ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۵۵ بار خوانده شده
بیانیه روز زن

بیانیه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه الزهراء (سلام الله علیها) و پاسداشت مقام زن

ما اساتید، طلاب و خطباء زن در کشور اسلامیمان ایران ، عهد می بندیم تا در جهت تقویت باورهای دینی و زندگی بر مبنای توحید محوری زن مسلمان تلاش نماییم وهمت کنیم تا با تلاش در عرصه دینی و فرهنگی ، بازشناسی ارزشها و جلوگیری از رشد ضد ارزشها بر اساس نظام اسلامی را به زنان پاک این سرزمین یادآور شویم ودر جهت تحقق و ارتقاء ارزش حجاب و عفاف در جامعه اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نورزیم .

بیستم جمادی الثانی سالروز میلاد پربرکت احیاء گر مقام و شأن والای انسانی زنی است که در اعصار مختلف شاهد واقعیات تلخی از ظلم و جور و افکار حقیرانه ای علیه او بوده است .

زنی که در اقوام و تمدن ها تنها مایه بقاء نسل و انجام کارهای خانه بوده وابزار تملک مرد محسوب می گردید  و از هرگونه حقوق مادی و معنوی در خانواده و اجتماع محروم بود، با آمدن اسلام و میلاد بانوی مهر، در این میان از جایگاه مظلومانه و مورد ستم خود، به بانویی با عزت و کرامت تبدیل شد و با وجود نورانی حضرتش الگوی والایی از تقوا و ایثار وانس و الفت در خانواده ، برای زن ترسیم گشت . و در این میان زن به خوبی دریافت که برای فضیلت و احقاق حقوقش هیچ منجی ومحافظی نخواهد داشت غیر از تعالیم الهی .

و امروز زن مسلمان ایرانی با تبعیت والگو گرفتن از بانوی دو عالم در عرصه های علمی، تحصیلی و منزلت اجتماعی گوی سبقت را از دیگر زنان جهان روبوده است .وپس از گذشت چند قرن بی عدالتی علیه زن، با پیروزی انقلاب اسلامی و محقق شدن نظام جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) به تجدید حیات اسلام همت گماشت و شخصیت زن را مجددا احیا کرد و زن را از دست هوسبازان و استثمارگران رهانید و در شخصیت زن جمله ناب خودش را که "از دامن زن، مرد به معراج می رود" به یادگار گذاشت . و او بهترین مشوق مادران و همسران و دختران جامعه ما شد تا با رعایت عفت و پوشش و شئون زنانگی، حضور سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود را به منصه ظهور بگذارند .

اما دشمنان اسلام و نظام اسلامی بیکار ننشسته و با شیطنت تمام و با شبیخون ناجوانمردانه ، عفت ، حیاء و دینداری جامعه ما را نشانه گرفتند تا تئوریسین های صهیونیستی هالیوودی ،پدیده شکست انقلاب اسلامی را از طریق فروپاشی نظام خانواده و آلوده شدن زنان پاک رقم زنند.

ما اساتید، طلاب و خطباء زن در کشور اسلامیمان ایران ، عهد می بندیم تا در جهت تقویت باورهای دینی و زندگی بر مبنای توحید محوری زن مسلمان تلاش نماییم وهمت کنیم تا با تلاش در عرصه دینی و فرهنگی ، بازشناسی ارزشها و جلوگیری از رشد ضد ارزشها بر  اساس نظام اسلامی را به زنان پاک این سرزمین یادآور شویم ودر جهت تحقق و ارتقاء ارزش حجاب و عفاف در جامعه اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نورزیم .

و از متصدیان امور فرهنگی کشور می خواهیم تا به اعتلای مقام زن مسلمان و بازشناسی جایگاه والای اودر نظام اسلامی همت گمارند و از طریق رسانه ها هویت ارزشی زن را تبیین نمایند . و مقام و جایگاهی که زن در قرآن وسنت و سیره اولیاء دین داشته است یادآور شوند، تا همه آحاد بشریت به ارزش و کرامت وجودی او آگاه گردند. و دامن او مهد پرورش سربازان اسلام و یاریگر امام مهدی  (عج) بشود.   ان شاء الله

جمعی از اساتید ، طلاب و مبلغین خواهر

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.