ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۰۱ بار خوانده شده
عضو انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی کشور:

طلاب خواهر خط مقدم تحریم کالاهای خارجی و استفاده از تولیدات ملی باشند

ابدالی با بیان اینکه زنان در خط مقدم تحریم کالاهای خارجی و استفاده از تولیدات ملی باشند، گفت: طلاب بسیجی نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، اکبر ابدالی عضو انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی کشور، در دومین روز از برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی «نقش مبلغین در گام دوم انقلاب» که با مشارکت مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور و سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور در دانشکده حضرت زینب(س) برگزار شد، گفت: پر تکرار ترین واژه ای که حضرت آقا در این سالها بیشتر مورد استفاده قرار داده لفظ اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: ایشان هرگز در تله دو قطبی ها دشمنان و غربگرایان گرفتار نمی شوند، معظم له برای مسأله اقتصاد مقاومتی فراخوان می دهند و می فرمایند هر کسی در این زمینه می تواند کاری انجام دهد وارد میدان شود.

ابدالی گفتمان سازی را لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و ابراز کرد: مقصود از گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی آن است که مردم حتی در دورترین نقطه کشور بتوانند معنای واقعی اقتصاد مقاومتی را درک کنند و به امر تولید مشغول شوند.

عضو انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی کشور با استناد به کلام رهبری مهمترین چالش امروز کشور را چالش ذهنی بیان کرد و گفت: ذهن مردم باید فتح شود امروز تنگه احد ذهن مردم است و این فتح ذهن نیازمند زمینه سازی است.

وی افزود: برای فتح ذهن مردم تبیین و روشنگری لازم است خنثی سازی فضای مسمومی که دشمن در ذهن ها ایجاد می کند از وظایف طلاب به شمار می رود.

ابدالی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی میوه جهاد کبیر است، عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی، عملیات روانی، تبیین شعارهای سال، جهاد کبیر و رفع شبهات از مهمترین محورها در تبیین و گفتمان سازی بیانیه گام دوم به شمار می رود.

عضو انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی کشور ادامه داد: هر کسی که منبری دارد و می تواند با مردم حرف بزند باید مروج فرهنگ متناسب با اقتصاد مقاومتی یعنی سوق دادن مردم به سوی مصرف تولیدات داخلی باشد، اگر امروز در زمینه اقتصادی سیلی می خوریم به خاطر بی توجهی به بیانات رهبری است.

وی نقش بانوان را در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار مهم و کلیدی دانست و گفت: امام راحل فرمودند: بانوان اگر در عرصه های مختلف پیش قراول شوند مردها نیز وارد میدان می شوند؛ در بحث استفاد از کالای ایرانی لازم است ابتدا مشکل ذهنی نسبت به استفاده از کلای داخلی حل شود تا یک حرکت فکری عمومی به وجود بیاید و اقتصاد کشور متحول شود.

ابدالی ادامه داد: گفتمان سازی در عرصه اقتصاد مقاومتی باید به گونه ای پیش برود که از مردم گرفته تا مسؤولان با همه وجود  نسبت به اقتصاد مقاومتی ایمان داشته باشند.

عضو انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی کشور اضافه کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی با کار تشکیلاتی محقق می شود جبهه اقتصاد مقاومتی باید شکل بگیرد و هیأت اندیشه ورز ایجاد شود.

وی درخصوص نقش زنان در حمایت از تولید ملی به جریان تحریم تنباکو اشاره کرد و گفت: علم اقتصاد مقاومتی را ابتدا مرحوم میرزای شیرازی بنا کرد و صد سال پیش علما تصمیم گرفتند از کالای خارجی استفاده نکنند و بعد از علما زنان اقدام به تحریم کالاهای خارجی کردند و نخستین انجمن همت خواتین را در راستای حمایت از تولید داخلی تاسیس کردند.

ابدالی در ادامه بیان داشت: اولین روزنامه تخصصی زنان به نام شکوفه در همان دوران به چاپ رسید که حمایت از تولید داخلی را تبلیغ می کرد؛ تحریم کالای خارجی از سوی زنان حتی به جایی رسید که زنان با برگزاری اجتماعات بزرگ به همراه اسلحه به درب مغازه هایی که کالای خارجی می فروختند می رفتند و آنان را وادار به بستن می کردند و هرگز از کالای خارجی استفاده نمی کردند.

عضو انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی کشور در پایان خاطرنشان کرد: طلاب خواهر با تبیین و تبلیغ اقتصاد مقاومتی به حمایت از تولید داخلی اقدام کنند.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.