ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۲۳۷ بار خوانده شده
حجت الاسلام گواهی:

ظلم ستیزی، مبارزه با کفر و تروریسم پیام پیاده‌روی اربعین است

رییس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون با اشاره پیام اربعین حسینی(ع)، گفت: ظلم ستیزی، مبارزه با کفر، الحاد و تروریسم پیام پیاده روی اربعین است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، حجت الاسلام عبدالعلی گواهی رییس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون با اشاره به ظرفیت ها و پیامدهایی که اربعین حسینی(ع) به ارمغان می آورد، گفت: اربعین یک مغناطیسی است که به تعبیر رهبری همه را به دنبال خویش می کشاند.

وی ادامه داد: مغناطیس اربعین این است که انسان ها در تمام شرایط، سختی های سفر را به جان بخرند و در این همایش حضور پیدا کنند و هرچه معرفت بیشتر برای این مسیر داشته باشند بیشتر استفاده خواهند کرد.

معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: باید در این سفر ایثار گر باشیم، زائران باید این صفت را در خود ایجاد کنند، ببینند اهل بیت(ع) در این سفر به چه میزان از خودگذشتگی نشان دادند، حضرت زینب می فرمایند؛ اگر فرزندان یکبار کتک می خوردند من خود را سپر کرده و دوبار کتک می خوردم. ایشان سهم غذای خود را به کودکان می دادند.

حجت الاسلام گواهی تصریح کرد: حضور مردم در اربعین امسال موضوعیت دارد. با توجه به اینکه دشمنان ما درحال تهدید هستند. باید توجه شود که فقط ۳ میلیون نفر در مراسم حج شرکت می کنند و ملاحظه شد که در حادثه منا چند نفر به شهادت رسیدند اما در پیاده روی اربعین بیش از بیست میلیون نفر شرکت می کنند و به لطف خدا هیچ فردی دچار آسیب نشده است. 

وی افزود: ما می خواهیم شعائر بزرگ الهی و اسلامی که نشان انسان مومن است را نشان دهیم و برای این کار باید بدانیم اربعین چه پیامی دارد. ظلم ستیزی، مبارزه با کفر و ظلم و الحاد، مبارزه با تروریسم، مبارزه با زیاده خواهی پیامدهای این همایش بزرگ است. همان پیامی که امام حسین(ع) قصد بیان آن را داشت، ما می خواهیم در این پیاده روی ثابت کنیم که اهل امر به معروف و نهی از منکر هستیم، در مقابل ظلم ایستادگی می کنیم و اهل ایثار بوده و شهادت طلب هستیم.

حجت الاسلام گواهی افزود: می خواهیم در پیاده روی اربعین بگوییم ما روحیه جهادگری را سرلوحه کار خویش قرار می دهیم و در دفاع از مظلوم سر از پا نمی شناسیم و اتحاد و یکدلی در میان مسلمانان را می خواهیم به دیگر افراد نشان دهیم.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.