ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۷۵ بار خوانده شده
نماینده مجلس شورای اسلامی:

بسیجیان میدان دار تحقق گام دوم انقلاب هستند

عضو فراکسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، بسیجیان را میدان دار تحقق گام دوم انقلاب اسلامی دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمان‌فر دوشنبه شب در مراسم اختتامیه اجلاسیه مسئولان انجمن‌های هنری سازمان بسیج هنرمندان کشور که در سالن همایش‌های مؤسسه آموزشی و پژهشی امام خمینی(ره) و با حضور آیت الله مصباح یزدی  در قم برگزار شد، با اشاره به مبادلات مفهومی مهم در دهه پنجم انقلاب اسلامی گفت: رهبر انقلاب اسلامی افتخار به چهل سال گذشته انقلاب و امید به آینده کشور را به عنوان نکات مهم در بیانیه گام دوم انقلاب ذکر کردند.

وی افزود: چهل سال از عمر انقلابی گذشت که همیشه شاهد فشارها، تحریم و سختی‌های عظیم بود که هر کدام آنها به تنهایی می توانست یک کشور را سرنگون کند ولی نکته مهم در این میان آن بود که انقلاب ما صرفا جبابجایی قدرت نبود بلکه انقلاب اسلامی گفتمانی جدید را به دنیا ارایه کرد.

عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: انقلاب اسلامی زمانی به ترویج این گفتمان پرداخت که سازش در مقابل ظلم به عنوان گفتمان رایج دیگران در حال گسترش بود ولی انقلاب اسلامی ما با ترویج جریان ایستادگی و مقاومت در جنگ تحمیلی و بعد از آن، مقابل گفتمان باطل ایستادگی کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین پژمان فر یادآورشد: نتیجه این گفتمان را در غزه و سوریه و لبنان و افغانستان و عراق مشاهده کردیم؛ با وجود موفقیت در عرصه‌های مختلف، امروزه افراد خودباخته‌ای ضربه می‌خوریم که خود را خارج از گفتمان مقاومت انقلاب اسلامی می‌دانند.

وی گفت: درست است که ما در برخی از عرصه‌ها مشکلاتی داریم اما این مشکلات با استفاده از روش‌های درست مبتنی بر آموزه‌های دینی قابل رفع است؛ در برجام گفتمان ایستادگی و مقاومت را کنار گذاشته و گفتمان سازش را انتخاب کردیم، این جابه‌جایی مهم، تاثیر فرهنگی را در کشور به دنبال داشت و موجب حرکت در چارچوب دشمن شد درحالی‌که ما از ابتدا نیز بازی دشمن را بهم زده‌ایم.

عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هنر موجب بهره‌برداری بیشتر از یک حرکت می‌شود و هنرمندان می‌توانند در ترویج فرهنگ و گفتمان مقاومت و ایستادگی نقش مهمی را ایفا کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: انبیای الهی هنرمندان بزرگ هستند و پیامبر اسلام(ص) ابر هنرمند نظام هستی است که توانسته با حرف و حرکت خود تحولی را ایجاد کند که اکنون هم بعد از این همه سال تاثیرات تحول ایشان قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی اسمی از دولت‌ها، جریان‌های رسمی و مجموعه‌های مختلف نیاورده‌اند، عنوان کرد: جایگاه مردم به خوبی در این بیانیه مورد توجه قرار گرفته است چراکه در گام دوم انقلاب نیز همانند گام نخست مردم باید در میدان نقش اصلی را ایفا کنند.

عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موفقیت های انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته یادآورشد:خطر بزرگی که انقلاب ما را تهدید می کند، خطر بزرگ تحریف است؛ ذهن بسیاری از افراد این شده که ما فقط می‌خواهیم در جامعه به یک تکنولوژی برسیم، این نشان می‌دهد که اهداف انقلاب اسلامی باید بار تبیین گردد.

حجت الاسلام والمسلمین پژمان فر با ذکر این مطلب که برخی امام را تحریف و مرقد امام را با سلایق شخصی خود می‌سازند عنوان کرد: این درحالی است که این رویکرد امام نیست در نماز جمعه خطبه خواندند برای تعریف عدالت، اما معنای جدید و دروغینی از معنای عدالت ارائه شد.

وی بسیج را میدان‌دار تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: بسیجیان به دنبال پست و مقام نیستند و این نیرو کاملا متکی به مردمی است که عاشقانه در عرصه های مختلف حضور می یابند؛ در این میدان هنرمندان بسیجی پرچم‌داران اصلی هستند که با ابزار هنر می‌توانند تحقق اهداف نظام را تسریع بخشند.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: هنرمندان رسالت‌های سنگینی را بر عهده دارند و در این راستا ارائه هنر اصیل توسط هنرمندان بسیجی و متعهد در شرایط فعلی اولویت مهمی است که باید انجام شود.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.