ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۱۴۷ بار خوانده شده
آیت الله صفایی بوشهری:

عالمی که از انقلاب دفاع نکند، باید در تقوا و فهم فقهی او شک کرد

بسیج طلاب :امام جمعه بوشهر با بیان این‌که روحانیان ما باید پاسدار انقلاب باشند و افزون بر تولید علم، در صحنه دفاع از آن حضور فعال داشته باشند، گفت: روحانی که از انقلاب دفاع نکند، در تقوا، بصیرت و فهم فقهی او شک است.

به گزارش خبرنگار بسیج طلاب ،آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در دیدار جانشین سازمان بسیج طلاب کشور و مسؤول و کارکنان سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان بوشهر، گفت: انقلاب اسلامی ایران، تابشی از رسول الله، محصولی از شجره طیبه حوزه علمیه و نعمتی برای تاریخ جهان است.

 

وی افزود: میزان ایمان، تقوا، اخلاق و بصیرت انسان ها به ویژه روحانیت نه تنها در همراهی بلکه مجاهدت و پیشتازی در خدمت به این انقلاب است.

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه آرزوی اهل بیت و روحانیت در طول تاریخ انقلابی همچون انقلاب اسلامی ایران بوده است، اظهار داشت: امروز انقلاب ما، برای جهان تعیین تکلیف می کند.

 

وی گفت: مکتب اهل بیت در طول تاریخ، هیچ گاه به این صراحت و گستردگی نبوده و این نعمت بزرگی است که همگان به ویژه حوزه ی علمیه باید از آن حمایت کنند.

 

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه تا قبل از انقلاب تاثیر و گستردگی حوزه علمیه در سطح جهان به این میزان نبوده، تصریح کرد: تمام روحانیان ما باید پاسدار انقلاب باشند و افزون بر تولید علم، در صحنه دفاع از آن حضور فعال داشته باشند.

 

وی بیان کرد: روحانیت از حیث وظیفه، نخستین گروه متنعم این انقلاب هستند و وظیفه سازماندهی این گروه، بر عهده بسیج طلاب است. هر روحانی که از انقلاب دفاع نکند، در تقوا، بصیرت و فهم فقهی او شک دارم.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: ما در حوزه های علمیه، باید بصیرت جهادی، مترتب بر حضور و مجاهدت ایجاد کنیم و امروز انقلاب ما به چنین بصیرتی نیاز دارد.

 

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: بصیرت جهادی، با آموزش و دفاع در مقابل توهماتی که دشمن در جامعه رواج می دهد، ایجاد می شود.

 

وی در ادامه تاکید کرد: ما باید افزون بر استفاده از ظرفیت درون حوزوی، از ظرفیت فارغ التحصیلان که نوعی پتانسیل و مرکز معرفتی هستند و مغفول مانده اند، بیش از پیش استفاده کنیم.

 

امام جمعه بوشهر با اشاره به تقسیم بندی اقشار جامعه به خاکستری، انقلابی و غیرانقلابی، اظهار داشت: بسیج طلاب باید برای هر سه قشر برنامه داشته باشد و در استان بوشهر که در معرض تیرهای وحشتناک دشمن قرار دارد، روحانیت در صدر بوده و با افتخار در خدمت بسیج و سپاه است.

 

آیت الله صفایی بوشهری در پایان تاکید کرد: استان بوشهر، استان امام خامنه ای است و همه چیز، حتی امور حوزه علمیه، با نگاه ایشان تنظیم می شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.