ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۲۹۸ بار خوانده شده
رئیس بسیج طلاب و روحانیون اصفهان خبر داد:

اعزام بیش از یک هزار طلبه و روحانی اصفهانی به مناطق سیل زده

حجت الاسلام حاج احمد گفت: قریب یک هزار نفر از طلاب و روحانیون در قالب گروه های جهادی بسیج طلاب و عده ای در قالب گروه های جهادی بسیج محلی به مناطق اعزام شدند و اعزام ها هنوز ادامه دارد.

حجت الاسلام میثم حاج احمد در خصوص ورود بسیج طلاب استان اصفهان در بحث کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده و اعزام روحانیون به این مناطق اظهار کرد: از ابتدای شروع سیل در کشور، استان اصفهان معین سه استان گلستان، لرستان و در نهایت خوزستان شد.

وی با بیان اینکه در ابتدا گروه های طلاب جهادی به آق قلا و گمیشان اعزام شدند، افزود: در استان لرستان اکثر اعزام ها به الیگودرز، پلدختر و معمولان و در استان خوزستان به سوسنگرد، حمیدیه و بستان انجام شد که این اعزام ها در قالب گروه های جهادی و بسیج محلی صورت پذیرفت که تاکنون قریب ۶۱۰ نفر در قالب ۱۷ گروه جهادی به مناطق استان لرستان اعزام شده اند.

رئیس بسیج طلاب و روحانیون استان اصفهان با اشاره به اینکه هنوز هم گروه های جهادی به لایروبی ها ادامه می دهند، تصریح کرد: قریب یک هزار نفر از طلاب و روحانیون در قالب گروه های جهادی بسیج طلاب و روحانیون و عده ای در قالب گروه های جهادی بسیج محلی به مناطق اعزام شدند و اعزام ها هنوز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تمامی اعزام ها با همکاری مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان و بسیج طلاب و روحانیون انجام شده است، اضافه کرد: هنوز متقاضیان زیادی برای اعزام به مناطق ثبت نام کرده اند به طوری که حدود ۴۰۰ نفر متقاضی در قالب ۱۰ گروه جهادی آماده اند تا جایگزین شوند، اما به دلیل اینکه جا و مکان مناسبی برای نیروهای خدمات رسان وجود ندارد منتظریم تا شرایط مهیا شود.

پاسخ به چرایی حضور روحانیون با لباس روحانیت در مناطق سیل زده

حجت الاسلام حاج احمد اذعان کرد: نیروهای خدمات رسان روحانی و طلاب از سراسر استان اصفهان از جمله شهرستان های اصفهان، فریدن، فریدونشهر، تیران، گلپایگان، خمینی شهر، کاشان، خوانسار، آران و بیدگل و ... و با تجهیزات کامل شامل بیل، چکمه و حتی کمک های نقدی و غیرنقدی بسیح طلاب یا حوزه علمیه اعزام شدند.

رئیس بسیج طلاب و روحانیون استان اصفهان در پاسخ به این شبهه که روحانیون همیشه در شرایط صلح فقط مردم را برای رفتن در دل خطرات ترغیب می کنند، گفت: طلاب و روحانیون همیشه به ویژه در دهه ۶۰ و حتی قبل و بعد از انقلاب پیشقراول و مردم دنباله روی آن ها بوده اند و چهار هزار شهید طلبه و روحانی استان اصفهان در دوران دفاع مقدس خود گواه این مدعا است.

حجت الاسلام حاج احمد با بیان اینکه طلاب و روحانیون از جنس مردم و همواره در کنار آن ها خواهند بود، تاکید کرد: امروز که مردم گرفتار شده و نیاز به یاری دارند و تا زمانی که موضوع سیل جمع نشده طلاب و روحنیون در کنار مردم خواهند ماند؛ هم کار فرهنگی انجام می دهند و هم خدمت رسانی خواهند کرد.

رئیس بسیج طلاب و روحانیون استان اصفهان با انتقاد از اظهار نظر برخی سلبریتی ها از حضور طلاب و روحانیون با لباس معمم در مناطق سیل زده، خاطر نشان کرد: این عمامه لباس روحانیت است، مثل اینکه به تیم هلال احمر بگوییم چرا لباس هلال احمر بر تن دارید، این ریا نیست چرا که مردم باید بدانند ما از جنس آن ها هستیم و تا وقتی گرفتاری آن ها حل نشده در کنارشان خواهیم ماند.

حوزه نیوز

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.