ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۲۰۴ بار خوانده شده
امام جمعه قم:

دشمنان قم به دنبال تخریب چهره این شهر هستند

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با تاکید بر اینکه حفاظت از حریم حرم‌های مطهر بر عهده مردم است، گفت: مردم اصیل قم و اهل‌بیت(ع) خواستار امر به معروف و نهی از منکر هستند چراکه مردم نگران خانواده‌های خود هستند و اهل‌بیت(ع) نیز بارها به موضوع امر به معروف تاکید داشته‌اند.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در گردهمایی آمران به معروف و ضابطان تیپ مستقل امام صادق علیه‌السلام که امشب قبل از اذان مغرب و عشاء در سالن جلسات این تیپ در قم برگزار شد، با بیان اینکه شهر مقدس قم حرم اهل‌بیت(ع) است، اظهار کرد: اینکه برخی از معصومین(ع) تاکنون به قم نیامده‌اند، اما این شهر را حرم خود می‌دانند نشان می‌دهد که معناهای مختلفی در حرم بودن قم نهفته است.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) اضافه کرد: حرم بودن قم به قبل از ورود حضرت معصومه سلام‌الله علیها بر می‌گردد و باید بگوییم که قم امانتی در اختیار قمی‌هاست که در طول تاریخ به شکل‌های مختلفی این امانت حفظ و گاهی هم مورد تعرض قرار گرفته است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم ادامه داد: جهت تکوینی حرم بودن قم دست خداوند متعال است، اما از نظر تشریعی قم در اختیار مردم است و اگر شئون این شهر مورد توجه قرار نگیرد، قم از جایگاه اصلی خود دور خواهد شد.

آیت‌الله سعیدی با تاکید بر اینکه حفاظت از حریم حرم‌های مطهر بر عهده مردم است، مطرح کرد: قم حجتی برای همه مردم است و اگر ما به دنبال این هستیم که کاری را در قم انجام دهیم، باید به دنبال حفظ جایگاه این شهر باشیم؛ میراث‌داری از شهر مقدس قم برای این است که نسل‌های آینده نیز از این میراث بهره‌مند شوند.

امام‌جمعه قم دستاوردهای جبهه مقاومت در کشورهای مختلف را از برکات شهر مقدس قم دانست و گفت: عناوین قم سوری و ساختگی نیست و اگر طهارت قم از این شهر گرفته شود بسیار خطرناک است.

 

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه دشمنان قم به دنبال این هستند که چهره قم را تخریب کنند، عنوان کرد: اکنون در ظاهر برخی آتش‌بیار معرکه شده‌اند درحالی‌که دست‌های دیگری در کار است، ما باید در دو جبهه کار کنیم جبهه نخست افرادی که دست آن‌ها پشت پرده است و جبهه دوم نیز افرادی که جو زده شده و مقصران اصلی نیستند.
نماینده ولی‌فقیه در استان قم یادآور شد: مطالبه اهل‌بیت(ع) مبنی بر حرم بودن قم برای اهل‌بیت(ع) است و این مطالبه متدیین و مردم اصیل قم نیز محسوب می‌شود.

آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: اگر فردی طالب ناهنجاری در قم باشد یا قمی نیست یا مورد غضب قرار گرفته است؛ مردم اصیل قم و اهل‌بیت(ع) خواستار امر به معروف و نهی از منکر هستند چراکه مردم نگران خانواده‌های خود هستند و اهل‌بیت(ع) نیز بارها به موضوع امر به معروف تاکید داشته‌اند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با بیان اینکه در برخورد با افراد باید متفاوت عمل کنیم، تصریح کرد: دشمنان دین و انقلاب به واسطه برخی در داخل به دنبال نیروگیری از مساجد هستند به همین علت نیروی انتظامی باید با این افراد برخورد شدید داشته باشد.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.