ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۶۸۷ بار خوانده شده
حجت الاسلام حاجی صادقی در نشست خبری:

اولین همایش بسیج اساتید حوزه های علمیه در مشهد مقدس برگزار می شود/ پیوند امت و ولایت موجب ماندگاری انقلاب است

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: فلسفه وجودی سپاه، دفاع همه جانبه و در همه عرصه ها از انقلاب و دستاوردهای آن است و هرکجا خطری متوجه انقلاب باشد سپاه ورود می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه  صبح امروز(۲۳ تیرماه) در نشست خبری ضمن تشریح برنامه های حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه برای تحقق مطالبات و انتظارات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا(مدظله العالی)، از برگزاری اولین همایش بسیج اساتید حوزه های علمیه استانهای قم، تهران، مشهد مقدس و اصفهان خبر داد و گفت :این همایش از  ۲۶ تا ۲۸ تیرماه در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع)برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران موجودیت و شاخص‌های ابرقدرتی دشمنان را با مشکل جدی مواجه کرده است ،گفت : انقلاب اسلامی برغم تمامی توطئه ها، فتنه ها و تلاش های جبهه استکبار هرگز توقف نداشته و امروز دشمنان بر این مهم اذعان دارند که انقلاب اسلامی ایران مرگ تدریجی آنان را رقم زده است.

وی افزود: این انقلاب به دلیل موجودیت پویا، زنده و تاثیر گذار خود دشمن داشته  و به پاسداری و حراست غیر محافظه کارانه نیاز دارد.

حجت الاسلام حاجی صادقی با تاکید بر اینکه  رمز ماندگاری انقلاب در این ۴ دهه پیوند مردم و ولایت است و دشمن تلاش می کند تا این پیوند را از بین ببرد، افزود:  آنچه  مهم است اینکه انقلاب اسلامی حافظانی  بصیر و شجاع و آماده در صحنه های مختلف داشته باشد تا فتنه های دشمن را به بهترین وجه ممکن  تشخیص و آن را خنثی کند  .

وی خاطرنشان کرد : تجسم نقش پذیری وحضور مردم در سپاه و بسیج نمود یافته و بسیج جز امت اسلامی سامان یافته برای سنگر نشینی انقلاب نیست. نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه تصریح کرد: فلسفه وجودی سپاه حراست همه‌جانبه از انقلاب و دستاوردهای آن بوده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هر جا خطری متوجه این انقلاب باشد رسالت خطیر پاسداری و حراست از آن را بر عهده دارد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه  استقامت فکری و عملی را دو عامل حرکت در مسیر انقلاب و پاسداری از آن عنوان و تصریح کرد: مطالبه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  از  نمایندگی ولی فقیه در سپاه ، ارتقای بصیرت دینی ، تقویت روحیه انقلابی و جهادی و معنویت است  که این مهم از طریق ارتباط و بهره گیری از حوزه های علمیه و روحانیون آگاه و اثرگذار و تعامل و ارتباط سازنده با فرماندهی تحقق می یابد .

وی در ادامه اظهار کرد :  در این  راستا همایش بسیج اساتید حوزه های علمیه  استانهای  قم، تهران، مشهد و اصفهان از ۲۶ تیر به مدت سه روز در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی  شعار اولین همایش بسیج اساتید حوزه های علمیه  را  "حوزه انقلابی، رسالت اساتید انقلابی و بسیجی" عنوان و اظهار کرد:  اهداف این همایش اعلام حضور انقلابی اساتید بسیجی حوزه های علمیه در دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن، تقویت انسجام فعالیت اساتید حوزه های علمیه در جهت ماندگاری انقلاب اسلامی، آمادگی بیشتر برای بصیرت افزایی روحانیون اثرگذار در هدایت اقشار بسیج، اگاهی و بصیرت نسبت به توطئه های استکبار و راهکار های مقابله با آن و نمایش ولایت مداری و تبعیت حوزه های علمیه از رهبری معظم انقلاب اسلامی است. وی افزود : در این همایش بیش از  ۳۰۰ نفر از نخبگان و برجستگان بسیجی حوزه های علمیه تهران، قم ، اصفهان و مشهد به نمایندگی از بیش از ۲۵۰۰ نفراز اساتید بسیجی حوزه های علمیه حضور دارند .

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی در ادامه پیرامون مواضع اخیر رییس جمهور و اعلام حمایت فرماندهان سپاه از آن  خاطرنشان کرد: هرگاه مسئولین در راستای ماموریت ها و خدمت به مردم حرکت کنند بی تردید حامی آنها  هستیم  و به دلیل آنکه این مواضع در راستای سیاست‌های رهبری معظم انقلاب اسلامی و نظام و گفتمان مقاومت در برابر استکبار بود  مورد حمایت قرار گرفت . وی افزود:  مواضعی که در راستای سیاست‌های کلان نظام که رهبری معظم انقلاب اعلام می‌کنند و در جهت خدمت به مردم باشد ، سپاه از آن حمایت می‌کند. نماینده ولی فقیه در سپاه  با بیان اینکه سپاه با تمام وجود در جهت اجرای منویات مقام معطم رهبری(مدظله العالی) گام بر می دارد ، یادآور شد: از مسئولینی که دنبال تحقق فرامین رهبری و نظام باشند حمایت می‌کنیم و بر اساس فرمایش معظم له که هزینه سازش را بسیار بیشتر از مقاومت دانستند، آمریکا و استکبار اهل گفتگو و منطق نبوده و جز به سلطه بر ما راضی نمی‌شوند.

نماینده ولی فقیه در سپاه  با بیان اینکه  سپاه بصیرت سیاسی و بینش و درک سیاسی دارد اما آنچه که نباید به آن ورود کند و نمی‌کند، جبهه بندی های سیاسی است، گفت:  بصیرت سیاسی  واجب و شرط پاسداری است و بدون آن نمی‌توان ثابت قدم بود،  اما جناح بندی و محدود شدن به برخی جناح های سیاسی سم‌ کشنده و ممنوع است. وی در ادامه تاکید کرد: ما در دفاع از جبهه انقلاب اسلامی و مقابله با جبهه استکبار حضور داشته و به ایفای نقش می پردازیم؛  سپاه مبارزه با جبهه استکبار را وظیفه خود می‌داند و اگر این معنای سیاسی بودن است  بله هستیم به دلیل آنکه اگر بینش سیاسی نداشته باشیم، دین نداریم.  

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با بیان اینکه  در درون نظام جناح های سیاسی متفاوتی وجود دارد اما سپاه به هیچکدام وابسته نبوده و به هیچ عنوان وارد جناح بندی های سیاسی نمی شود، گفت:  البته ما  در عین حال مواضعی که می‌گیریم ممکن است با جناحی که انقلابی تر است نزدیکتر باشد،  اما نه قصد مخالفتی با جناح دیگر را داشته  و نه موافقتی با جناحی که فکر می‌کند موافق آن هستیم.

وی با بیان اینکه امت متصل به ولایت شکست ندارد ، اظهار کرد: تلقی دشمن این است که امت بی‌ولایت برای استکبار خطری ندارد،  امام بی‌امت هم اقتدار ندارد،  اما  درچهل سالگی انقلاب شاهد پیوند عمیق و ناگسستنی امت و ولایت هستیم ، از این رو امروز تمام تلاش دشمن این است که این پیوند را مخدوش کند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در بخش دیگری از سخنانش پیرامون اعلام مواضع رسمی سپاه گفت:  اعلام مواضع و دیدگاه های رسمی سپاه پیرامون موضوعات و مسائل مختلف توسط فرمانده کل، نماینده ولی فقیه، سخنگوی سپاه و نیز بیانیه‌های رسمی صورت می پذیرد و در این راستا سایت سپاه نیوز به عنوان کانال خبر رسمی سپاه انتشار دهنده این مواضع و دیدگاه ها است و اظهارنظرهای فرماندهان و مسئولان سپاه در مراسم و برنامه های مختلف موضع رسمی سپاه نیست . وی با اشاره به پیروزی‌های جبهه مقاومت و نفوذ گفتمانی انقلاب اسلامی در منطقه و جهان تصریح کرد: امروز رژیم صهیونیستی به این جمع‌بندی رسیده که انقلاب اسلامی کاری کرده است که سنگ مبارزان فلسطینی به موشک تبدیل شده و رژیمی که روزی تمام ارتش‌های عربی را شکست می‌داد امروز در مقابل گروه‌های کوچک مبارز شکست می‌خورد. نماینده ولی فقیه در سپاه اظهارکرد:  تاثیر این مقاومت این بوده که روحیه جهاد و مقاومت در دنیا احیاء و حتی برخی کشورهای عربی که نوکر آمریکا و اسرائیل غاصب هستند از این ناحیه احساس خطر می‌کنند؛ امیدواریم حاکمان کشورهای عربی دریابند که تنها راه عزت، اتکا به توانمندی‌های خود است .

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی در ادامه تاکید کرد: امروز نهضت اسلامی در سراسر جهان ایجاد شده و اگر روزی استکبار بخواهد در برابر انقلاب اسلامی  بایستد ، ممکن است تمام دنیا مقابل او بایستند. وی با تاکید بر اینکه اگر دشمن بخواهد متعرض انقلاب اسلامی شود تمام موجودیتش با خطر نابودی مواجه خواهد شد، خاطر نشان کرد: سپاه به لحاظ توان اطلاعاتی ، نیروی انسانی، تجهیزات و قدرت عملیاتی در بهترین شرایط آمادگی قرار داشته و مگر می‌شود دشمن مکانی را برای ما ناامن کند و برای او امن باشد؟

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به حضور و ایفای نقش روحانیون در جبهه مقاومت اظهار کرد : روحانیون سپاه هم مانند برادرانی  که در این جبهه حضورمستشاری دارند ، هرکجا که لازم باشد  حضور می‌یابند.

وی با اشاره به طرح برخی شبهات پیرامون روابط ایران ، سوریه و روسیه در مبارزه با تروریسم تکفیری گفت: امروز ارتباط ما با کشورهای همسایه از جمله روسیه و  سوریه بسیار خوب بوده و همین مساله  استکبار را عصبانی کرده است و سفر اخیر آقای ولایتی به روسیه هم اقدام بسیار خوب و ارزنده‌ای بود. حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با بیان اینکه  حضور ما در سوریه تا زمانی که خود دولت سوریه بخواهد ادامه خواهد داشت، افزود:  آنهایی که دنبال خروج ایران از سوریه هستند، می‌خواهند با رفتن ایران مقاومت را در سوریه به شکست بکشند، اما این آرزو را به‌ گور خواهند برد.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با تاکید بر اینکه سپاه  خدمت به دین و انقلاب را با خدمت به مردم توام می داند، گفت : حضور و ایفای نقش سپاه در عرصه های سازندگی، عمران و آبادانی کشور و خدمت رسانی به مردم  نه با انگیزه اقتصادی،  بلکه با هدف پاسداری از انقلاب و خدمتگزاری به مردم صورت می پذیرد؛ مردم رمز بقای انقلاب بوده و ما خدمت به مردم را برای خود افتخار می‌دانیم و باکی ازجوسازی های دشمن نداریم.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.