ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۱۷۱ بار خوانده شده
رئیس شورای برنامه‌ریزی و علمی نخستین همایش بین‌المللی امام رضا(ع):

همایش امام رضا(ع) طلیعه ای در مسیر خدمت به مقام مقدس ربوی و بشریّت است

رئیس شورای علمی نخستین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: امیدوارم این همایش علمی طلیعه ای برای همکاری و همراهی ادیان الهی در مسیر خدمت به مقام مقدس ربوی و بشریت باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد هادی عبدخدايي، رئیس شورای برنامه‌ریزی و علمی نخستین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) در افتتاحیه این همایش در تالار قدس آستان مقدس رضوی، گفت: امیدوارم این همایش علمی طلیعه ای برای همکاری و همراهی ادیان الهی در مسیر خدمت به مقام مقدس ربوی و بشریت باشد.

عضو خبرگان رهبری با بیان این که در قرن گذشته با کمال تاسف چیرگی سکولاریسم و لائیسیسم بر جهان برقرار بوده است و نتیجه آن هزاران فاجعه، مانند جنگ اول و دوم جهانی، پیدایش حکومت سرمایه داری، تخریب بقاع متبرکه بقیع، حاکمیت افراد مستبد مثل رضاخان و آتاتورک و بدترین حملات به دین و حقوق انسان ها به ویژه مسلمانان، است.

دبیر کمیته علمی نخستین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان ادامه داد: در آن دوران هرکسی به جز دین داران واقعی آزادی داشت، حتی فیلم‌سازان بدترین فیلم ها را برای پاک ترین پیامبران الهی درست کردند که نمونه آن را می توان «آخرین وسوسه های مسیح» بیان کرد و همچنین در آن دوران راجع به بزرگان مذاهب تاخت و تازهایی صورت گرفت و به ساحت مقدس خداوند متعال و مومنان او اهانت‌ها شد، ولی بحمدلله امروز آن سر و صداها محو شده و به زباله دان تاریخ پیوسته است.

حجت الاسلام والمسلمین عبدخدایی با بیان این که امروز در زمانی هستیم که به واسطه طلیعه انقلاب اسلامی دین و پیشرفت ادیان مطرح است که این امر مسلمانان را از زشتی ها باز داشته و انسان را متخلق به اخلاق حسنه و همزیستی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر می کند، خاطر نشان کرد: در تمامی ادیان الهی جوهره ایمان به خدا و خدمت به خلق وجود دارد که امیدواریم که با ائتلافی که میان ادیان صورت می گیرد، دین چهره خود را بیش از قبل به جهانیان نشان بدهد و ارزش های دینی آشکار شود، زیرا با اخلاق و احکام دینی مردم می توانند یک زندگی سالم داشته باشند.

وی با بیان این که این کنگره که به نام علی بن موسی الرضا(ع) برگزار شده، افزود: این کنگره به نام مقدس امام هشتم(ع)، این آموزه را به ما می دهد که ما به پیروی از قرآن کریم و سیره ائمه اطهار(ع) به ویژه امام هشتم کنار هم بنشینیم و به گفتگو بپردازیم و در نتیجه دنیای سالمِ فارغ از جنگ و خونریزی بسازیم.

وی تصریح کرد: هزینه و ثروتی که برای جنگ به کار برده می شود، اگر برای آبادانی کشورها به کار برده می شد، امروز میلیون ها نفر از نداشتن دارو و بهداشت در کشورهای مختلف جان نمی دادند و این همه کشت و کشتار رخ نمی داد.

رئیس شورای برنامه‌ریزی و علمی نخستین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) با بیان این که این دست های ستمگر برای هوا و خواسته های خودشان تمامی این نعمات الهی و ثروت ها را برای کارهای باطل صرف نمی کردند، گفت: اکثریت مردم جهان دین داران هستند لذا اگر ما وحدت داشته باشیم، می توانیم آرمان های دینی را بیان کنیم و تحقق بخشیم.

دبیر کمیته علمی نخستین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان با اشاره به شش کمیسیون این همایش علمی، اظهار داشت: خداباوری در ادیان، عقلانیت در ادیان، سومین محبت و عدالت، زندگی مسالمت آمیز در پرتو ادیان، تامین حقوق بشر در پرتو ادیان الهی و اخلاق و تربیت دینی از جمله کمیسیون های تخصصی این همایش دو روزه می باشند.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.