ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۳۳۷ بار خوانده شده
گزارشی از فعالیت جهادی روحانیون در روستای سیل زده «رفیع» خوزستان؛

وقتی روحانیون به داد مردم سیل زده می‌رسند

پس از شکسته شدن سیل بند «رفیع» ازآنجایی‌که حجم کار ترمیم سیل بند، گسترده و روحیه مردم به دلیل فشار سخت این ایام، تضعیف شده بود، جمعی از طلاب جهادی مدرسه علمیه الغدیر اهواز، برای کمک به مردم راهی شهرستان سوسنگرد، روستای رفیع شدند.

پس از ماجرای شکسته شدن سیل بند روستای «رفیع» مشکلات زیادی برای مردم این روستا ایجاد شد.

از تخریب کامل مزارع و زمین‌های کشاورزی مردم تا مختل شدن کامل عبور و مرور ساکنین روستا، اما آن چیزی که بیش از همه برای مردم مهم بود، ترمیم سیل بند بود که تقریباً بیش از سه روز به طول انجامید.

http://media.hawzahnews.com/Original/1397/11/14/IMG21103806.jpg

ازآنجایی‌که حجم کار ترمیم سیل بند، گسترده و روحیه مردم به دلیل فشار سخت این ایام، تضعیف شده بود، جمعی از طلاب جهادی مدرسه علمیه الغدیر اهواز، برای کمک به مردم راهی شهرستان سوسنگرد، روستای رفیع شدند.

در این راستا حجت‌الاسلام ماجد سلامات، مسئول بسیج طلاب مدرسه علمیه الغدیر اهواز، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اهواز، به شرح خدمات‌رسانی طلاب مدرسه در منطقه رفیع پرداخت و اظهارداشت: روز سوم واقعه، همراه با جمعی از طلاب و روحانیون، به روستای «رفیع» رفتیم و طی تماس قبلی با اهالی روستا و نیازسنجی‌های انجام شده، تعدادی بیل و کلنگ و همچنین اقلام خوراکی با خود بردیم.

پس از عبور از شهرستان سوسنگرد به ورودی روستای «رفیع» رسیدیم اما آب‌گرفتگی به قدری زیاد بود که ماشین ما خاموش شد و مجبور شدیم با کامیون به نقطه حادثه برسیم.

http://media.hawzahnews.com/Original/1397/11/14/IMG21103597.jpg

به محض رسیدن، تعدادی از طلاب موکبی را برپا کرده و اقدام به درست کردن ساندویچ برای کارگران کردند. تقریباً ۸۰۰ ساندویچ آماده و میان مردم و کارگران توزیع شد.

تعداد دیگری از طلاب و روحانیون اقدام به پرکردن کیسه‌های شن کردند تا سیل بند، هرچه زودتر ترمیم و راه نفوذ آب بسته شود.

تقریباً یک روز طلاب و روحانیون به همراهی مردم برای ترمیم سیل بند «رفیع» مجاهدانه خدمت کردند و نمود عینی همراهی حوزه با بدنه جامعه را به منصه ظهور رساندند.

حجت‌الاسلام سلامات، در رابطه با واکنش و استقبال مردم از این حرکت جهادی طلاب، گفت: شادی در چشمان مردم نمایان بود! وقتی طلاب ساندویچ‌های نان و پنیر را به کارگران می‌دادند، گویی خستگی آن چند روز از تنشان بیرون آمده باشد.

طی این سال‌ها هرگاه مردم احساس کردند که پشتوانه و تکیه‌گاهی دارند، در سخت‌ترین شرایط نیز پای‌کار آمده و مشکلات را حل کرده‌اند و امروز نیز وقتی دیدند که طلاب اهوازی برای کمک به مردم «رفیع» تا نزدیکی مرز عراق آمده‌اند، حقیقتاً احساس خوشحالی و شعف داشتند.

http://media.hawzahnews.com/Original/1397/11/14/IMG21095186.jpeg

سردار خادم سید الشهداء پس از اینکه وارد «رفیع» شدیم به جمع ما نیز اضافه شد. ایشان پس از برگشت ما از منطقه، طی تماس تلفنی تصریح کردند که مردم حقیقتاً از حضور مؤثر روحانیون و طلاب خوشحال و رضایت داشتند.

مسئول بسیج طلاب مدرسه علمیه الغدیر اهواز، با بیان اینکه مردم منطقه «رفیع» در وضعیت بسیار بدی به سر می‌برند، گفت: هم‌اکنون امکان تردد به‌صورت معمولی و با وسایل نقلیه عادی امکان‌پذیر نیست! خود ما با کامیون به روستا رسیدیم و امروز مردم رفیع واقعاً در شرایط نامناسبی به سر می‌برند.

وی با بیان اینکه بیشترین دغدغه مردم در حال حاضر، زمین‌های کشاورزی‌شان است، اظهارداشت: متأسفانه زمین‌های کشاورزی مردم به‌طور کامل زیر آب رفته و زمین زراعی آن‌ها نابودی شده است.

حجت‌الاسلام سلامات، توجه ویژه مسئولان دولتی به مردم منطقه «رفیع» را مرهمی بر دل مردم زخم دیده سوسنگرد دانست و تصریح کرد: امید امروز مردم تنها به مسئولین است که خسارتشان را پرداخت کنند.

به گزارش حوزه نیوز، وی در پایان تأکید کرد: مسئولین اگر قرار است کمکی به مردم کنند، باید همین الآن دست‌به‌کار شوند؛ چراکه گرفتاری و مشکل مردم برای حال کنونی است و پرداخت خسارت تا یک سال آینده، دردی از دردهای بیشمار مردم «رفیع» دوا نمی‌کند.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.