ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۵۸ بار خوانده شده
آیت الله ممدوحی:

مراسم عزاداری شهادت امام صادق(ع) باید با عظمت برگزار شود

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر لزوم باشکوه و با عظمت برگزار کردن مراسم های ویژه عزاداری سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) تاکید کرد.
نسخه مناسب چاپ

آیت الله محمدحسن ممدوحی ضمن تسلیت فرارسیدن شهادت مظلومانه این امام هُمام ابراز داشت: در دوران ۳۴ ساله امامت حضرت صادق(ع)، شرایط و زمینه های فراهم شد که ایشان بتوانند با رشد علمی جامعه و پرورش شاگردان بسیار، مکتب جعفری را بنیان گذاشته و به این طریق زمینه احیای شریعت محمدی(ص) را در جامعه اسلامی آن زمان فراهم کنند.

وی همچنین افزود: دوران امام صادق(ع) البته دوران پیچیده و پرتلاطمی است ، به این خاطر که در بخشی از این دوران شاهد انتقال حکومت از بنی امیه به بنی عباس هستیم و در چنین ایامی البته حضرت با درایت و مدیریت بالای خویش دست به رشد و شکوفایی علمی جامعه زدند تا با ارتقای سطح فهم و بینش و دانش افراد ، یک نهضت علمی و فرهنگی را در همین اوضاع و احوال سامان دهند.

این استاد حوزه همچنین با تاکید بر این که صادق آل محمد(ص) نقش بسیار مهمی در رشد مباحث دینی و فقهی در عالم شیعی و اسلامی داشته اند و از این حیث حق بزرگی بر گردن همه مسلمانان و بلکه همه انسان ها دارند، گفت: ما باید در همه جای کشور و خارج از کشور ، عزاداری بسیار باشکوهی برای ایشان برگزار کنیم و نشان دهیم که تا چه میزان عشق و ارادت به رییس مذهب جعفری داریم.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.