ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۳۲۲۶ بار خوانده شده
آیت الله تسخیری در جمع اندیشمندان خارجی:

در ایران بالاترین سطح دموکراسی و انتخابات مردمی وجود دارد

آیت الله تسخیری در نشست «چهل سال دستاورد در سایه مقاومت»، تصریح کرد: در ایران اسلامی، بالاترین سطح دموکراسی و انتخابات مردمی وجود دارد؛ قانون و حکومت ایران در چارچوب دستورات اسلام و قرآن کریم است.

آیت الله تسخیری، عصر امروز در نشست «چهل سال دستاورد در سایه مقاومت»، در کنفرانس بین الملل وحدت اسلامی، در تهران، گفت: جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال با چالش های عظیمی مواجه شده، ولی آنها را با عنایت الهی و توکل به خدا پشت سر گذاشته است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام افزود: اگر بخواهیم لیستی از چالش هایی که در این سالها، دشمنان در مسیر انقلاب اسلامی و جامعه حق ایجاد کردند، را بیان کنیم، به درازا می کشد؛ دشمنان و سازمان های جاسوسی برای به بن بست رساندن انقلاب اسلامی ایران همدست شده بودند.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: تحریم ها و محاصره ها طی چهل سال علیه ما ادامه داشته و قطعا در آینده نزدیک خاتمه خواهد یافت؛ در عرصه تهاجم فرهنگی و اجتماعی و زیرسؤال بردن انقلاب اسلامی با تبلیغات سوء جهانی اقدامات تحریکی علیه ساختار جامعه ایران انجام شد، ولی به شکست انجامید.

وی گفت: حمله نظامی صدام مزدور  علیه جمهوری اسلامی طی هشت سال، نشان دهنده تلاش غرب برای شکست ایران بود؛ حتی در آن زمان شوروی سابق برای اعطای سلاح به صدام از هیچ تلاشی فروگذاری نکرد؛ آمریکا نیز از طریق ماهواره ها به صدام کمک اطلاعاتی می کرد؛ در این بین برخی از کشورهای عربی همه امکانات خود را در اختیار صدام قرار دادند.

آیت الله تسخیری اظهارکرد: البته فراموش نکنیم صدام نیز کارهای آنها را جبران کرد و بعدها به همین کشورها حمله و سرزمین آنها را اشغال کرد؛ قومیت هایی که در ایران حضور داشتند از این تحریکات متاثر نشدند و به هر نحو سعی کردند از نظام اسلامی دفاع کنند.

وی تصریح کرد: دشمنان فریاد می زدند ایران می خواهد یک هلال شیعی در جهان ایجاد کند؛ در ایران اسلامی، بالاترین سطح دموکراسی و انتخابات مردمی وجود دارد؛ قانون و حکومت ایران در چارچوب دستورات اسلام و قرآن کریم فعالیت می کند و برنامه های خود را اجرا می کند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام افزود: دشمنان در سالهای نه چندان دور یک هواپیمای مسافربری را آگاهانه سرنگون کردند؛ در این سالها تهمت های ناروایی علیه انقلاب اسلامی زده شد و سعی کردند خوب را بد و بد را خوب جلوه دهند.

دبیرکل سابق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با عنایت الهی و توکل به خدا مسیر حقی را در پیش گرفت و آن را ادامه می دهد؛ در خصوص دستاوردهای انقلاب باید به پیشرفت های علمی چشمگیر در عرصه نانوتکنولوژی و سلول های بنیادی و دانش هسته ای و دانش های دیگر اشاره کرد؛ ایران در عرصه تسلیحات نظامی به پیشرفت های عظیم دست یافته ایم.

وی گفت: ایران امروزه ۴ میلیون دانشجو دارد که این رقم در ابتدای انقلاب چند هزار نفر بود؛ خوشبختانه در زمینه هوا و فضا به پیشرفت های عظیم دست پیدا کردیم؛ ایران همه امکانات خود را به درستی به کار بسته است و با استفاده از نظرات اندیشمندان بزرگ از جمله شهید مطهری توانست اسلام ناب محمدی و وحدت گرا را در دنیا تبیین کند.

آیت الله تسخیری اظهارکرد: ایران یک نهضت عجیبی را در عرصه دانشگاه ها و حوزه های علمیه ایجاد کرده است؛ همچنین در عرصه فنون اسلامی پیشرفت های بسیاری داشته؛ همچنین در عرصه تولیدات رسانه های و هنری نیز به شکل هدف دار و مطلوب موفق عمل کرده ایم.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: ایران اسلامی با تلاش خود توانست توطئه های تکفیریون را منکوب کند و اجازه نداد تکفیری ها به اهداف خود برسند؛ همچنین از ملت های مظلوم منطقه از جمله سوریه و یمن حمایت کرده است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام افزود: این انقلاب قطعا چالش های خود را پشت سر خواهد گذاشت و در آینده به پیشرفت های بزرگتری نیز دست خواهد یافت.

حوزه نیوز

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.