ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲۴۴ بار خوانده شده

بیداری اسلامی از انقلاب امام خمینی است

<p>&nbsp;‎معاون دبیر مجلس وحدت المسلمین پاکستان با اشاره به بیداری اسلامی در کشورهای جهان گفت: امام خمینی(ره) به مردم جهان درس آزادگی و مبارزه با ستمگران آموخت.</p>
نسخه مناسب چاپ

 معاون دبیر مجلس وحدت المسلمین پاکستان با اشاره به بیداری اسلامی در کشورهای جهان گفت: امام خمینی(ره) به مردم جهان درس آزادگی و مبارزه با ستمگران آموخت.

حجت الاسلام محمد امین شهیدی معاون دبیر مجلس وحدت المسلمین پاکستان در گفت‎وگو با پایگاه اطلاع رسانی بسیج طلاب  با اشاره به رواج فردگرایی پس از پیامبراسلام اظهار داشت: بعد از پیامبراکرم برخی در اسلام سیاست را از دین جدا کرده بودند و هر کسی اسلام و قانون آن را فقط در ذات افراد محدود کرده بود و به اجتماع مسلمین اهمیت داده نمی شد. واز همین نوع تفکر بنی عباس و بنی امیه سوء استفاده کرده و به اسم اسلام کارهای غلطی را انجام می دادند و کسی هم نمی توانست به آنان اعتراض کند.

وی در ادامه افزود: همین اعتقاد را غرب نیز پیش گرفت و با هدف منزوی کردن و جلوگیری از تاثیرات اجتماعی مسلمانان، فردگرایی را به عنوان یک ارزش اسلامی مطرح و آن را تبلیغ کرد.

شهیدی با اشاره به اینکه امام خمینی در قرن بیستم فکر و روش جدیدی به جهان ارائه کرد بیان داشت: امام خمینی(ر) سیره رسول اکرم (ص) را حیات بخشید و آن روحی که اسلام در زمان پیامبر به زندگی اجتماعی دمیده بود را دوباره بر کالبد دین دمید.

معاون دبیر مجلس وحدت المسلمین پاکستان با بیان اینکه اسلام به همان اندازه که به زندگی فردی اهمیت می دهد برای زندگی اجتماعی بشریت نیز برنامه دارد تصریح کرد: قرآن کریم کتاب جامع قانون بشری برای سعادت انسان است و اگر این قانون و سیره نبوی در جامعه کاربردی نشود هدف و مقصد اسلام از بین خواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی قرآن را محورعملکرد خود قرار داد اظهار داشت: ایشان سیاست و دین را با هم پیوند داد تا اجتماع به پیروی از شریعت ناب محمدی به کمال برسد و امام می خواست اسلام برای جامعه مفید باشد نه به افراد محدود شود.

شهیدی ادامه داد: آن اسلامی که فقط محدود به افراد و در مقابله با ظلم و ظالمان خاموش باشد و برای مظلومان دل سوزی نکند نامش اسلام آمریکایی است.

معاون دبیر مجلس وحدت المسلمین پاکستان گفت: اسلامی که امام خمینی آن را ارایه داد مشکلات مردم را حل می کند و مقابل ستمگر ایستادگی می کند.

وی با اشاره به بیداری اسلامی در کشورهای جهان اظهار داشت: این برکت انقلاب امام خمینی(ره) است ومردم دنیا نیز به حقیقت آن پی برده اند و طبق دستورات امام عمل می کنند.

شهیدی با بیان اینکه امام خمینی(ره)  آزادگی و مقابله با زورگویان را به مردم دنیا تعلیم داد گفت: مردم کشورهای مصر، تونس ، بحرین و لیبی درس آزادگی و استکبار تیزی را در مکتب امام خمینی(ره) یاد گرفتنه اند و با بکار گیری دستورات امام با زورگویان و دیکتاتورهای جهان مبارزه می کنند.

معاون دبیر مجلس وحدت المسلمین پاکستان همچنین در پایان به خاطره ای از دیدارش با امام اشاره کرد و بیان داشت: یکباری که قسمت شد امام را زیارت کنم یادم هست که آنقدر تحت تاثیر ایشان قرار گرفته بودم که اشک از چشمانم جاری شد و گریه کردم. انگار که به محبوب خود رسیده بودم و آنقدر مبهوت چهره امام شدم که چند لحظه خودم را فراموش کردم. چیز دیگری جز دلتنگی از آن دیدار یادم نیست./۹۰۲/ت۳۰۲/ک

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.