این مطلب ۳۳۰ بار خوانده شده
دیدار با مراجع عظام تقلید

دیدار با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

نماینده ولی فقیه در سپاه و مسئولین سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دیدار کردند

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، حضرت آیت الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین حاج صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و حجت الاسلام گواهی رئیس سازمان بسیج اساتید،طلاب و روحانیون که در بیت معظم له در قم برگزار شد با بیان اینکه روحانیت از بسیج جدا نیست چون ماهیت و جنس آنها یکی است گفتند: به همین دلیل هردو باید با هم باشند، اگر جدا شوند تضعیف خواهند شد.

این مرجع تقلید افزودند: نکته دیگر این است قدر این دو نهاد را ندانستیم ،این دونهاد در همه مسائل نقش آفرین بوده و هستند. ایشان ابرار داشتند: روحیه جهادی مسئله مهمی است که در دو نهاد بسیج و سپاه وجود دارد؛ اما دشمنان از این فاکتور مهم برخوردار نیستند و به دلیل نداشتن این سلاح برتر، سربازان آنها در جنگ فراری هستند.

معظم له بیان داشتند: همه مسئولین باید بدانند، حفظ انقلاب و دین، تقویت و حفظ این دو نهاد نیز مهم است. باید انواع سلاح برای دفاع از خود تهیه کنیم، ولی سلاح برترما همین نیروی بسیج و حوزه است؛ باید این دو نهاد را تقویت و با سایر مراکز مرتبط کرد.

 ایشان افزودند: مسئله دیگر ایجاد هماهنگی و هم افزایی بین نهادهای مختلف حوزه، علما و بسیج و سپاه است، می توان با برنامه ریزی درست بر این هم افزایی وهماهنگی افزود.

معظم له بیان داشتند: مسئله دیگر افزایش علم و فنون جدید است.اهل بیت(ع) علم زیادی داشتند. نیروهای فرهنگی بسیج و سپاه هم باید روزبه روز بر علم وتوانایی خود بیفزایند.

 ایشان با بیان اینکه حوزه میراث ماندگار است و ظرفیت عظیمی در آن است و باید قدر این ظرفیت عظیم را دانست، افزودند: همه نهادها باید با حوزه در ارتباط باشند و از میراث ماندگار و چشمه جوشان آن استفاده کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشتند: حضرت علی(ع) فرمودند« همه برای رسیدن به فیض خدا که بی نهایت است، باید ظرف خود را هم افزایش دهد. فیض خدا بی نهایت است، اما باید ظرفیت خود را افزایش دهیم.

این مرجع تقلیدبا بیان اینکه بنابراین باید توانمندی حوزه و بسیج را افزایش داد گفتتند: الان گرفتار فضای مجازی هستیم و این فضا بلای جان خانوادها شده است.

معظم له عنوان کردند: دشمن از طریق فضای مجازی  می خواهد جامعه اسلامی را به بردگی بکشد و کسی که وارد این فضا می شود، اختیاری از خود ندارد؛ باید این فضا را از دشمن گرفت و اجازه نداد دشمن جامعه اسلامی را به بردگی بکشاند.

ایشان بیان داشتند: بعضی به استفاده از فضای مجازی اصرار دارند و این مشکلات اخیر نشان دهنده همین واقعیت است، اما سپاه وبسیج برای گرفتن این فرصت از دشمن، باید نقش آفرینی کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: نباید نوکر فضای تلگرام باشیم، بلکه باید این فضا را در دست بگیریم و فضای درست و سالمی برای جوانان درست کنیم تا بیش از این جامعه  به بردگی کشانیده نشود.

ایشان افزودند: موضوع بعدی آشنایی نسل های ۵ و۶ انقلاب است باید این نسلها را با مبانی دینی و آرمانهای انقلاب و امام راحل آشنا کنیم این برنامه ریزی می خواهد.

 

حوزه نیوز

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.