ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۶۳ بار خوانده شده

استقبال مردم آلمان از «روز درهای باز» در بیش از ۱ هزار مسجد

روز درهای باز که پنج شنبه این هفته در بیش از ۱ هزار مسجد سرتاسر آلمان برگزار شد با استقبال قابل توجه مردم روبرو شده و به ویژه در مساجد اصلی کلن و برلین، عده زیادی برای آموختن تعالیم اسلامی حضور یافتند.

از بیش از ۱۰۰۰ مسجد در سراسر آلمان از غیرمسلمانان در «روز درهای باز مساجد» استقبال کردند که هدف شان از بین بردن کلیشه های اسلام هراسی و  ترویج تفاهم متقابل بود.

 مساجد اطراف آلمان روز پنجشنبه درهای خود را به روی پیروان ادیان و اعتقادات مختلفی باز کردند تا گفتگو میان ادیانی را به هدف از بین بردن کلیشه ها و افسانه های ضداسلامی ترویج دهند.

این مراسم با استقبال گسترده ای از سوی مردم عادی روبرو شد به طوری که مسجد مرکزی کلن، بزرگترین مسجد آلمان در شهر غربی کلن، توسط صدها بازدید کننده که فرصتی برای سؤال درباره اسلام و مسلمانان داشتند ، مورد بازدید قرار گرفت.

شورای دیبیت، یکی از نهادهای اسلامی وابسته به مسلمانان ترک تبار در آلمان، میزبان تورهای هدایتی در مساجد برای بازدیدکنندگان بود.

 در مسجد سیتلیک در برلین، امامان جماعت و پیشوایان اسلامی به سئوالات والدینی که ه مراه با کودکان شان برای آموختن درباره دین و فرهنگ اسلامی و ارزش های دینی آنان آمده بودند، پاسخ دادند.

 گفته می شود «روز درهای باز» مساجد هر ساله در روز وحدت آلمان توسط شورای هماهنگی مسلمانان آلمان برگزار می گردد و سکویی برای گردهم آوردن بزرگترین سازمان های اسلامی در این کشور فراهم می سازد.

 پیش بینی می شد امسال ۱۰۰،۰۰۰ بازدید کننده در بیش از ۱۰۰۰ مسجد در سراسر کشور در این رویدادها شرکت کنند.

آلمان ، کشوری با بیش از ۸۱ میلیون جمعیت است و ، پس از فرانسه ، دومین جمعیت مسلمانان در اروپای غربی را دارد. در میان تقریباً ۴.۷ میلیون مسلمان این کشور ، ۳ میلیون نفر آنان اقلیت ترک تبار هستند. اسلام هراسی اخیرا به یک معضل رو به رشد در این کشور تبدیل شده است.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.