ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۳۸۸ بار خوانده شده
حجت الاسلام داراب کلاهی:

فارغ التحصیلی در حوزه های علمیه معنا ندارد

جانشین سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور با بیان اینکه فارغ التحصیلی در حوزه های علمیه معنا ندارد، گفت: طلاب خواهر جامعه را در مسیر صحیح هدایت کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، حجت الاسلام داراب کلاهی جانشین سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی توانمندسازی «نقش مبلغین در گام دوم انقلاب» که به همت سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیان در دانشکده حضرت زینب(س) برگزار شد، ضرورت تقویت و حفظ روحیه مقاومت را از مهمترین وظایف مبلغان و طلاب بسیجی برشمرد و گفت: طلاب و مبلغان بسیجی می طلبد به صورت آتش به اختیار و خود جوش از ارزش ها و آرمان های انقلاب صیانت و پاسداری کنند.

وی از دیگر وظایف حوزه های علمیه را تولید علم و استنباط فقهی برای پاسخگویی به شبهات موجود در جامعه بیان کرد و ادامه داد: در حال حاضر هزاران شبهات در زمینه های مختلف دینی و اعتقادی وجود دارد و این حوزه های علمیه هستند که می توانند به این شبهات پاسخ دهند.

حجت الاسلام داراب کلاهی با اشاره به اینکه حوزه های علمیه موظف به پاسخ دادن به سوالات شرعی مردم هستند، ابراز کرد: فارغ التحصیلی در حوزه های علمیه معنا ندارد، طلاب خواهر باید در سخنوری و آشنایی به مبانی دین کاملا مسلط باشند تا بتوانند جامعه را در مسیر صحیح هدایت کنند.

جانشین سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون با اشاره محورهای اصلی بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: محورهای اصلی بیانیه گام دوم مسائل مختلفی مانند مباحث علمی، اخلاقی، اقتصادی، عدالت، مبارزه با فساد، سبک زندگی و افتخار به گذشته و امید به آینده را در بر می گیرد؛ طلاب در همین زمینه ها می توانند تحقیق و پژوهش داشته باشند.

وی مخاطب اصلی بیاینه گام دوم انقلاب را جوانان معرفی کرد و گفت: اتفاقاتی که امروز در حوزه انتخاب و انتصاب مسؤولان کشوری و ائمه جمعه در حال به وقوع پیوستن است، جوانگرایی است.

حجت الاسلام داراب کلاهی بیان داشت: تولید محتوا، تبیین گفتمان سنت های الهی، تبلیغ دین مبین اسلام با استفاده از همه امکانات و رسانه ها، برگزاری جلسات مناظره و تربیت مربی برای پاسخ به شبهات دینی و اعتقادی از رسالت های طلاب و حوزه های علمیه به شمار می رود.

جانشین سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون با تاکید بر اینکه در گام دوم انقلاب نخبگان حوزوی باید مراقب مساله نفوذ باشند، خاطرنشان کرد: رسالت حوزه های علمیه در گام دوم انقلاب بسیار مهم و تاثیرگذار است.

وی در پایان تاکید کرد: همکاری و تعامل سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون با حوزه های علمیه در تحقق محورهای بیانیه گام دوم انقلاب بسیار مهم قلمداد می شود.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.