ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۰۰ بار خوانده شده
حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی صادقی در بازدید ازمرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس:

" دفاع مقدس" فرهنگی مصونیت بخش در برابر هجمه های دشمنان

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت : برابر هجمه فرهنگی دشمن، بهترین عامل مصونیت بخش فرهنگ دفاع مقدس است و در این راستا مرکز اسناد می‌تواند با فعالیت در حوزه دفاع مقدس، این فرهنگ مقدس را در جامعه ترویج و گسترش دهد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور

همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه  با حضور در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس  در جریان روند فعالیت‌ها و اقدامات مرکز در نشر آثار قرار گرفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی صادقی بابیان اینکه دفاع مقدس تنها یک تاریخ و مقطعی از انقلاب نیست ،بلکه همانند عاشورا یک فرهنگ است، گفت: باید در پی این سؤال باشیم که فرهنگ دفاع مقدس چه بود که آن شگفتی‌ها و مقاومت‌ها را خلق کرد و هنوز هم همگان معترف هستند که با وجود هزاران کتاب خاطرات شفاهی و غیرشفاهی، قادر به انعکاس آن فرهنگ مقدس نبوده اند.

وی با تاکید بر بهره گیری از  الزامات دفاع مقدس در عصر حاضر تصریح کرد: باید برای بعد از دفاع مقدس هم پیام داشته باشیم تا این فرهنگ عظیم بتواند جهت دهنده باشد و برای کشور تاثیری کاربردی داشته باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با تاکید بر ضرورت بیان تاریخ شفاهی توسط فرماندهان دوران دفاع مقدس، اظهار کرد : تا زمانی که فرماندهانی از جنس دفاع مقدس هستند، باید از وجود آن‌ها بهره برد، همچنین در کنار کار سندی و مخزنی، باید کاربردی کردن اسناد را هم در نظر داشت

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: برابر هجمه فرهنگی دشمن، بهترین مصونیت بخش نیروهای ما، فرهنگ دفاع مقدس است، و در این راستا مرکز اسناد می‌تواند با فعالیت در حوزه دفاع مقدس، این فرهنگ مقدس را در جامعه ترویج و گسترش دهد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی صادقی جبهه مقاومت را در ادامه دفاع مقدس توصیف و با تأکید بر ثبت دفاع مقدس در جبهه مقاومت، تصریح کرد: بخشی از دفاع مقدسی که ما داشتیم اکنون در سوریه است و نیاز است این‌ها  ثبت شوند ، به دلیل آنکه این کار بسیار بااهمیت است.

وی نگارش دافوس نظامی برگرفته از دفاع مقدس را الزامی برشمرد و گفت: تا زمانی که فرماندهان دوران دفاع مقدس ما با تجربیات ارزشمند و بی بدیل دوران حماسه و مقاومت  حضور دارند، باید از وجود آن‌ها برای نگارش دافوس نظامی بهره بگیریم .

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با بیان اینکه ناگفته‌های جنگ باید برای آیندگان حفظ شود ، خاطرنشان کرد: حفظ اسناد، کار بزرگ و ارزشمندی است و ضرورت دارد که این اسناد  باحوصله، استحکام و قوت، تهیه و نگهداری شوند ، به دلیل آنکه این اسناد برای آینده انقلاب اسلامی و نیز جلوگیری از خطرتحریف احتمالی لازم است.

سپاه نیوز

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.