ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۴۸۳ بار خوانده شده
سردار سلامی در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی؛

عبور از فتنه ۸۸ از دفاع مقدس سخت تر و سهمگین تر بود

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکا هنر شکست خوردن را خوب آموخته است تاکید کرد: عبور از فتنه۸۸ از دفاع مقدس سخت تر و سهمگین تر بود.

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامیجانشین فرمانده کل سپاه در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی - روز بصیرت - و در جمع باشکوه مردم تهران اظهار داشت: ملت بزرگ ایران بعد از ۴۰ سال بار‌ها نشان داده است که آفرینشگر روز‌های الهی بوده است و حداقل می‌توان تا ۹ آبان سال ۸۸ پنج یوم الله را که در آن ملت بزرگ ایران آمریکا را شکست داده است، نام برد.

 

وی گفت: اولین یوم الله ۲۲ بهمن سال ۵۷ بود که ملت ایران توانست ضربتی جبران ناپذیر بر سیاست‌های جهانی و منطقه‌ای بزند و با سقوط شاه یک زلزله سیاسی را بر پیکره استعمار وارد کند که همچنان زنجیره شکست‌های آن آمریکا را رنج می‌دهد.

 

سردار سلامی افزود: در آنجا ملت ایران آمریکا را به زانو درآورد و اولین شکست آمریکا در جهان بود که به نام این ملت ثبت شد.

 

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: اما واقعه شگفت انگیز دیگری که بار‌ها بر علیه آمریکا اتفاق افتاد اشغال خانه آنان در ایران بود که تیر خلاص توسط جمهوری اسلامی ایران زده شد و انقلابی بزرگ‌تر از انقلاب اول صورت گرفت.

 

وی افزود: بعد از آن دوباره یک یوم الله دیگری آفریده شد آنگاه که نیرو‌های آمریکا در بیابان‌های طبس با مأموریت شن‌های روان در آتش سوختند و این بار ایران اسلامی با صلابت نشان داد که هنر شکست دادن آمریکا را دارد.

 

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: نهم دی ماه پیروزی آشکار دیگری بود که نشان داد ملت ایران در مقابل همه نیرو‌های جهانی با صلابت و آرامش و ایمان می‌ایستد و از هیچ قدرتی شکست نمی‌خورد.

 

سردار سلامی افزود: یوم الله برجسته و درخشان به نام ملت بزرگ ایران تحت رهبری‌های حضرت آیت الله خامنه‌ای در نهم دی ماه باز هم مانند یک خورشید فروزان در سپهر افتخارات این ملت درخشید.

 

وی تصریح کرد : در آن روز باشکوه و خاطره انگیز و فراموش نشدنی، ملت عزیز ایران تاریخ جدیدی را ساخت و این بار ائتلاف همه قدرت‌های شیطانی را که مصمم بودند از فرصت فتنه برای رسیدن به رویایشان یعنی براندازی نظام برسند، این آروزی مشترک دشمنان را یکجا در گورستان بزرگ این سرزمین دفن کرد.

 

 

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: نهم دی روزی است که ملت ایران آرزو‌ها و اهداف دشمنانمان را تشییع جنازه و پس از آن تدفین کردند و شکوه و عظمت یک ملت را در منظر و مرعای جهان به نمایش گذاشتند و ایران حقیقی را به همه عالم نمایاندند.

 

سردار سلامی گفت: در فتنه ۸۸ که قدرت‌های بزرگ برای سیطره مجدد بر این سرزمین اندیشیده بودند این بار جنگ به جای بیابان‌ها به خیابان‌ها کشیده شده بود، دشمن به جای تصرف سرزمین به دنبال تسخیر قلب و ذهن مردم ایران بود.

 

وی افزود: دشمن فکر می‌کرد که می‌تواند این ملت را از ارزش‌ها و آرمان‌ها و اعتقادات و باور‌ها و دستاورد‌های بزرگ انقلاب و رهبر عزیز و عظیم الشان جدا کند.

 

سردار سلامی با بیان اینکه فتنه گران زمینه یک بسیج جهانی علیه این ملت را فراهم کرده بودند، گفت: فتنه به تعبیر قرآن از قتل و جنگ بزرگ‌تر و شدیدتر است.

 

وی ادامه داد: عبور از فتنه ۸۸ از دفاع مقدس سخت‌تر و بسیار سهمگین‌تر بود، زیرا آن‌ها تمام هویت، موجودیت، استقلال، آزادی و آگاهی ملت را نشانه گرفته بودند.

 

سردار سلامی تاکید کرد: آن‌ها آمده بودند تا بجای اینکه در راه انقلاب و آرمان‌های این ملت فدا شوند، عکس شهیدانمان عمل کردند و ملت، آرمان ها، اهداف و دستاورد‌های انقلاب را می‌خواستند به پای خود قربانی کنند.

 

جانشین فرمانده کل سپاه  گفت: آن‌ها آشوب و امنیت را بر قلب سرزمینی آوردند که ملت در حوادث بزرگ ماقبل آن توانسته بود تمرکز استکبار را بر این سرزمین بهم بزند و آن‌ها را در میدان وسیع‌تر منطقه‌ای منتشر، منهزم و پراکنده سازد.

 

سردار سلامی با تاکید بر اینکه فتنه گران دوباره زمینه اشتهاآوری دولت‌های بزرگ برای تمرکز بر قلب سرزمین را فراهم کردند، افزود: آن‌ها کاری کردند که در قلب همه آن‌ها که مرضی بود، طمع برای غلبه بر ملت ایران رشد کرد، اشتهایشان تحریک شد و فکر کردند می‌توانند این ملت را از انقلاب خود پشیمان کنند.

 

وی گفت: حادثه فتنه واقعیت بسیار مرموز، خطرناک و ویرانگری بود که هزاران میلیارد تومان به اقتصاد این کشور ضرر زد و چهره مشعشع و نورانی مردم سالاری این نظام را که در جهان رکورد زده بود چنگ زدند.

 

سردار سلامی افزود: آشوب‌ها و فتنه‌ها در داخل، این تصور را در قدرت‌های بیرونی بوجود آورد که ثبات داخلی نظام متزلزل شده است و در منطق مناسبات بین الملل هرگاه نظام امنیت داخلی کشور سست شود قدرت سیاست خارجی او هم کاهش می‌یابد.

 

وی با بیان اینکه این طمع در دل دشمنان ما برای هجوم مجدد به این ملت کمک می‌کرد، گفت: حال همه قضاوت کنید آیا چیزی جز قیامت آشکار و محاربه با این ملت بر جبین سران فتنه و اصحاب آن شایسته است؟

 

سردار سلامی افزود: بنابر این نهم دی ماه روزی است که ملت ایران آرزو‌ها و اهداف دشمنانمان را تشییع جنازه و پس از آن تدفین کردند و شکوه و عظمت یک ملت را در منظر و مرعای جهان به نمایش گذاشتند و ایران حقیقی را به همه عالم نمایاندند.

 

وی گفت: ۹ دی تصویر زیبای تجلی شکوه ملت است و درود بر همه آن‌هایی که آمدند تا همه تجربیات تاریخ صدر اسلام و تاریخ ایران با تجربیات تلخ را دیگر تکرار نکنند و ملت ایران می‌دانست و از تاریخ درس گرفته بود که اگر، ولی زمان خود را تنها بگذارد حادثه مسجد کوفه تکرار می‌شود.

 

جانشین فرمانده کل سپاه  افزود: ملت ایران می‌دانند که اگر به موقع و قوی عمل نکنند دوباره حادثه ۲۸ مرداد تکرار می‌شود و مستکبران بر شئون سیاسی، امنیتی و فرهنگی این سرزمین حاکم خواهند شد.

 

سردار سلامی گفت: ملت ایران همه تجربیات و نگرش‌های تاریخی خود را به صحنه آورد و آفرینشگر یک واقعه ماندگار در تاریخ شد.

 

وی با بیان اینکه ۹ دی آغاز یک تاریخ جدید است، افزود: ۹ دی روز ورود هویت اصیل و حقیقی ملت ایران در عرصه مقاومت در مقابل دنیای استکبار است، گوارای شما باد شهد شیرین این عظمت و ظهور زیبا، که در عالم شما درخشید.

 

سردار سلامی گفت: ملت ایران به قوت رهبر حکیمش نشان داد در همه حوادث اگر دنیای استکبار یا دیگر دشمنان هر فتنه‌ای را آغاز کنند، خاتمه دهنده آن ملت ایران است و آن که شکست حقیقی را دریافت می‌کند، دشمن است.

 

وی افزود: اگر تهدیدی را علیه ملت ایران عملی کنند، آن کسی که تهدید را خاموش می‌کند، ملت ایران است.

 

سردار سلامی گفت: اگر بخواهند تحریمی بر ملت ایران وارد کنند، پیروز حقیقی باز هم ملت ایران است، این سنت الهی است‌ای مردم بزرگ نور خدا هرگز در این سرزمین خاموش نمی‌شود.

 

وی افزود:‌ ای خدای بزرگ شاهد باش ما هرگز امام خود را در هیچ صحنه سختی تنها نخواهیم گذاشت.

 

سردار سلامی گفت:‌ ای خدای بزرگ شاهد باش ما پشت سر رهبر بزرگمان قله‌های بزرگ را به اذن تو فتح خواهیم کرد ما را در این راه نصرت عنایت کن.

 

وی افزود: ملت ایران توانست همه زخم‌های ناشی از این فتنه بزرگ را ترمیم کند، دوباره ملت ایران ارتفاع گرفت و تراز جهانی خود را تغییر داد.

 

سردار سلامی گفت: شکوفه‌های پیشرفت‌های بزرگ در این سرزمین دیده می‌شود، امروز شما می‌بینید که مقاومت‌های مردم ایران به کمک الهام بخشی رهبرمان در سایر بلاد اسلامی پاسخ داده است.

 

جانشین فرمانده کل سپاه  افزود: آمریکا زمانی که دید فتنه و عوامل آن شکست خورده است، اعلام کرد زمان تحریم بر ایران است.

 

سردار سلامی گفت: نکته مهمی که باید اینجا تأکید کنیم این است که قبل از رسیدن به فضای امروز، رهبر عزیز و بزرگوارمان بزرگترین نقش را در تمام این پیچیدگی‌ها و سختی‌های کشور داشتند و هدایت این امت را عهده دار بودند و اندیشه ایشان بود که فتنه را با شکست مواجه کرد.

 

وی اظهار داشت: ایشان در مواجهه با فتنه سال ۸۸ حلیم بودند و شرح صدر به خرج دادند و خداوند برای اسلام به رهبر ما شرح صدر عنایت کرد و او را همچون ستاره‌ای هدایت کننده در آسمان این امت نشاند و او با الهام بخشی از خود بذر آگاهی بخشی و ایمان را در دل‌های ما کاشت تا شاخه‌های انقلاب در سراسر دنیا به ثمر بشیند.

 

سردار سلامی ادامه داد: انقلاب پس از فتنه ۸۸ به پیشرفت خود ادامه داد هر چند فتنه عامل تحریم اقتصادی بود و بولتون در آن زمان اعلام کرد که بعد از شکست فتنه، زمان تحریم ملت ایران است.

 

وی افزود: فتنه زمینه ساز تحریم بود و ملت ایران همچنان از این فتنه و تحریم رنج می‌برد، اما امروز نفوذ منطقه‌ای ما بخش‌های مهمی از سیاره زمین را دربر گرفته و نفوذ آرمان‌ها و اصالت آرزوها، نفوذ روح عدالت خواهی و استکبارستیزی و نفوذ اندیشه‌های تابناک این رهبر بزرگ توانسته است بخش‌های مهمی از جهان اسلام را از سیطره مستکبران نجات دهد.

 

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امروز از مرز موازنه با دشمنانمان گذشته ایم و گزینه نظامی، مردود و ناممکن است، زیرا ایران به اندازه کافی قدرت انباشته است که در زمین، هوا و دریا راه را بر متجاوز نیرومندی همچون آمریکا ببندد.

 

سردار سلامی با بیان اینکه منطق ما برای عدم مذاکره این است که قدرت بی پایان داریم، افزود: زوال آمریکا هم یک احساس و​ آرزو نیست بلکه یک واقعیت است.

 

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: بیشترین زوال عقل استراتژیک و اندیشه و تفکر راهبردی در آمریکا دیده می‌شود.

 

وی افزود: جبهه استعمار در کل بهم ریخته و سرگردان است و این سرگردانی در میدان سیاست آمریکا یک واقعیت آشکار است.

 

سردار سلامی با اشاره به عهدنامه برجام گفت:: آمریکا بر عکس آرزوهایش عمل می‌کند آن‌ها عهدنامه برجام را امضاء می‌کنند و خود از آن خارج می‌شوند، این یعنی سرگردانی و نداشتن یک جهت مشخص سیاسی.

 

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا برغم همه این شکست‌ها همچنان بر روی ملت ایران متمرکز است و تحریم سیاسی و اقتصادی راهبرد اصلی او برای مقابله با ملت ایران است، اما مطمئن باشد ملت ایران این بار هم ان‌ها را شکست خواهد داد، زیرا ملت ایران می‌داند مذاکره سیاست آنهاست، اما هرگز در زمین آن‌ها بازی نخواهد کرد.

 

وی افزود: ملت ایران در هیچ معامله نابرابری شرکت نمی‌کند و کمر تحریم‌ها را خواهد شکست و در حالی که آمریکا فکر می‌کند با پروژه تحریم می‌تواند کمر مت ایران را بشکند، اما با افزایش تحریم‌ها اثر تحریم کمتر می‌شود.

 

سردار سلامی تاکید کرد: منطق ما برای عدم مذاکره این است که ما قدرت بی پایان داریم، ما به صلح نزدیکتریم، آمریکا این را بداند ما از هر زمان دیگری قوی‌تر، امن‌تر و به آرمان‌های مان مومن تریم و به اطاعت رهبرمان پایبند تریم.

 

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان افزود: قدرت انباشته ما نه برای شکست نخوردن بلکه برای پیروز شدن است و آمریکا هنر شکست خوردن را خوب آموخته و جز این در شان آن نیست.

 

سپاه نیوز

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.