ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۳۵۹ بار خوانده شده
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری:

جامعه نیازمند گفتمان نو در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این که همه ادیان الهی حجاب را ترویج می دادند، گفت: جامعه نیازمند گفتمان نو در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است.

حجت الاسلام و المسلمین عباس کعبی عصر امروز در دوازدهمین گردهمایی خواهران مبلغ استان قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: یکی از تحولات بسیار بزرگ و نعمت های الهی که در سایه انقلاب اسلامی اتفاق افتاد، تحول در جایگاه و حضور زنان و ایفای نقش سازنده آن ها در سطح گوناگون در جامعه است.

وی ادامه داد: یکی از ارکان انقلاب شکوهمند اسلامی حضور زنان انقلابی در دوران مبارزات شاهنشاهی بود به طوری که تحلیل گران غربی همان زمان بیان می کردند که انقلاب اسلامی روح تازه ای به حرکت زنان بر پایه گفتمان دینی وارد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین کعبی تاکید کرد: بعد از انقلاب عده ای به دنبال محدود کردن زنان بودند اما امام خمینی (ره)  خواستار حضور زینب گونه زنان در جامعه شدند و در عمل هم ثابت شد که زنان توانستند به مدارج بالای علمی و فرهنگی برسند.

فاطمه زهرا (س) در خطبه فدکیه اسلام ناب محمدی را تبیین کردند

وی در بخش دیگری از صحبت های خودشان به نقش حضرت زهرا(س) در اسلام پرداخت و تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) در خطبه فدکیه اسلام ناب محمدی را تبیین کردند و چهره منافقین را برملا و رسوا کردند و با سخنان بلند خودشان با تاکید بر هویت فاطمی، اسلام را معرفی کردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: وجود مبارک ایشان نشان دهنده حقانیت اسلام، حضرت علی(ع) و تشیع است.

وی ابراز داشت: در دهه ای اول انقلاب اسلامی عفاف و حجاب به جای جای جهان صادر شد و بسیاری از کشورها حجاب را به عنوان شخصیت زن ترویج دادند.

در دهه دوم انقلاب موج تهاجم و شبیخون فرهنگی کشور را فرا گرفت

حجت الاسلام و المسلمین کعبی ادامه داد: متاسفانه در دهه دوم انقلاب موج تهاجم ، شبیخون فرهنگی و رخنه فرهنگی کشور را فرا گرفت و دشمن در این تهاجم به دنبال این بود که حجاب و عفت اسلامی را مورد هدف قرار دهد تا زمینه های فروپاشی انقلابی را فراهم سازند.

حجاب سنگر مبارزه است

وی ادامه داد: حجاب سنگر مبارزه است و مبارزه با این سنگر یک تهاجم فرهنگی است که باید جدی گرفته شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: نباید به صحنه ابتذال و تهاجم ساده نگاه کنیم چرا که دشمنان با سرمایه گذاری های فراوان تلاش می کنند که به سنگرهای مختلف اسلام حمله کنند.

وی با بیان این که دشمنان به دنبال ترویج زن غربی در کشور هستند، افزود: آن ها در این مسیر از ابرازهای نوین هم برخوردار هستند و با شبکه های مجازی به دنبال الگوسازی از طریق فیلم ها ، کلیپ ها و شبکه های اجتماعی هستند که باید با برنامه ریزی درست و عملی با آن ها مقابله کرد.

حجت الاسلام و المسلمین کعبی تاکید کرد: در مقابل این همه توطئه ها زنان ایرانی در عرصه های مختلف از قبیل اقتصاد مقاومتی، تربیت و فرهنگ زنان ایرانی توانسته اند به مدارج بالایی برسند که باید در جامعه ترویج شود.

وی تاکید کرد: سنگر دفاع از عفاف و حجاب یک سنگر حیاتی و مهم است که باید توجه ویژه ای به آن بشود.

حجت الاسلام و المسلمین کعبی در بخش دیگری از صحبت های خود به سخنان اخیر رهبر انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: رهبر انقلاب در ۱۹ دیماه امسال در دیدار با مردم قم مدال مهد انقلاب را به قم دادند که نشان از اهمیت این شهر حیاتی در جهان اسلام است.

وی اضافه کرد: ایشان در این دیدار تصریح کردند که می خواهند شهر قم را از شهر انقلابی به یک شهر غربی تبدیل کنند که در این زمینه تکلیف مومنان و نیروهای انقلابی مشخص و بارز است.

وی عفاف و حجاب را مورد توجه قرار داد و گفت: احساس تکلیف زنان انقلابی برای طراحی در این زمینه و تقسیم بندی قم به مناطق و محلات با محوریت مدارس و توسعه برنامه هایی که بین خانواده ها شکل می گیرد می تواند گامی حیاتی در صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب باشد.

حجت الاسلام و المسلمین کعبی در بخش دیگری از صحبت های خود به نگاه لیبرالسیم به زنان در غرب اشاره کرد و بیان کرد: موج اول فمینیسم در دوران انقلاب صنعتی شکل گرفت به طوری که از زن به عنوان نیروی کار ارزان استفاده می کردند و بی حجابی را مد و نماد کردند.

همه ادیان حجاب را ترویج می کنند

وی ادامه داد: همه ادیان حجاب را ترویج می کنند اما برای استفاده ابزاری از زنان کشورهای غربی علیه حجاب برخواسته و با شعارهای توسعه ای بی حجابی را ترویج دادند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: در موج بعدی خانواده را هدف قرار دادند و در این میان بحث برابری زنان و مردان را با شعارهای مختلف بیان کردند تا بنیان خانواده را از بین ببرند.

وی افزود: تجارت و بردگی زنان در غرب امروز یک اتفاق عادی است که شخصیت زن را در حد کالا پایین آورده است.

زن غربی به بن بست رسیده است

حجت الاسلام و المسلمین کعبی تاکید کرد: زن غربی به بن بست رسیده است و تمامی حق و حقوقش پایمال شده است به طوری که از هر ۳ زن غربی یک زن حقوق انسانی و اجتماعی اش پایمال شده است.

وی تاکید کرد: چرخه ای تولید پیام باید راه اندازی شود تا مردان و زنان را به سمت حجاب و عفاف بکشاند.

حجت الاسلام و المسلمین کعبی افزود: زبان این پیام ها هم مهم و ضروری است به طوری که این پیام ها باید به زبان امروز باشد تا در دل جوانان امروزی بنشیند.

وی خاطر نشان کرد: در ادامه باید این پیام ها را مدیریت کنیم تا به خوبی در دل مردم بنشیند.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.