ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۳۹۳ بار خوانده شده
سردار سلامی:

می‌توانیم در ۱۲ دقیقه خاورمیانه را از شر استکبار جهانی نجات دهیم‌

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کسانی که فکر می‌کنند با سازش با آمریکا می‌توانیم از مشکلات نجات پیدا کنیم، به گفت‌وگوی تحقیرآمیز آمریکا با عربستان نگاه کنند‌‌.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتیدف طلاب و روحاینون کشور، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران اظهار کرد: ما در نقطه بسیار حساس و سرنوشت‌سازی از تاریخ ایستاده‌ایم، این نقطه نگران‌کننده نیست اما مهم است. امروز مواجهه ما با دشمنانی می‌باشد که به ظاهر نیرومندند اما در باطن فرسوده و زنگ‌خورده هستند.

 

سلامی گفت: می‌توانیم براساس نگاه عمیق به باطن فرسوده آن‌ها تصمیم بگیریم و حرکت کنیم. با دشمنانی مواجه هستیم که به ظاهر دارای قدرت هستند اما در باطن در آستانه مغرب و زوال خود را سپری می‌کنند.

 

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروزه ما در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که دستور به مقاومت و ایستادگی داریم افزود: ما امر، به ایستادگی در برابر دشمنان شده‌ایم، به ما امر شده که نباید به آن‌ها تکیه بدهیم؛ حتی طبق آیات قرآن نباید حتی میل خفیف به دشمنان داشته باشیم همچنین امر شده‌ایم تا در برابر صف‌آرایی دشمنان و کفار بایستیم و این راه سعادت ماست، برای اینکه اراده خود را به دشمنانمان تحمیل کنیم باید قدرتمند باشیم.

 

*در نظام امروز جهان و شاید در طول تاریخ، ضعیفان همواره محکوم به شکست بوده‌اند

وی خاطرنشان کرد: در نظام امروز جهان و شاید در طول تاریخ، ضعیفان همواره محکوم به شکست بوده‌اند بنابراین نه وابستگی و نه ضعف راه نجات و بقای ما نیست، راه ما از درون توانایی ما برای جهاد عبور می‌کند. این یک تجربه زنده و نزدیک برای ملت ماست، البته با تربیت و پرورش معنوی و عاشورایی که توسط رهبران عزیز انقلاب به ما الهام شده روح عاشورا در پیکره جامعه ما جاریست.

 

سلامی با تاکید بر اینکه  امروز ملت ایران به این درجه از فهم عمیق رسیده‌اند که ایستادگی تمام دنیا در برابر آن‌ها چیزی جز افزایش ایمانشان را در پی ندارد اذعان کرد:  ما به این نقطه قطعی رسیده‌ایم که اگر به ما اعلام کنند تمام جهان در برابر ما ایستاده‌اند، ما نترسیم.

 

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه مطلب فوق بیان کرد: ما به چنین نیروی مسلح و سپاهی نیاز داریم‌، این نیرو باید کبریایی را از آن خداوند بداند، اگر تمام جریانات قدرت متحد شوند جز بر ایمان مردم کشورمان اضافه نخواهد کرد و ما این را از تاریخ و هم از سنت‌های الهی آموخته‌ایم‌.

 

وی اضافه کرد: شاید آن‌ها از لحاظ مقیاس‌های ظاهری قدرت بالاتر باشند اما قدرت حقیقی در سلاح نیست، آموزه‌های دین و تجربیات دیروز و امروز ما بیانگر این حقیقت است، قدرت در ایمان نهفته و شاخص اصلی قدرت، ایمان جامعه است. سلاح‌ها بی‌روح هستند و این انسان‌ها هستند که به آن‌ها قدرت می‌بخشند.

 

*ایران در عرض ۱۲ دقیقه می‌تواند خاورمیانه را اشغال کند

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: مسلمانان در زمانی که با ایمان وارد میدان شده‌اند، قدرت کمشان بر قدرت زیاد دشمنان غلبه کرده است و گاهی هم مسلمانان زیاد بوده‌اند و شکست خورده‌اند، خداوند کم قدرتمند را می‌پذیرد اما زیاد ضعیف را خیر، البته امروز دشمنان ما به قدرت ما اعتراف می‌کنند.

 

سلامی به با اشاره به سخنان ترامپ گفت: امروز اگر رئیس جمهور آمریکا می‌گوید “ایران در عرض ۱۲ دقیقه می‌تواند خاورمیانه را اشغال کند” حاکی از قدرت ماست. این جمله درست است اما ما هیچ‌گاه خاورمیانه را اشغال نخواهیم کرد و با قدرتمان می‌توانیم در ۱۲ دقیقه خاورمیانه را از شر شما نجات بدهیم‌.

 

وی با بیان اینکه این همه قدرت ما نیست افزود:  پیشرفت‌ها و نفوذی که انقلاب اسلامی در سطح منطقه و جهان داشته شرایط نظامی و سیاسی را برای دشمنان تنگ و نامحتمل ساخته است، ما امروز راه‌ها را بر دشمنان بسته‌ایم و راهی وجود ندارد.

 

سلامی تصریح کرد: دشمنان ما شرایط اقتصادی جنگ را از دست داده است چرا که خودشان می‌گویند که ۷ هزار میلیارد دلار (بیش از صد سال درآمد نفتی جمهوری اسلامی) هزینه‌ کرده‌اند اما اثری نداشته است. کدام نیرو باعث شده آن‌ها بیش از ۱۰ سال هزینه کنند اما هیچ دست‌آوردی نداشته باشند؟

 

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دیگر از سیطره سیاسی آمریکایی‌ها در کشورهای منطقه خبری نیست، افزود: آن‌ها می‌گویند که نفوذ منطقه‌ای‌تان را خاتمه دهید. چنین چیزی ممکن نیست. جنس حضور ما مادی و فیزیکی نیست، این نفوذ در واقع نفوذِ انقلاب اسلامی بوده و در دل‌هایشان نشسته است. امروز چه کسی می‌تواند حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن را شکست دهد و آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کند؟

 

وی یادآور شد: به ما می‌گویند موشک‌ها را زمین بگذارید، می‌دانیم که آن‌ها رویای تسلط مجدد را در سر می‌پروراند، اما هرگز ابزار قدرتمان را تضعیف نمی‌کنیم. قدرت ما قدرت ثابتی نیست و به روز تغییر می‌کند.

 

سلامی ادامه داد: ما معتقدیم دشمن ما با ده‌ها میلیون انسان زیر خط فقر مواجه است. موقعیت سیاسی آن‌ها هم در جهان نزول کرده است‌. دشمنی که می‌خواست ما را منزوی کند خودش منزوی شده و شرکایش از او روی برگردانده‌اند‌. جنگ تجاری با چین، جنگ سرد با روسیه و اختلاف با اروپا مهر تاییدی بر این مدعاست.

 

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه تصویری که از ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل ارائه شد، تحقیرآمیز بود اذعان کرد:  کسانی که فکر می‌کنند با سازش با آمریکا می‌توانیم از مشکلات نجات پیدا کنیم، به گفت‌وگوی تحقیرآمیز آمریکا با عربستان نگاه کنند‌‌، هرگونه اتکاء به آمریکا به جای قدرت، ضعف ایجاد می‌کند، ما تکیه دادن به آمریکا را در قبل از انقلاب تجربه کرده‌ایم و ضررهای زیادی دیده‌ایم.

 

*نبرد بر سر امیدآفرینی و ناامیدسازی است

وی ادامه داد: شرایط سیاسی دشمن برای برخورد از بین رفته و ما از هر زمان دیگری قدرتمندتریم‌، تنها راه آن‌ها لحاظ کردن فشارهای اقتصادی بود که با مقاومت مردم مواجه شدند و شکست خوردند. مردم سختی‌ها را تحمل کردند اما به فراخوان‌های دشمنان توجه نکردند.

 

سلامی با بیان اینکه نبرد جدید ما با دشمن نبرد بر سر امیدآفرینی و ناامیدسازی است گفت:  وعده‌های الهی تخلف ناپذیرند و پس از هر سختی یک آرامش و آسایش خوبی خواهیم داشت.همه آن چه همه جهان دارند، ایران به تنهایی در اخیار دارد، ایران نیروهای فداکار حاضر در صحنه‌های نبرد و جوانان مستعد و باهوش فراوانی دارد. این راه ماست، سپاه هم خود را در این مسیر آماده کرده هست، هر حرکت کوچک و بزرگی موجب نابودی دشمنان خواهد شد و ما برای این انتخاب ایستاده‌ایم.

 

جانشین فرمانده سپاه به دوران خدمت سردار شاهچراغی اشاره کرد و گفت: دوران اقامت سردار شاهچراغی در این سپاه کوتاه بود اما برحسب ضرورتی که داشت، سپاه تصمیم گرفت تا ایشان را به عنوان فرمانده سپاه قم منصوب کند. ایشان در این ۹ ماه فعالیت خوبی داشتند و اقدامات شایسته‌ای انجام دادند.

 

وی بیان کرد: برادر عزیزمان سردار حسن حسن‌زاده هم نگاه بسیار وسیعی به نقش مردم در بخش‌های مختلف دارند و معتقدند که با مشارکت مردم می‌توان تمام مسائل را حل کرد. ایشان تلاشگر و مجاهد هستند و روحیه خوبی دارند. همکاران ایشان هم از عملکردشان رضایت خوبی دارند.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.