ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۱۸۵ بار خوانده شده
حجت الاسلام والمسلمین قنبری:

تحصیل طلاب از ۱۳۰ ملیت درجامعه المصطفی

معاون ارتباطات و امور بین الملل جامعه المصطفی با بیان اینکه از ۱۳۰ ملیت در جامعه المصطفی تحصیل می کنند گفت: علوم اهل بیت و اسلام ناب با مرکزیت حوزه علمیه قم در حال جهانی شدن است،

حجت الاسلام والمسلمین عصر امروز در نشست شنبه های انقلاب با موضوع گزارش دستاورد های چهل ساله انقلاب اسلامی روحانیت و حوزه های علمیه که در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم برگزار شد اظهار کرد: گفتمان سازی علمی با تأکید برعناصر مرکزی و اساسی این گفتمان مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این گفتمان انقلابی است و دارای ارزش هایی است که حوزه علمیه آن را دنبال می کند و توسعه می دهد گفت: یکی از شاخص های این گفتمان عقلانیت است،عقلانیتی که حوزه ها به وسیله آن میراث هزار ساله خود را در قالب مباحث علمی و اکادمیک به ما می آموزند.

معاون ارتباطات و امور بین الملل جامعه المصطفی با تأکید بر اینکه گفتمان انقلابی و حوزه ای ما در فضای بین المللی عقلانی است افزود: ما هیچ وقت برای اثبات خود دیگران را نفی نکردیم و این را انقلاب به ما آموخت و نیز رهبری به ما می آموزد تقریب در فضای بین ادیانی و مذاهبی هم شعار حوزه علمیه در فضای بین الملی است هم به آن پایبند است و عمل می کند.

وی با بیان اینکه در فضای تقریب گفتمان ما اعتدالی است تصریح کرد: سرفصل های ما نه تکفیری اند نه تفریطی و نه افراطی و خود را در جایگاه وسطی قرار دادیم و بر طبق قرآن راه اعتدالی را در پیش گرفته ایم.

حجت الاسلام والمسلمین قنبری با اشاره به دستاورد های جامعه المصطفی گفت: آنچه حوزه ها از میراث هزار ساله دارد جامعه المصطفی آن ها را بازگوی علمی می کند.

وی بیان کرد: جامعه المصطفی در مراکز مختلفی عضو است و در مراکزآکادمیک و حوزه ای، یونسکو و در بین کشورهای اسلامی و دانشگاه های آسیا و اقیانوسیه عضویت داریم.

معاون ارتباطات و امور بین الملل جامعه المصطفی با بیان اینکه در دانشگاه های مجازی جهان اسلام هم جامعه المصطفی عضو است گفت: این مرکز اموزشی تلاش می کند به عنوان یک کنش گر فعال و با قدرت، گفتمان عقلانی، دینی و معتدل را نمایندگی کند.

امروز گفتمان حوزه و انقلاب در همه جای  دنیا شناخته شده است

وی ابراز کرد: عرصه جهانی یک عرصه تنوع گفتمانی است و برای انکه حرفی برای گفتن داشته باشیم باید گفتمان های دیگر را هم بشناسیم و یک کنش گر فعال باشیم و امروز گفتمان حوزه و انقلاب در همه جای  دنیا شناخته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین قنبری با بیان اینکه بعد از این باید تبدیل شویم به گفتمان قالب افزود: امروز حوزه علمیه باید میراث علمی خود را به مرجعیت عالم برساند و هر آنچه از دین و اسلام ناب در اقصی نقاط عالم وجود دارد بتواند در فضای بین الملل پاسخگو باشد.

تحصیل طلاب از ۱۳۰ ملیت درجامعه المصطفی

وی اظهار کرد: جامعه المصطفی امروز از نقاط مختلف دانش پژوه دارد و علوم اهل بیت و اسلام ناب با مرکزیت حوزه  علمیه قم در حال جهانی شدن است، امروز از ۱۳۰ ملیت طلبه داریم و بیش از ۵۰ هزار دانش پژوه در ایران  وخارج گفتمان اعتدالی، انقلابی و تعدیلی را نمایندگی می کنند.

معاون ارتباطات و امور بین الملل جامعه المصطفی به توسعه گفتمان فرهنگی، ایرانی و اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم این فرهنگ را توسعه دهیم اولین ابزار ان زبان فارسی است و امروز حوزه علمیه در فضای بین المللی توانسته بیش از ۳۰۰ هزار دانش پژوه طلبه و خانواده آن ها را با زبان فارسی اشنا کند.

انتشار بیش از هزارو ۷۰۰ کتاب به ۲۵زبان

وی بیان کرد: در فضای پژوهشی توسعه خوبی در فضای بین المللی داشتیم به عنوان مثال می توان به جامعه المصطفی با  بیش از هزارو ۷۰۰ کتاب به ۲۵ زبان دنیا، مجمع جهانی اهل بیت با هزار و ۸۰۰ کتاب به ۵۸ زبان زنده، سازمان فرهنگ ارتباطات با هزارو ۱۰۰ کتاب به ۴۳ زبان  مختلف اشاره کرد.

وجود بیش از ۳ هزار طلبه زبان دان

حجت الاسلام والمسلمین قنبری مطرح کرد: امروز تشکل عظیمی از طلاب حوزه علمیه درست شده و بیش از ۳ هزار طلبه زبان دان ایرانی داریم که همه این ها در مأموریت های مختلف مشغول اند و از عمده ترین فعالیت آن ها اداره شبکه های برون مرزی دینی است.

وی بیان کرد: کرسی های اسلام شناسی و شیعه شناسی در حوزه دایر شده و کارگاه های دانش افزایی آموزش دین اسلام و دوره های کوتاه مدت از جلوه های حضور حوزویان در خارج از کشور است.

معاون ارتباطات و امور بین الملل جامعه المصطفی تصریح کرد: حضور رسانه ای طلاب در فضای خارج از کشور و شبکه های ماهواره ای برون مرزی و نیز رسانه های مکتوب، ارائه خدمات محتوایی به نهاد های دیگر و حضور در فضای مجازی از دیگر فعالیت های جامعه المصطفی است.

وی گفت: اگر دشمن از ابزار فضای مجازی برای ورود به عرصه های گفتمانی اسلامی انقلابی استفاده می کند ما نیز از این طریق می توانیم خود را معرفی نماییم.

به گزارش حوزه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین قنبری افزود: رسالت ما عرضه داشته های خود است و معتقدیم اگر این کلام نورانی اهل بیت شنیده شود و تبلیغ شود به گوش جهانیان برسد مورد اقبال قرار خواهد گرفت.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.