ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۹۰۰ بار خوانده شده
حجت الاسلام گواهی:

علما و روحانیان در دفاع از انقلاب ابایی نداشته باشند

مسؤول بسیج اساتید، طلاب و روحانیون با بیان اینکه روحانیت باید از انقلاب اسلامی دفاع کند، گفت: برخی روحانیان در دفاع از انقلاب ابا دارند و در بعضی مجالس که چند نفر کراواتی حضور دارند، از انقلاب سخن نمی گویند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، حجت الاسلام عبدالعلی گواهی، امروز در همایش بصیرتی طلاب و روحانیان آذربایجان غربی که با حضور علماء شیعه و سنی استان در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: روحانیت در خصوص حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی وظیفه سنگینی برعهده دارند چنانچه امام خمینی (ره) در این خصوص فرمودند:«انقلاب اگر بخواهد حفظ شود به دست روحانیت است و اگر هم بخواهد نابود شود بدست همان روحانیت است.»

مسؤول بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور یکی از کارکردهای روحانیت را دفاع از ارزش ها و معروف ها دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی مصداق بارز معروف هاست و روحانیت وظیفه صیانت از آن را دارند.

حجت الاسلام گواهی با اشاره به نقش پررنگ روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: جامعه روحانیت چهار هزار و ۵۰۰ شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است که به تناسب جمعیتی آن دوران سهم بالایی است.

وی با بیان اینکه ۱۸ هزار روحانی جبهه رفته داریم، گفت: ۷ هزار روحانی جانباز و ۳۵۰ روحانی آزاده نشان دهنده جان فشانی و از خودگذشتگی روحانیت در دفاع از انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام گواهی با تاکید بر اینکه دشمن از روحانیت اسیب دیده است، گفت: امروزه دشمن بر روی سخنان رهبری حساس است اما از اسلام مصر و عربستان ناراحت نیست، چراکه می داند آنها اهل سازش و مماشات هستند.

وی گفت: اگر مسؤولان ما اهل مماشات شوند و کوتاه بیایند، انقلاب ما هم همچون انقلاب مصر دوام نخواهد آورد و از هم خواهد پاشید.

مسؤول بسیج اساتید، طلاب و روحانیان کشور اظهار کرد:  نباید به آمریکا دل بست، مرسی، بن علی، قزافی و صدام که به آمریکا خوش خدمتی کردند الان در کجاها هستند؟

وی تصریح کرد: اینکه برخی ها فکر می کنند اگر دل به امریکا بسپاریم تمام مشکلات حل می شود، سخت در اشتباه اند؛ قبل از انقلاب نمیتوانستیم به سگ آمریکایی چیزی بگوییم اما الان تو دهن امریکا زده ایم.

حجت الاسلام گواهی گفت: ایران اسلامی به برکت انقلاب و وجود رهبری در راس نظام، نه تنها خود از هر گزندی در امان است و حتی داعش را در نطفه خفه کرد بلکه با هوشمندی و دعوت به اتحاد و بسیج مردمی توانسته است نقشه های دشمنان در منطقه را نیز نقش برآب کند.

وی با تأکید بر اتحاد بین شیعه و سنی گفت: دشمن در حال پیاده کردن نقشه اوایل انقلاب در شرایط کنونی است و وظیفه روحانیت شیعه و سنی است که با وحدت و تأکید بر مشترکات مردم را آگاه کرده و توطئه ها را خنثی کنند.

حجت الاسلام گواهی با اشاره به فعالیت فعالیت های تبلیغی دشمنان گفت: دشمن با شبهه افکنی در فضای مجازی و همچنین تبلیغات ضد انقلابی، ضد رهبری و ضد روحانیت در بیش از ۲۰۰ ماهواره باعث گمراهی جوانان می شود که وظیفه روحانیت در این زمینه بسیار خطیر است.

وی با بیان اینکه باید نسبت به فرافکنی عربستان هوشیار باشیم، افزود: وهابیت چندصد میلیارد هزینه می کند تا ذهن اهل سنت را نسبت به اهل شیعه خراب کند ایندرحالی است که اختلافات مبنایی نیست و نباید به انها توجه کرد؛ دشمن به دنبال نکات ریز است تا دشمنی های بین شیعه و سنی را افرایش دهد.

حجت الاسلام گواهی اتحاد بین شیعه وسنی در استان آذربایجان غربی را کم نظیر خواند و گفت: این امر در سایه تدابیر هوشمندانه نماینده ولی فقیه در استان و روحانیون شیعه و سنی است که جای قدردانی دارد.

مسؤول بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور گفت: روحانیت باید با اطاعت پذیری در فضای انقلابی موج زده و اقدامی انجام دهند که مردم بدانند که روحانیت کیسه ای برای خود ندوخته و برای دفاع از انقلاب تلاش می کنند البته شاید چند نفر نفوذی هم در بین روحانیت باشند.

وی با بیان اینکه روحانیت باید از انقلاب اسلامی دفاع کنند، گفت: گاهی اوقات روحانیان در بعضی مجالس که چند نفر کراواتی حضور دارند، از انقلاب سخن نمی گویند.

حجت الاسلام گواهی اذعان کرد: برخی روحانیان از دفاع از انقلاب ابا دارند اما رهبری در دیدار با سران کشورهای مختلف از انقلاب می گویند، اگر همچون مقام معظم رهبری همه روحانیان از انقلاب بگویند و از آن دفاع کنند، مردم نیز از انقلاب صیانت خواهند کرد.

وی در پایان خواستار برگزاری جلسات ماهانه بصیرتی برای طلاب و روحانیان در حوزه های علمیه شد و گفت: باید دستاوردهای انقلاب اسلامی در این نشست ها برای روحانیت تبیین شود تا آنها نیز در منابر و محافل مختلف با بیان آنها مردم را از موفقیت های چشمگیر نظام آگاه سازند.

رسا

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.