ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۰ بار خوانده شده

حوزه نیازهای نظام را تامین می کند

حضرت آیت الله مکارم شیرازی شهر مقدس قم و حوزه های علمیه این شهر را خاستگاه انقلاب اسلامی دانست و با تاکید بر این که مسؤولان و دولت به قم بدهکارند، گفت: در قم باید تحولی ایجاد و متناسب با موقعیت و جایگاه ویژه آن ساخته شود.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج طلاب ، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در دیدار رییس شورای اسلامی شهر قم، با تاکید بر این که در قم باید تحولی ایجاد شود، گفت: قم شهری با موقعیت و جایگاه ممتاز و برجسته در کشور است و نباید این شهر را با دیگر شهرها و استان ها مقایسه کرد.
نسخه مناسب چاپ

حضرت آیت الله مکارم شیرازی شهر مقدس قم و حوزه های علمیه این شهر را خاستگاه انقلاب اسلامی دانست و با تاکید بر این که مسؤولان و دولت به قم بدهکارند، گفت: در قم باید تحولی ایجاد و متناسب با موقعیت و جایگاه ویژه آن ساخته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج طلاب ، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در دیدار رییس شورای اسلامی شهر قم، با تاکید بر این که در قم باید تحولی ایجاد شود، گفت: قم شهری با موقعیت و جایگاه ممتاز و برجسته در کشور است و نباید این شهر را با دیگر شهرها و استان ها مقایسه کرد.

این مرجع تقلید با بیان این که قم با تمام جهان اسلام و تشیع ارتباط دارد و مرکز روحانیت و خاستگاه انقلاب اسلامی به شمار می آید و باید متناسب با این جایگاه و موقعیت ساخته شود، گفت: افزون بر داخل کشور، ماورای مرزهای جغرافیایی نیز نگاه شان به قم است، بزرگ ترین حوزه علمیه جهان اسلام در این شهر قرار دارد.

وی گفت: وجود بارگاه منور کریمه اهل بیت(ع)، مسجد مقدس جمکران و مراکز علمی و فرهنگی متعدد به قم موقعیت ویژه ای بخشیده است؛ از این رو به قم باید با دید ویژه نگریسته شود و ما بارها اعلام کرده ایم که دولت و مسؤولان به قم بدهکارند.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم افزود: حوزه های علمیه و مراجع با هزینه خود نیازهای نظام را در عرصه های مختلف تامین می کنند؛ بنابراین دولت و مسؤولان به حوزه های علمیه و قم بدهکارند.

وی با اشاره به تعدد و کثرت مراکز علمی و فرهنگی در شهر قم، خواستار توجه ویژه شهرداری به این مراکز شد و گفت: شهرداری نباید با نگاه تجاری به این مراکز نگاه کند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که دولت باید به شهرداری قم کمک کند، تصریح کرد: متاسفانه در شرایط کنونی به لحاظ مالی دولت با محدودیت هایی مواجه است؛ امیدواریم با رفع این مشکل دولت در این زمینه مساعدت کند.

این مرجع تقلید در ادامه سخنان خود بر لزوم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی کافی در اجرای پروژه های مختلف شهری تاکید کرد تا شهرداری و شورای شهر از مساعدت و همراهی مردم نیز بهره مند شوند.

وی با تاکید بر این که در اجرای پروژه های شهری باید به هزینه های مالی، کارایی و نیاز شهر و مردم توجه شود، خواستار برنامه ریزی مناسب مسؤولان شهری در این راستا شد.

این مرجع تقلید با اشاره به اجرای پروژه بزرگ بلوار پیامبر اعظم(ص) تاکید کرد: شایسته است در ساخت و طراحی این پروژه به مسائل فرهنگی نیز توجه شود و تنها مسائل تجاری مدنظر نباشد. /۹۲۴/پ۲۰۲/ج

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.