ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۱۷۱ بار خوانده شده
حجت الاسلام ,والمسلمین روستا آزادمطرح کرد:

فعالیت ۴۵۰ گروه تبلیغی و فرهنگی

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: قریب به ۴۵۰ گروه تبلیغی و فرهنگی وجود دارد که علاوه بر مساجد و حسینیه ها در مراکز مختلف حضور دارند و در کنار این بیش از ۶ هزار نفر از حوزویان در روستاهای دور دست و محروم مشغول تبلیغ اند.

حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد، امروز در نشست شنبه های انقلاب با موضوع گزارش دستاورد های چهل ساله انقلاب اسلامی روحانیت و حوزه های علمیه که در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم برگزار شد به آموزش‌های مهارتی و کاربردی برای مبلغان اشاره کرد و گفت: ده‌ها محور آموزشی کاربردی برای حوزویان در کنار آموزش‌های رسمی از تربیت مبلغ کودک گرفته تا کارشناس برای صدا و سیما، کارشناس نقد فرق انحرافی و بسیاری موضوعات دیگر انجام شده و یا در حال انجام است.

وی به اعزام مبلغ پرداخت و گفت: در مناسبت های مختلف بیش از ۱۵ هزار نفر از حوزه های علمیه به سراسر نقاط کشور اعزام می شوند که در کنار این اعزام ها فعالیت های خلاقانه در قالب گروه های جهادی شکل گرفت.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی مطرح کرد: قریب به ۴۵۰ گروه تبلیغی و فرهنگی وجود دارد که علاوه بر مساجد و حسینیه ها در مراکزی چون ترک اعتیاد و نقاط دیگر حضور دارند و در کنار این بیش از ۶ هزار نفر از حوزویان در روستاهای دور دست مشغول تبلیغ اند. 

وی ادامه داد: یکی از اقدامات فاخر بعد از انقلاب که در حال انجام است موضوع پاسخگویی به شبهات و سؤالات مردمی است و اکنون قریب به ۱۵ هزار پرسش و پاسخ تدوین و منتشر شده است و مرکز ملی پاسخگویی دفتر تبلیغات روزانه بیش از ۱۲ هزار سؤال و جواب را ساماندهی می کند و بیش از ۴۰۰ نفر پاسخگوی سؤالات مردم هستند.

حجت الا سلام والمسلمین روستا آزاد خاطرنشان کرد: یکی از خدمات پر رنگ حوزویان به عنوان روحانی کاروان در حج وعتبات است که بیش از ۱۴ هزار روحانی در سامانه حج فعال اند و هم چنین  بیش از ۹۰۰ نماز جمعه در سراسر کشور برپا می شود و اقشار مختلف پای منبر و تحلیل سیلسی و اجتماعی روحانیون می نشینند.

وی با اشاره به اینکه قریب به ۷۰ هزار مسجد سراسر کشور به صورت دائم و یا موسمی فعالیت دارند و مردم در محضر روحانیت هستند که این حجم خدمت‌رسانی بی سابقه است.

تألیف بیش از ۲۰ هزار کتاب قرآنی

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه فعالیت های رسانه ای حوزویان نیز بسیار بوده ازجمله تأسیس رادیو معارف وحضور کارشناسان حوزوی در برنامه های مختلف و راه اندازی شبکه های ماهواره گفت: در کنار این مجموعه ها، فعالیت های قرآنی بسیار چشمگیر است و بیش از ۲۰ هزار کتاب قرآنی تألیف شده و در اختیار مردم قرار گرفته است و بیش از ۳۰  مجله علی پژوهشی در حوزه قرآن منتشر می شود.

وی انتشار دائرة المعارف قران که تا کنون ۱۵ جلد آن منتشر شده و در جهان اسلام بی نظیر است و دانش نامه های تخصصی متعددی و حتی دائرة المعارف به زبان کودکان و نوجوانان را از دیگر اقدامات حوزه برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد ابراز کرد: بوستان کتاب دفتر تبلیغات تا کنون ۴ هزارو ۲۰۰ عنوان اثر را منتشر نموده که برخی عناوین چند جلد می باشد و حدود هزارو ۲۰۰ اثر هم پژوهشگاه علوم و فرهنگ  اسلامی منتشر نموده است.

وی ادامه داد: اتفاقی که در سال های اخیر شکل گرفته است فعالیت مبلغان در فضای مجازی است به این صورت که در تبلیغ چهره به چهره ۴۵۰ گروه تبلیغی آموزش و ساماندهی شدند و قریب به ۲۰۰ گروه تبلیغی هم در فضای مجازی فعال اند و بیش از هزار مبلغ در شبکه های مجازی فعالیت دارند.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه این ایستادگی مردم قطعا پشتوانه فرهنگی دارد گفت: از طریق حوزویان وعلما و رهبری این پشتوانه علمی و فرهنگی ایجاد می شود.

وی مطرح کرد: یکی از معضلاتی که در حوزه دینی داریم عدم انتشار وعدم توزیع مناسب محصولات است  که انتشار این محصولات و اطلاع رسانی ان ها از مطالبات رهبری است.

به گزارش حوزه نیوز، حجت الا سلام والمسلمین روستا آزاد گفت: خدمات فرهنگی و اجتماعی از محورهای علمای گذشته بوده است و حوزویان در کنار خدمات فرهنگی از گذشته همواره خدمات اجتماعی نیز به فقرا و آسیب‌دیدگان داشته‌اند و زلزله اخیر از روز اول برخی گروه های تبلیغی و جهادی حاضر شدند و بیش از هزار نفر از طلاب و فضلا به این منطقه رفتند و حتی برخی از آن ها و مدارس علمیه بودجه و حقوق خود را به این  امر اختصاص دادند و هم اکنون نیز ارتباط بین حوزه علمیه قم و مناطق زلزله زده ادامه دارد.

اعزام مبلغان پیشگیری از طلاق

وی به مددکاری اسلامی و تبلیغ بالینی اشاره کرد و افزود: بخشی از طلاب که اموزش دیده اند در بالین بیماران حاضر می شوند و در حوزه کاهش آلام روحی بیماران نقش آفرینی می کنند.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: اعزام مبلغان متخصص پیشگیری از طلاق از دیگر کار‌های انجام شده است که این کار در قالب گروه‌های تبلیغ تخصصی به نقاط مختلف انجام می‌شود.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.