ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۱۴۱ بار خوانده شده
دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی:

کنوانسیون های غربی به دنبال تغییر هویت شهرهای مذهبی هستند

متاسفانه در شهری مانند قم نماهای رومی ساختمان ها بر نماهای اسلامی، غلبه پیدا می کند و یا دست هایی به دنبال این است که این شهر مذهبی و پایگاه اصلی انقلاب اسلامی را به شهری تجاری تبدیل کنند و کم کم کلمه« زائر» را حذف و به جای آن از «توریست» استفاده می کنند.

حجت الاسلام علی کشوری دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی در نشستی با سردبیر خبرگزاری حوزه با تقدیر از فعالیت های خبرگزار حوزه به مسائل تهدید کننده انقلاب اسلامی و تغییر ذائقه مردم از سوی کنوانسیون های بین المللی و غربی اشاره کرد.

«شپش» هایی که به عنوان رنگ غذا به خورد مردم داده می شود

وی گفت: مباحث تراریخته  که به نوعی وارداتی غرب است، سلامت جامعه را با خطر روبرو کرده، به عنوان مثال در مبانی بخش رنگ به منابعی دست پیدا کرده ایم که این رنگ ها، «شپش» هستند که به عنوان رنگ غذا به مصرف مردم می رسانند.

وی با ابراز تاسف از این که مسئولان و رسانه ها به این مسائل حساس نیستند افزود: طبق تحقیقات خیلی از غذاها و مواد آرایشی و بهداشتی حلال نیستند و بوی الکل از آنها به مشام می رسد و بی رویه وارد کشور می شوند.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی با بیان این که امروز مردم با کسب و کار سنتی فاصله گرفته اند اظهارداشت: در گذشته مکاسب توسط روحانیون و علما در بازار برای کسبه بیان می شد، ولی امروز از این خبری نیست؛ بازار به دست «اماکن» افتاده که تنها دستور می دهد و هیچ کس عمل نمی کند.

زنجیره بازار و حوزه علمیه قطع شده

وی با بیان این که علما نظام سازی می کردند به طوری که مدارس علمیه  و حوزه ها در محل کسب و کار و بازار احداث می شدند گفت: امروز زنجیره بازار با حوزه علمیه قطع شده است، چرا که درگذشته حوزه علمیه نظم کسب و کار را برعهده داشت.

حجت الاسلام کشوری با بیان که  ما در نظام مدیریت شهری با مشکلاتی مواجه هستیم  گفت: در برخی شهرها سیتی سنتر(مجتمع تجاری، تفریحی و توریستی) درست کرده اند و مراکز شهر که دارای بافت فرهنگی و دینی است را خالی می کنند این اقدام مدیران، موجب می شود که قلب شهر که نشان از هویت فرهنگی، دینی و مذهبی است صرفا به مرکز تجاری تبدیل  شود. این خطر، شهرهایی چون مشهد، قم و اصفهان را تهدید می کند.

وی با بیان این که  مدیریت حاکم بر شهرهای مذهبی در صدد عوض کردن تصویرها است، افزود: متاسفانه در شهری مانند قم نماهای رومی ساختمان ها بر نماهای اسلامی در ساختمان ها، غلبه پیدا می کند و یا دست هایی به دنبال این است که این شهر مذهبی  و پایگاه اصلی  انقلاب اسلامی را به شهری تجاری تبدیل کنند و کم کم کلمه« زائر»  را حذف و به جای آن از «توریست» استفاده می کنند. شهری در مرکز ایران را به عنوان پایلوت برنامه جهانی مسکن ملل متحد قرار داده اند، اگر این نقشه آنها جواب دهد، اختیار مسکن ایران به دست آنها خواهد افتاد.

«تعاریف» و «تصویر» ها را رها کرده و صرفا به «تصمیم» ها می پردازیم

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی با بیان این که نیاز به تغییر راهبرد در برخورد با مفاسد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... داریم گفت: نباید روبه روی جلوه های یک فرایند ایستاد، باید نقاط حساس را مورد بررسی و برخورد قرار داد.

وی افزود: اگر بخواهیم نظم غلط یک جامعه را اصلاح کنیم باید ابتدا «تعاریف»، سپس «تصویرها» و در انتها «تصمیم ها»‌ را در اولویت قرار دهیم و آنها را به چالش بکشیم اما امروز بیشتر دغدغه ها و چالش های ما صرفا بر روی «تصمیم» هاست. به عنوان مثال به حجاب که جلوه ای از یک آسیب است توجه می کنیم که لازم است اما به فوندانسیون و اسکله فکری و گفتمانی این آسیب کم توجهیم.

حجت الاسلام کشوری با بیان این که امروز مقابله با تصمیم ها و تصویر های غلط  بیشتر از تعریف است  و این درحالی است که باید تعریف در اولویت باشد، گفت: متاسفانه خبرهایی که در رسانه ها به تعریف های غلط می پردازند، یک دهم خبرهای رسانه ها هم ها نیست.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.