ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۱۳۱ بار خوانده شده
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری:

مراقب باشید از قافله رهروان با ولایت تا شهادت جا نمانید

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری، گفت: گاهی خیلی زود دیر می‌شود! تا می‌توانید در تبعیت از رهبر معظم انقلاب، کوشا باشید که رمز عاقبت‌به‌خیری شما در این است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدمهدی ماندگاری، رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا، در ویژه‌برنامه شبی با شهدا که در محضر ۱۱۵ شهید تازه تفحص شده برگزار شد، ضمن سلام و قرائت زیارت شهدا، خاطره‌ای از امام خمینی(ره) را یادآور شد و بیان کرد: امام راحل(ره) در بیت شان در جماران و پس از دیدار با رزمندگان دفاع مقدس، با گریه به فرزندشان فرموده بودند؛ «احمد آقا، اگر چندتا از این جوانان در کوچه‌های مدینه بودند، مادر سادات سیلی نمی‌خورد».

وی خطاب به جوانان حاضر در مراسم، اظهارداشت: جوانان عزیز، ما از مدال‌آوران گام اول جا ماندیم! شما تلاش کنید از مدال‌آوران گام دوم باشید و جا نمانید.

رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا، با بیان اینکه شهدا دستشان برای گره‌گشایی از کار ما زمینیان، بسیار باز است، گفت: تا می‌توانید از این‌ها حاجت‌هایتان را بخواهید! بخیل نباشید و کم هم نخواهید! چراکه خدا در معامله با شهدا، دست آن‌ها را برای دستگیری از ما باز کرده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری، با اشاره به ماجرای طرماح بن عدی، گفت: از این ماجرا درس بگیرید! طرماح از شهادت جاماند! روزی معاویه به او پیشنهاد دنیا و طلا داد تا از حضرت علی(ع) جدا شود، اما نپذیرفت و بدین ترتیب در گام اول، مدال‌آور شد.

وی ادامه داد و افزود: طرماح در جریان عاشورا و واقعه کربلا، ساکن عراق بود و به سمت کربلا راه افتاد! در راه اشعاری در وصف مولا علی(ع) میخواند، به طوری که تا کربلا همراهان طرماح عاشق امیرالمؤمنین(ع) و سیدالشهدا(ع) شدند! اما وقتی طرماح به ملاقات سیدالشهدا(ع) رسید، از ایشان اجازه خواست تا به دیار خودش رفته، اموالی را به همسر و فرزندانش داده و با آن‌ها وداع کند! سیدالشهدا نیز در جواب فرمودند؛ «برو» اما بدان که گاهی خیلی زود دیر می‌شود!.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری، گفت: طرماح اگرچه به مال و اموال خود رسید، اما وقتی برگشت و به کربلا رسید، کار از کار گذشته بود و سر مبارک سیدالشهدا بالای نیزه‌ها رفته بود.

وی در پایان گفت: فی‌الواقع گاهی خیلی زود دیر می‌شود! پس تا می‌توانید در تبعیت از رهبر معظم انقلاب، کوشا باشید که رمز عاقبت‌به‌خیری شما در این است.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.