ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۰۲ بار خوانده شده

*بیانیه در محکومیت جنایات میانمار* سازمان بسیج طلاب و روحانیون تهران بزرگ

نسخه مناسب چاپ

*بیانیه در محکومیت جنایات میانمار*

"بسم الله الرحمن الرحیم"

قُتِلَ أَصْحابُ الْأُخْدُودِ، النَّارِ ذاتِ الْوَقُودِ، إِذْ هُمْ عَلَيْها قُعُودٌ، وَ هُمْ عَلي‏ ما يَفْعَلُونَ بِالْمُؤْمِنينَ شُهُودٌ[۱]

مرگ بر شکنجه گران صاحب گودال آتش، آتشی عظیم و شعله ور، هنگامی که در کنار آن نشسته بودند، و آنچه را با مؤمنان انجام می دادند تماشا می کردند

 

خبرهای تکان‌دهنده ای که اخیرا از کشتار وسیع و وحشیانه مسلمانان مظلوم میانمار توانسته از بایکوت رسانه های مدعی آزادی عقیده و بیان و مجامع مدعی حقوق بشر راهی به بیرون یافته و به گوش جهانیان برسد تنها بخش اندکی از ستم ها و تبعیض هایی است که از سال ۱۹۳۰ تاکنون بر مسلمانان مظلوم میانمار رفته است. این وقایع در دولتی اتفاق افتاده است که همواره مورد تحسین آمریکا و دولت های غربی بوده و حمایت های مستکبرین شرق را نیز با خود دارد.

جهان اسلام در بهت این مصیبت فرو رفته و عالم بشریت سرفکنده و شرم زده از وقایعی است که در دنیایی در حال رخ دادن است که در اخبار آن بیانیه ی «دیده بان حقوق حیوانات» و «جبهه ی آزادی بخش جانواران» هفتگی و ماهانه منتشر می شوند، دنیایی که برای لغو مجازات اعدام محکومان جرایم غیرقابل بخشش به فریاد آمده و روز «مبارزه برای لغو اعدام»[۲] را در تقویمش به ثبت رسانده است، دنیایی که در آن دهها سازمان بین المللی خود را مدافع حقوق بشر می دانند و کشورهای مخالف خود را به بهانه ی نقض حقوق بشر به محاکمه می کشانند. آری مسلمانان میانمار همچون مردم مظلوم فلسطین، یمن، سوریه و سایر مسلمانان مظلوم عالم سندی محکم بر حقانیت مبارزه و بطلان مسیر کسانی هستند که ملت ها را به مصالحه و به اصطلاح پیوستن به جامعه ی جهانی دعوت می کنند. خون مسلمانان مظلوم روهینگیا فریاد حق است در گوش تاریخ که شعار آزادی و حقوق بشر جز ابزاری برای بزک کردن چهره ی کریه استکبار جهانی و نفوذ و مداخله در سرنوشت و تاراج سرمایه ی ملت ها حقیقتی ندارد.

سازمان بسیج طلاب و روحانیونتهران بزرگ این ضایعه کشتار مسلمانان میانمار را به پیشگاه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)،حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی)، عموم مسلمانان جهان، ملت شریف ایران و دارندگان هر قلب سلیم و فطرت پاکی فارغ از هر دین مذهب، که از دیدن صحنه ی به خاک و خون کشیده شدن کودکان و زنان مظلوم میانمار آزرده و جریحه دار شده اند، تسلیت گفته و در این خصوص نکاتی را متذکر می شود:

۱) رسانه های غربی و غربگرایان داخلی اینگونه القا می کنند که کشتار مسلمانان میانمار حاصل دوگانه ی اسلام-بودیسم است. در حالی که وقایع میانمار نه صحنه ی درگیری مذهبی میان دو دین، که صحنه ی نزاع میان دو ابرقدرتی است که برای منافع و مطامع اقتصادی و سیاسی خود مردم مظلوم و زنان و کودکان روهنگیا را قربانی می کنند. بررسی های صورت گرفته حاکی از آن است که بیش از هر عاملیدر این اتفاقات باید به نقش «شورای آتلانتیک» طراح اصلی رویکرد «گسترش ناتو به سمت شرق» اشاره داشت.

میانمار از نظر ژئوپلتیک به دلیل برخورداری از منابع طبیعی از جمله نفت و گاز هدف مورد توجه شورای آتلانتیک است. بعلاوه ساحل میانمار به تنگه «مالاکا» یکی از بزرگترین آبراه های راهبردی جهان دسترسی دارد که اقیانوس هند و آرام را به هم متصل می کند و کوتاه ترین مسیر آبی میان خلیج فارس و چین است. ۸۰ درصد واردات نفتی چین از این تنگه عمور می کند و این منطقه گلوگاه انرژی چین به حساب می آید.درگیری های امروز میانمار و کشتار زنان و کودکان و آواره شدن صدها هزار نفر از مردم روهینگیا نتیجه تقابل آمریکا و شورای آتلانتیک با حضور چین در این منطقه از طریق بنیاد اعطای دموکراسی و بنیاد سورس است. آمریکا و اروپا کوشیدند با طراحی و حمایت از «انقلاب زعفرانی» بودایی ها در میانمار حکومتی همسو با خود را روی کار آورند و اخبار منتشره در خصوص اعطای جایزه صلح نوبل به «آنگ سان سو چی» و صادرات سلاح از رژیم صهیونیستی به میانمار نیز در همین راستا بوده است.

۲) اخیرا برخی از نمایندگان فعلی و سابق مجلس و برخی از سیاسیون سخن از راه حل نظامی بحران میانمار به زبان می آورند و بعضا جوانان نیز با احساسات پاک و شور انقلابی خود در فضاهای مجازی از این پیشنهادات حمایت می کنند. باید توجه داشت که این سخنان بی آنکه بخواهند و بدانند، مشروع سازی و تطهیر چند دهه جنگ افروزی امریکا و ناتو تحت لوای منطق «دخالت بشر دوستانه نظامی» است. با این سخنان مسیر ماشین توجیه غرب را که از بالکان گرفته تا لیبی مدام با شعار حقوق بشر وارد لشکرکشی شده است هموار خواهیم کرد. با این سخنان چند دهه تقابل مبنایی جمهوری اسلامی با نظام سلطه را زیر سوال برده و منطق استکبار جهانی ثابت خواهد شد. علاوه بر اینکه حضور نظامی گروه های اسلام گرا در میانمار می تواند مقدمه حضور گروه های تروریست شکست خورده ی  سوریه و عراق در آن کشور شده و بهانه برای لشکر کشی و حضور آمریکا و ناتو در میانمار را فراهم آورد.

۳) اخبار حضور همسر رئیس جمهور ترکیه در بنگلادش و در میان آورگان روهینگیایی پس از نشر گسترده ی اخبار میانمار همزمان شد با سکوت چند روزه ی دستگاه دیپلماسی کشور و حضور دیپلمات های ارشد دولت در کنسرتی در تهران! باید به این برادران متذکر شویم که ام القری بودن اقتضائاتی دارد...

سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان تهران در مقطع کنونی حمایت بی دریغ از مسلمانان مظلوم میانمار را وظیفه ی خود دانسته و در راستای انتشار پیام مظلومیت مسلمانان روهینگیا به گوش جهانیان از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد و در این راستا امت اسلامی را به اتحاد و انسجام بیش از پیش و علمای اسلام را به قیام در جهت خنثی سازی توطئه مستکبرین دعوت می نماید. از خداوند متعال اعتلای کلمه توحید را مسئلت می کنیم

 

                                                                                                                                  و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

                                                                                                                            سازمان بسیج طلاب و روحانیون تهران بزرگ

                                                                                                                                    شهریور ماه ۱۳۹۶ 

 

[۱]: سوره بروج، آیه ۴ - ۱۰

[۲]: ۱۰ اکتبر

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.