ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۳۰۷ بار خوانده شده

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور:

<p dir="RTL">با عاشورا می<span dir="LTR">&lrm;</span>توانیم دنیا را مدیریت کنیم</p><p dir="RTL">حجةالاسلام تقوی:عاشورا سرمایه<span dir="LTR">&lrm;</span>ای است که هیچ ملتی در هیچ مکتبی از آن بی بهره<span dir="LTR">&lrm;</span>&nbsp; نیست، گفت&nbsp; ما از این نعمت برخورداریم&nbsp; و با عاشورا می<span dir="LTR">&lrm;</span>توانیم دنیا را مدیریت کنیم.</p><p dir="RTL">&nbsp;</p>
نسخه مناسب چاپ

با عاشورا می‎توانیم دنیا را مدیریت کنیم

حجةالاسلام تقوی:عاشورا سرمایه‎ای است که هیچ ملتی در هیچ مکتبی از آن بی بهره‎  نیست، گفت  ما از این نعمت برخورداریم  و با عاشورا می‎توانیم دنیا را مدیریت کنیم.

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج طلاب از گلستان ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور درهمایش طلایه داران تبلیغ استان گلستان که در مصلای گرگان برگزار شد، اظهار کرد:  کسانی که اسلام در دلشان تاثیر نگذاشته بود در برابر امام حسین (ع)ایستادند.

 

حجةالاسلام تقوی تصریح کرد: این نکته واقعاً جای تامل دارد و  باید اندیشید چه اتفاقی افتاد که جمع کثیری با شمشیر آخته رو به روی فرزند پیمبر (ص) ایستادند و در حالی که معتقد بودن آنها مسلمان هستند و در راه رسول اکرم(ص) گام بر می‎دارند.

 

رئیس دفتر شورای سیاست‎گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: آنچه بعد از رحلت رسول اسلام (ص) نسبت به خاندان پاکش اتفاق افتاده این بود که منافقان و کسانی که اسلام در دل آنها تاثیر نگذاشته بود و از باب ایمان تسلیم راه خدا نشده بودند و تنها به واسطه قدرت اسلام تسلیم شده‎بودند با تغییر فضا افکار عمومی را تغییر دادند.

 

تقوی با بیان اینکه این افراد با تغییر فضا اندیشه‎ها و رفتارهای خود را بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) بروز دادند، گفت: این افراد کسانی بودند که پدرانشان در جنگ‎ها بر علیه پیامبر کشته شده بودند و کینه عجیبی نسبت به امام علی (ع) داشتند.

 

رئیس شورای سیاست‎گذاری ائمه جمعه کشور افزود: یک سری در لایحه‎های زیرین فتنه هستند و دشمنان از آنها برای روزهای مبادا استفاده می‎کنند و مردم باید نسبت به این افراد آگاه باشند.

 

تقوی با بیان اینکه در جنگ نرم سعی می‎شود از نیروهای داخلی و نزدیک به حاکمیت بهره‎گیری ‎شود، افزود: دشمن در جنگ نرم از خودی‎ها سرباز می‎گیرد و حرف‎هایش را از زبان خودی‎ها بیان می‎کند.

 

رئیس شورای سیاست‎گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه شائبه، دروغ و تهمت در جنگ نرم ترویج دارد، یادآور شد: اسلام تلاش می‎کند که انسان را به خودباوری و استمرار برساند و جنگ نرم در مقابله با آن قرار دارد.

 

تقوی با بیان اینکه بخشی از پایگاه‎های دشمن در فضای مجازی، رسانه‎ای و رسانه‎های مکتوب است، یادآور شد: راه مقابله با تهاجم فرهنگی این است که نیروهای ارزشی را تقویت کنیم و باید توجه داشت خودسری‎ها، توهین و دشنام در این مسیر از سوی نیروهای مؤمن منفور و نهی می‎شود.

 

 

رئیس شورای سیاست‎گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه باید وحدت و یکپارچگی در بین نیروهای مؤمن ایجاد شود، افزود: تقویت هسته‎های قرآنی، بهره‎گیری از سرمایه‎های فرهنگی، تقویت روحانیت و رسانه‎های انقلابی از جمله‎راهکارهای مقابله با جنگ نرم است.

 

تقوی با بیان اینکه :عاشورا سرمایه‎ای است که هیچ ملتی در هیچ مکتبی از آن بی بهره‎مند نیست، گفت  ما از این نعمت برخورداریم  و با عاشورا می‎توانیم دنیا را مدیریت کنیم.

 

رئیس شورای سیاست‎گذاری ائمه جمعه کشور عنوان کرد: عاشورا و کربلا، اسلام مجسم است و ما به وضوح  توحید را در کربلا می‎بینیم، تفسیر قرآن را در کربلا می‎شنویم و امامت، ولایت و عدل را در کربلا برای ما روشن است.

 

تقوی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب می‎فرماید «من احساس می‎کنم که عده‎ای تلاش می‎کنند جامعه از فرهنگ امام (ره) و راه امام (ره) جدا و تخلیه شود»، گفت: ما باید در راه امام (ره) انقلابی باشیم و باید دولت ما در برابر آمریکا قوی باشیم چرا که شعار ما هیأت منه الذله است.

 

وی با بیان اینکه مردم را باید با روحیه انقلابی به صحنه بیاوریم، افزود: آمریکا با حمایت از گروه‎های تکفیری در سوریه، عراق به دنبال این است که انقلاب ما را به چالش بکشاند.

 

رئیس شورای سیاست‎گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: اسلام با شمشیر شجاع مردی چون امام علی (ع) با فرماندهی پیامبر اکرم (ص) پیش رفت ولی زمانی رسید که  با تهاجم فرهنگی نسبت به این مرد نورانی مردم لعن می‎کردند.

 

تقوی با بیان اینکه کربلا حاصل یک تهاجم فرهنگی است، ابراز داشت: این تهاجم به ارزش‎ها و باورها تغییر پیدا کرد و یک مجموعه‎ای که باید مدافع ارزش‎ها باشد در برابر مجسمه عدل و توحید در کربلا ایستاد.

 

رئیس شورای سیاست‎گذاری ائمه جمعه کشور خاطرنشان کرد: امروز جهان اسلام و جمهوری اسلامی از جانب سلطه‎گران با یک جنگ تمام عیار به نام جنگ نرم رو به رو است و ما باید نسبت به این جنگ نرم آگاهی‎های خود را بالا ببریم و روش‎های مقابله با این تهاجم را بدست بیاوریم و با روش‎های صحیح به مقابله با این جنگ بپردازیم.

 

وی افزود: در جنگ نرم پیروزی وقتی حاصل می‎شود یک حساسیت و یک عزم عمومی به وجود بیاید و باید این حساسیت را در جامعه ایجاد کرد تا همه را به مقابله با این تهاجم دعوت کنیم.

 

رئیس شورای سیاست‎گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه اگر می‎خواهیم رفتار مردم را تغییر دهیم باید بر روی ذهن آنها تاثیر بگذاریم، گفت: شهدای جنگ نرم و تهاجم فرهنگی بسیار زیاد است و معتادان، هنجار شکنان، مفسدان و اشرار کشته شدگان جنگ نرم محسوب می‎شوند.

 

وی هدف از جنگ نرم را تغییر نگرش‎ها و ارزش‎ها از طریق تاثیرگذاری بر افکار عمومی دانست، گفت: دشمن با جنگ نرم به دنبال تضعیف روحیه‎ها است و مقام معظم رهبری همواره به تقویت روحیه ملت تاکید دارند.

 

تقوی با بیان اینکه  دشمن ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت را از طریق جنگ نرم دنبال می‎کند، گفت: نافرمانی مدنی  و قرار دادن مردم در برابر حاکمیت از جمله برنامه‎هایی است که دشمن از جنگ نرم دنبال می‎کند.

 

رئیس شورای سیاست‎گذاری ائمه جمعه کشور افزود: در جنگ نرم دشمن می‎خواهد مردم را به این باور برساند که این نظام کارآمدی لازم را ندارد تا به این ترتیب مردم را ناامید کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.