ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۵۱ بار خوانده شده
نماینده ولی‌فقیه در سپاه:

خدمت رسانی به مردم را بزرگترین پاسداری از انقلاب می‌دانیم

حجت الاسلام عبدالله حاج صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه صبح امروز در نشست خبری همایش بسیج اساتید حوزه های علمیه طی سخنانی اظهار داشت: غدیر در طول تاریخ جز یک دوران پنج ستاره به صحنه عمل نیامد اما در زمان ما چهل سال است که غدیر حاکم است و یکی از مهمترین عوامل ماندگاری این انقلاب هم فرهنگ غدیر است.

حجت الاسلام عبدالله حاج صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه صبح امروز در نشست خبری همایش بسیج اساتید حوزه های علمیه طی سخنانی اظهار داشت: غدیر در طول تاریخ جز یک دوران پنج ستاره به صحنه عمل نیامد اما در زمان ما چهل سال است که غدیر حاکم است و یکی از مهمترین عوامل ماندگاری این انقلاب هم فرهنگ غدیر است. 

وی افزود: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که چهار دهه از عمر آن می‌گذرد اما هیچ تغییری در مبانی آن رخ نداده است.

حاج صادقی ادامه داد: امروز فضای سیاسی انقلاب بسیار عالی شده است و مولفه های قدرت استکبار رو به کاهش و مولفه های قدرت انقلاب رو به افزایش است. اگر واقعیت های موجود انقلاب اسلامی را دنیا بداند بهترین پیروزی است. اینکه پهپاد ما بیشتر از سه ساعت بالای سر ناو آمریکایی حضور پیدا می‌کند و آنها جرأت تعرض به آن ندارد کار خیلی بسیار بزرگی است. اما در مقابل سرنگونی پهپاد آمریکایی آن هم در ارتفاع بالا و در فضایی که هواپیماهای متعددی در حال پرواز بودند با موشک ایرانی صورت می‌گیرد و همچنین توقیف نفتکش انگلیسی صورت گرفت که کارهای بسیار بزرگی بود. 

نماینده ولی فقیه در سپاه، بسیج را عنصری تعیین کننده در ماندگاری انقلاب توصیف و خاطرنشان کرد: بسیج یعنی انسان قیام کننده در راه خدا و بسیج تجلی یک‌حرکت بزرگ‌مردمی است اما در دوران جهاد کبیر بصیرت بسیجی باید بیش از پیش باشد و برای این امر برخی از اقشار بسیج نقش سنگین تری دارند که بسیج روحانیت در این بین نقش بارزی دارد. 

وی ادامه داد: بسیج روحانیت باید نسبت به سایر بسیجیان نقش مبلغ و بصیرت افزایی داشته باشد. بر همین اساس علاوه بر بسیج طلاب بنا به ضرورت بسیج اساتید حوزه های علمیه به صورت خاص راه اندازی شده است که از ناحیه علما و مراجع تقلید هم تایید شده است. برخی از عمل مانندآیت الله مکارم شیرازی حتی از ما مطالبه کردند که این حرکت با شتاب بیشتری ادامه یابد. 

حاج صادقی گفت: امروز دومین سالی است که همایش مشترک بین چهار حوزه علمیه بزرگ کشور برگزار می‌شود. این همایش در مشهد و با شعار نقش اساتید بسیجی در پیش برندگی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: در این همایش که از جمعه آغاز بکار می‌کند از شخصیت‌های کشوری و لشکری دعوت شده تا مهمترین تحولات منطقه و جهان را تشریح کنند. این همایش چهار کمیسیون تخصصی دارد که طی مدت سه روز برگزاری این همایش به فعالیت خواهند پرداخت. 

نماینده ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: در این همایش  درباره نقش و کارکرد اساتید بسیجی در رابطه با نهادهای حکومتی بحث و تبادل نظر خواهد شد. همچنین در این همایش درباره نقش اساتید بسیجی در پیشبرد مطالبات رهبری نیز  بحث و تبادل نظر می‌شود. 

‌وی ادامه داد: تا چهار ماه قبل کشور دچار یک افسردگی سیاسی شده بود اما مقام معظم رهبری جلسه‌ای می‌گذارند و‌ مسئولان را هدایت می‌کنند که‌ در نتیجه این مقاومت پیروزی در برابر استکبار به ارمغان آمد. امروز رهبر انقلاب تمام اتاق‌های فکر استکبار را فلج کرده است. 

حاج صادقی عنوان کرد: امیدواریم در این همایش بتوانیم با یک روحیه انقلاب و جهادی نسبت به آینده انقلاب وارد نقش آفرینی افزون‌تر بشویم. سپاه در این دوران جدید تحولاتی را در دست اقدام دارد. یکی از برنامه‌هایی که شتاب آن بیشتر شده کار خدمت رسانی به مردم است. ما خدمت رسانی به مردم را بزرگترین پاسداری از انقلاب می‌دانیم. سپاه بصیرت سیاسی دارد اما جناح بندی سیاسی ندارد. سپاه در مقابله با جبهه استکبار کوتاه نمی‌آید اما درگیر جناح بندی های سیاسی هم نمی‌شود. کار دیگر نمایندگی ارتقا سطح معرفتی و بصیرت دینی پاسداران است. 

وی گفت: بنده هم با کسانی که پهپاد آمریکایی را سرنگون کردند و هم کسانی که کشتی انگلیسی را توقیف کردند صحبت کردم آنها این کارهای بزرگ را نتیجه توکل به خدا می‌دانستند. 

حاجی صادقی درباره دستاوردهای همایش‌های گذشته اساتید بسیجی روحانیت گفت: در حوزه های علمیه نیروهای انقلاب موثرتر شدند و این اساتید بسیجی در تربیت طلاب انقلاب نقش موثری داشتند. اولین جایی که درباره سند ۲۰۳۰ موضع گرفت بسیج اساتید حوزه بود. علاوه بر این نقش طلاب و  روحانیون بسیجی در خدمت به مردم نیز پررنگ تر شده است. 

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.