ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۱۱۴ بار خوانده شده
خراسان جنوبی

برگزاری نشست بصیرتی در مدرسه علمیه حضرت نرجس (س) بیرجند

همه ما می دانیم سنگ بنای این نظام در سال ۱۳۴۲ به عنوان بنای عظیم انقلاب اسلامی بر زمین قرار گرفت و ۱۵ سال طول کشید تا این بنا به اتمام رسید. در سال ۱۳۵۷ این بنای مستحکم به نام انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. اما این ۱۵ سال ، ۱۵ سال عظیم و سختی به همراه تبعید، زندان، شکنجه و ... بود .
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، نشست بصیرتی در مدرسه علمیه حضرت نرجس (س) بیرجند با حضور حجت الاسلام والمسلمین اکبرپور برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین اکبر پور ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت:   
همه ما می دانیم سنگ بنای این نظام در سال ۱۳۴۲ به عنوان بنای عظیم  انقلاب اسلامی بر زمین قرار گرفت  و  ۱۵ سال طول کشید تا این بنا به اتمام رسید . در سال ۱۳۵۷ این بنای مستحکم به نام انقلاب اسلامی به پیروزی رسید . اما این ۱۵ سال ، ۱۵ سال عظیم و سختی به همراه تبعید ،  زندان ، شکنجه و ... بود .
وی افزود  از زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده تا کنون ،  کاری نیست که دشمن برای برگشتش نکرده باشد.اگر به تاریخ نگاه کنید می بینید که ما کجا بوده ایم الان کجا هستیم  .
  از جمله کارهای که دشمن برای براندازی نظام انقلاب اسلامی انجام این بود که در سراسر کشور قائله های قومی به راه انداخت تا بلکه این انقلاب از هم بپاشد ولی به لطف حضرت حق  انقلاب اسلامی این برهه را هم پشت سر گذاشت.
 یک سال از پیروزی انقلاب نگذاشته  بود که جنگ تحمیلی را علیه  ما به راه انداختند . در جنگ تحمیلی ۸۳ کشور به طور مستقیم و غیر مستقیم به صدام کمک کردند که این انقلاب سرنگون شود . تلاش آن ها به این دلیل بود که کشور ما یک ییلاق و یک قشلاقی برای غربی ها بود ،و آن ها برای برگشتشان به ایران تلاش می کردند ،  لذا ما هشت سال جنگیدیم ،و شهید دادیم   
ایشان اضافه کرد ۱۴۰ هزار شهید سرمایه ممکلت ما بود. حضرت امام (ره) فرمودند جنگ نعمت بود ،  حال اگرکسی بدون از اطلاع از وضع روز ،  این سخن را بخواند ، می گوید کجای جنگ نعمت بود . اما باید گفت اگر ما دفاع مقدس را نداشتیم  امروز کشوری بدتر از افغانستان بودیم . چرا که این دفاع مقدس بود ، که باعث پیشرفت امروز ما در همه زمینه ها شده است .  
حجت الاسلام و المسلمین اکبر پور در ادامه بیان داشت یکی دیگر از کارهایی که برای براندازی انقلاب از سوی دشمن صورت گرفت آشوب هایی بود که منافقین در کشور به پا کردند  .ما بیش از ۱۷ هزار شهید ترور داریم.  
فتنه ۷۸کوی دانشگاه از دیگر کارهای دشمن است که در آن فتنه هدفشان از بین بردن  عمود محکم این نظام یعنی ولایت فقیه بودآن ها می خواستند به صورت مستقیم رهبری نظام را از رهبری ساقط کنند . خودشان می گویند ما یکسال ، شش ماه می نشینیم و نقشه می ریزیم و رهبری ایران با یک سخنرانی خود همه نقشه های ما  را نقش بر آب می کند .  
وی تصریح کرد ده سال بعد فتنه ۸۸ را به وجود آوردند تا این نظام را ساقط کنند خواص جامعه  در این فتنه لغزیدند . ولی توده مردم نلغزیدند . و در نهایت فتنه ۹۶ را به راه انداختند و بالاخره در تلاشند که این نظام نماند .   ما امروز بالاترین  نعمت را داریم که آن هم نعمت امنیت است .  
ایشان گفت  امروز  سنگربانان این مملکت من و شما هستیم مهم ترین سنگر ، سنگرفرهنگ است  ، امروز اگر کسی بتواند قدمی برای نجات فرهنگ و اندیشه ناب این مملکت بردارد و بر ندارد خائن است .
امروز آنچه که ما را تهدید می کند ، جنگ نظامی نیست ؛ بلکه جنگ فرهنگی است .دشمن دارد دین ما را می برد ،  دین زدایی می کند،  دارد جوانان ما را از دین جدا می کند . لذا افسران جنگ فرهنگی امروز باید کار کنند امروز باید غریق نجات باشند .  
حوزه باید انقلابی باشد, باید بیدار بماند ، باید بصیر باشد ، زمان شناس باشد و به موقع عمل کنند زمان شناسی ، درست به وظیفه عمل کردن و شناخت وظیفه از جمله ویژگی هایی است یک حوزه انقلابی است.

اخبار صفحه اصلی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.