ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۱۹۷ بار خوانده شده
آیت الله فاضل:

در برخی مدارس طلاب را به چله نشینی سوق می دهند

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) بر لزوم آموزش مبانی افکار امام راحل در حوزه های علمیه تاکید کرد.

آیت الله فاضل لنکرانی ظهر امروز در درس خارج فقه خود در قم گفت: وقتی در دروس حوزوی هرچه بیشتر با نظرات فقهی امام (ره)آشنا می شویم، اعتقاد ما به قوت فقهی و علمی ایشان نیز افزوده می شود.

وی با ذکر این مطلب که هنوز قوت و قدرت علمی فقاهت و اصولی امام راحل بر حوزویان روشن نشده است، افزود: درست نیست که چنین وضعی حاکم باشد، بلکه حوزویان باید بیش از پیش با این نظرات آشنا شوند.

وی تصریح کرد: امام راحل زحمات بسیاری در این مسیر متحمل شده است و کسانی که در مباحث علمی ورود دارند به خوبی به این مساله پی می برند؛ این درحالی است که ایشان از نظر تفسیری و اخلاقی و عرفانی در عالی ترین جایگاه قرارداشتند.

وی پرداخت هرچه بیشتر به نظرات امام(ره) در حوزه های علمیه را از جهت احیای نام امام، لازم دانست و گفت: احیای نام و نظرات علمی امام از وظایف اولیه ما حوزویان است، زیرا ایشان نه تنها برای حوزه های علمیه و شیعه و مسلمین، بلکه ایشان در دوره خود، بر همگان حق پیدا کرده اند.

استاد حوزه با اشاره به مسئولیت مهم مدیران حوزه در گنجاندن دروسی با عنوان افکار امام(ره) در متن درسی حوزه بیان کرد: باید ترتیباتی اتخاذ شود که طلاب از ابتدا تا درس خارج با افکار امام آشنا شوند؛ شرط شکل گیری حوزه انقلابی همین مساله است؛ چند متن کتاب درسی حوزه درسی ما از افکار امام تدوین شده است؟ متاسفانه در  برخی  مدارس خبری از آن نیست و بعضا طلاب را به چله نشینی ها و زهدهای غیر صحیح سوق می دهند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با انتقاد ازعدم توجه برخی طلاب به وظیفه اصلی خود در دوران طلبگی گفت: کدام مرجع و بزرگی بیان می کند که طلاب به جای درس خواندن به سراغ این مسایل برود؟ وقتی طلبه برای رضای خدا درس بخواند و تبلیغ کند امام زمان(عج) به ایشان توجه می کند و نیازی به این چله نشینی های بی عمل نیست.

آیت الله فاضل لنکرانی با ذکر این مطلب که ایشان برای خدا، درس گفت و خواند و نوشت، تصریح کرد: وقتی به تاریخ مرجعیت و رهبری ایشان می نگریم به این نکته واقف می شویم که ایشان برای رضای خدا و برای رد یک کتاب شبهه ناک چندین ماه درس خارج خود را تعطیل کرد تا کشف الاسرار را بنویسد.

وی با ذکر این مطلب که ایشان حق بزرگی بر همه مردم دارند، عنوان کرد: به برکت قیام امام راحل و مردم و خون شهدا است که امروز شاخ آمریکا و اسرائیل و چپاول گران شکسته است و پس از ۳۰ سال به درجه ای از استیصال رسیده اند و تنها چنگ و دندان نشان می دهد و جرات اقدامی ندارد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) یادآورشد: درست است که امروز شاهد مشکلاتی مثل گرانی و اختلاس و... هستیم که باید رفع شود، ولی نمی توان از این حقیقت چشم پوشی کرد که امام به اسلام در دوران معاصر عزت دادند که البته این عزت دهی به برکت قرآن و اهل بیت(ع) بود.

وی گفت: امروز شیعه در دل کرملین و کاخ ها و اروپا و مراکز سلطنتی اروپا نفوذ کرده است در حالی که پیش از امام(ره)، شیعه را کسی در دنیا نمی شناخت؛ امروزه از ده ها میلیون شیعه در سراسر جهان سخن گفته می شود در حالی که پیش از انقلاب به هیچ عنوان چنین آماری در جهان وجود نداشت.

آیت الله فاضل لنکرانی با ذکر این مطلب که امام راحل با انقلاب، شیعه و اسلام محمدی را به دنیا معرفی کرده است، بیان کرد: امام راحل نگاهی متعالی به مساله ولایت داشت و ایشان، ولایی ترین شخصیت در قرن معاصر بود؛ ایشان سطح ولایت را ارتقا دادند و ولایت ائمه معصومین بر بشر را تبیین کردند؛ اداره حکومت توسط نواب ائمه طاهرین و امام زمان(عج) مساله بسیار مهمی بود که ایشان بیان کردند؛ امام فرمودند که در غدیر، ولایتی که رسول خدا(ص) به امر خدا به امر اعلام کرد، ولایت قلبی نبود بلکه ولایتی بود که از طرف خدا و بعد از پیامبر، کسانی که حق حکومت بر بشریت دارند، همین دوازده نفر هستند و پس از دوران غیب با ادله خاص، حکومت فقیه را قبول می کند.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.