ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۱۸۴ بار خوانده شده
حجت الاسلام والمسلمین زمانی:

فریاد "مرگ بر آمریکا" ترجمان آیات الهی است

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه گفت: فریاد مرگ بر آمریکا ترجمان آیات الهی بوده و آمریکا در سه عرصه ایران، کشورهای دنیا و خود آمریکا حقوق بشر را نقض کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی پیش از ظهر امروز در کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری که در سالن همایش های مدرسه عالی دارالشفا برگزار شد، عنوان کرد: واژه شیطان بزرگ، واژه بسیار ژرفی بوده که امام خمینی (ره) آن را ابداع کرده اند.

وی افزود: مرگ بر آمریکا لعنتی است که دوری از رحمت به دنبال آن می آید و اولین شیطان ابلیس بود که مورد عتاب الهی قرار گرفت.

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه گفت: واژه شیطان با ابلیس متفاوت است، ابلیس نام خاصی برای یک شیطان است و آن شیطانی است که به حضرت آدم سجده نکرد، قرآن برای جن یک عنوان عام به کار می برد و آن شیطان است.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی خاطرنشان کرد: بنابراین شیطان دو نام دارد، یک نام خاص و یک نام عام، شیطان عام بر دو گروه شیاطین جن و شیاطین انس به کار می رود.

وی ادامه داد: در بین قدرتمندان از عده ای که مردم را به انحراف کشیده اند، تحت عنوان شیاطین نام برده شده و آن حکومتی که رهبری این انحراف را بر عهده دارد، شیطان بزرگ است؛ امام خمینی(ره) نیز بر همین مبنا آمریکا را شیطان بزرگ خطاب کردند.

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه با برشماری برنامه های شیطان، ابراز داشت: گسترش ماتریالیسم و بستن راه توجه بشری به سوی خدا، ممنوع ساختن انجام عبادات و مراسم و نمادهای دینی در جوامع، ایجاد بغض و عداوت و جنگ افروزی بین ملت های عالم، گسترش ابتذال و فحشا در بین جامعه، وسوسه و تبلیغات علیه جوامع بشری، تضعیف بنیه اقتصادی ملت ها، اسراف و ترویج کالاهای تجملی، ایجاد روحیه دشمن هراسی و تضعیف روحیه ملت ها در برابر قدرتمندان، ترویج اندیشه سازش ملت های مظلوم با حکومت های جائر از نمونه های برنامه های شیطانی است.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی تاکید کرد: خود وزیر خارجه آمریکا رسما اعلام کرد که ما داعش را ایجاد کرده ایم و بزرگترین قتل جامعه بشری در جریان جنایات داعش رخ داده است.

وی اضافه کرد: مصر به دلیل فشارهای آمریکا با وجود منابع غنی خسران بزرگی را متحمل شده و ۹۰ درصد درآمد اقتصادی خود را از دست داده و به آمریکا وابسته شده است.

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه گفت: فریاد مرگ بر آمریکا ترجمان آیات الهی بوده و آمریکا در سه عرصه ایران، کشورهای دنیا و خود آمریکا حقوق بشر را نقض کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی با اشاره به جرایم آمریکا در ایران بیان کرد: نخستین اقدام خصمانه آمریکا در سال ۱۲۲۹ رقم خورد، دومین اقدام در سال ۱۲۴۹ با ترویج مسیحیت در ایران انجام شد؛ در سال ۱۲۶۲ کنسولگری آمریکا در ایران تاسیس شد، در سال ۱۳۰۰ شرکت اویل آمریکا قراردادی را با ایران تنظیم کرد که حق انحصار برداشت نفت از سه استان مرکزی را به ایران تحمیل کرد.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۲۱، شصت مستشار آمریکایی ریاست کل دارایی ایران را تا پنج سال به دست گرفتند؛ در سال ۱۲۲۶ ریاست خزانه داری در اختیار یک مستشار آمریکایی قرار گرفت، همچنین ریاست حمل و نقل، گمرک، خواروبار و فرماندهی ارتش ایران نیز در اختیار مستشاران آمریکایی قرار گرفت.

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه یادآور شد: عده ای از آمریکایی ها مسئولیت وزارت جنگ ایران و وزارت بهداری را بر عهده گرفتند؛ همچنین تاسیس ساواک توسط آمریکایی ها انجام شد؛ در مجموع ۴۵۰ هزار مستشار آمریکایی به ایران تحمیل شد و این ها نمونه هایی از توطئه های آمریکا علیه ایران بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی تاکید کرد: بنده پس از اشغال سفارت آمریکا توسط جوانان، اسنادی را در این سفارت دیدم که بنیان این مملکت را نابود می کرد.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.