر تهران در پاسخ به سؤالی مبنی بر توطئه های فرهنگی دشمن بر علیه مردم ایران، روحانیت و مبلغان چه رسالتی در این زمینه دارند، گفت: خوب درس خواندن طلبه سرمایه اوست و سرمایه دیگر طلبه این که با مردم حشر ونشر داشته باشد یعنی دردل مردم باشد و مردم هم دردل او باشد که اگر چنین شد هیچ توطئه ای کار ساز نخواهد شد کما اینکه تجربه این را ثابت کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین مطلبی در پایان خاطرنشان کرد: در قدیم جلسات اخلاق مثل حال حاضر به طور اخص برای اخلاق وجود نداشت و فقط عده معدودی از افراد و اساتید حوزه اینگونه درس اخلاق داشتند روحانیونی از قبیل حضرت امام(ره)، حاج ملاحسین قمی و مرحوم آقا رضا صدر جلسه درس اخلاق داشتند، آن هم فقط برای طلاب حوزه، و مردم بیشتر در منبر چند نکته ای از اخلاق می شنیدند ولی الان به برکت انقلاب اسلامی جلسات اخلاقی دایر است و استقبال خوبی هم می شود و این جلسات می تواند سد تهاجم فرهنگی دشمن شود.

 

حوزه نیوز

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.