ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۲۴۷ بار خوانده شده
ابتکار جالب گروه تبلیغی الهادی(ع)؛

آموزش احکام به دانش آموزان با چاشنی بازی و ریاضی

سرپرست گروه تبلیغی الهادی(ع) گفت: با توجه به شرایط تبلیغاتی موجود به ویژه در فضای مجازی لازم است طلاب در عرصه تبلیغ به شکل نوین و جذاب وارد شوند.

حجت الاسلام حسن منصوری، سرپرست گروه تبلیغی الهادی علیه السلام در سال ۱۳۷۴ وارد حوزه شد و دروس خارج فقه حوزه را فراگرفت و از این رو سابقه ۷ سال درس خارج فقه را در کارنامه خود دارد؛ پس از آن وارد دانشگاه قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی ارشد شد و در حال حاضر ۱۵ سال است در حوزه عملیه دروس سطح حوزوی را تدریس می کند؛

وی که به ریزه کاری های تبلیغی آشنا است این روزها در شهر هرند اصفهان دل نوجوانان زیادی را به آیین اسلام گرم کرده است.

حجت الاسلام منصوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در اصفهان اظهار کرد: با وجودی که چندین سال است در بحث تبلیغ برنامه اجرا کرده ایم اما امسال در ماه رمضان برنامه متفاوتی را دنبال کردیم.

*آشنایی دانش آموزان با احکام اسلامی در کنار کلاس های تقویتی

وی بیان کرد: با تعامل و همفکری سایر اعضای گروه به این نتیجه رسیدیم که تقارن ماه رمضان و ایام امتحانات فرصت خوبی است تا دانش آموزان را هم با معارف دین آشنا کرده و هم از نظر درسی به آن ها کمک رسانی کنیم. بر این اساس کلاس های تقویتی برای دروسی مانند ریاضی و عربی توسط طلاب و اساتید گروه تشکیل شد و در کنار آن کلاس درس احکام ویژه نوجوانان نیز برگزار گردید.

image

*شرکت بیش از ۵۰ دانش آموز در دوره های آموزشی گروه الهادی

سرپرست گروه تبلیغی الهادی علیه السلام با بیان اینکه برای اولین بار از دانش آموزان مقاطع ششم و هفتم دعوت شد تا در کلاس ها شرکت کنند، گفت: برنامه ها را برای سه گروه اجرا کردیم و جمعا ۱۹ دختر و ۱۳ پسر در مقطع ششم و ۲۰ پسر در مقطع هفتم در کلاس ها شرکت کردند.

وی اضافه کرد: برنامه های درسی دانش آموزان پسر در حوزه علمیه و برنامه های درسی دختران در مهد قرآن شهر هرند برگزار شد.

سرپرست گروه تبلیغی الهادی علیه السلام با اشاره به تیم شش نفره این گروه تبلیغی آموزشی، بیان کرد: دروس توسط شش نفر از اساتید، طلاب و مبلغان خیلی خوب حوزه به دانش آموزان آموزش داده شد.

وی با اشاره به استقبال خوب نوجوانان و خانواده ها از برنامه های گروه تبلیغی الهادی علیه السلام، اذعان کرد: به دلیل کم تجربگی بار اول و نیز کمبود امکانات نظیر نداشتن بیمه برای دانش آموزان، برنامه را وسعت چندانی ندادیم، اما قصد داریم در تابستان جاری و ماه رمضان های سال های بعد با برطرف کردن اشکالات، برنامه را دقیق تر به پیش ببریم.

حجت الاسلام منصوری در خصوص مطالب آموزشی در کلاس احکام نوجوانان، اظهار کرد: سعی شد در این کلاس احکامی به دانش آموزان آموزش داده شود که در کتب درسی مطرح نشده و مورد نیاز نوجوانان است، به ویژه برای دختران که به بلوغ رسیده و باید به احکام توجه داشته باشند.

image

*لزوم ورود طلاب به گعده های دانش آموزی با شیوه نوین

وی در ادامه پیرامون ضرورت ورود مبلغان دینی به گعده های نوجوانان و کودکان، گفت: با توجه به شرایط تبلیغاتی موجود به ویژه در فضای مجازی لازم است طلاب حساسیت به خرج داده و در این عرصه به شکل نوین و جذاب وارد شوند.

سرپرست گروه تبلیغی الهادی علیه السلام تاکید کرد: مبلغان لازم است تا در گام اول وظیفه خود را بدانند و دوم در عرصه های مورد نیاز با خلاقیت و دلسوزانه وارد شوند و با نوجوانان مانند فرزند خود کار کنند و بدانند ضمیر آن ها زمین بایر است، پس می توان با مطالب خوب و افکار خوب بنیه فکری صحیحی را برای آن ها ایجاد کرد.

image

*رضای پروردگار موجب برکت در امر تبلیغ است

وی در توصیه ای به مبلغان، خاطر نشان کرد: اگر طلاب علاوه بر آشنایی و فراگیری علوم روز و بالا بردن سطح حوزوی خود، هدف خود را رضای پروردگار قرار دهند حتما در کار خود موفق خواهند شد.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.