اخرین اخبار

طلبه شهید اهل ترکیه؛
«طلبه شهید کمال قزل کایا» یکی از شهدای ترکیه‌ای هشت سال دفاع مقدس است که مزار او در گلزار شهدای بهشت زهرا واقع در تهران است.
روایتی از این روزهای یک روحانی جهادی؛
وقتی با او می خواهیم همکلام شویم در گفتار به یک جمله اکتفا می کند که جهاد ادامه دارد و در کردار مشغول جمع آوری کمک های مردمی برای رساندن به مردم آسیب دیده می شود.
استاد تراشیون مطرح کرد:
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه اسلام به دنبال پایداری زندگی مشترک است، گفت: اصلاح شخصیت در مسیر مطلوب، نتیجه سازگاری با همسر است و سازگاری مهم‌ترین رکن در کاهش اختلافات خانوادگی است.
مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه:
مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه گفت: اصل مواسات ریشه در دین اسلام دارد و در طول تاریخ همیشه این فرهنگ بوده است اما متأسفانه در طول دهه های اخیر آن را به فراموشی سپرده ایم.
به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام علیرضا سبحانی، از فضلای حوزه علمیه قم، در پاسخ به مطلب منتشر شده در صفحه ۶ روزنامه اطلاعات دوم مرداد ۹۹، با عنوان «فقه و عدالت اجتماعی»، آورده است:
کارشناس مسائل خانواده:
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به سیره ای امام علی(ع) گفت: سیره امام علی(ع) رسیدگی به فقرا، برطرف کردن فقر و اختلاف طبقاتی در جامعه است.
حجت الاسلام و المسلمین حاجتی مطرح کرد:
«تحقیر توانایی‌های داخلی»، «بزرگ‌نمایی قدرت‌های سلطه‌طلب خارجی» و «بن‌بست نمائی شرایط فعلی» و به تعبیر آقا دادن «آدرس غلط» درباره علاج تحریم‌ها و در نهایت انتساب آثار ناکارآمدی کارگزاران لیبرال مسلک به رهبری، برخی از «مأموریت‌های واضح» جریان تحریف در مقطع کنونی می‌باشد که این «تیغ تیز تحریف» همواره مکمل شمشیر لشکریان شیطان بوده که شاید شنیع‌ترین مصداق تاریخی آن جریان «تحریف اموی» علیه امامت اهل‌بیت به‌ویژه تحریف «واقعه غدیر» و انتصاب حضرت امیر(ع) باشد.
شهید مدافع حرم کازرون؛ محمد مسرور؛
جامعةالمصطفی(ص) العالمیه:
رئیس جامعةالمصطفی(ص) العالمیه گفت: طرح تحول نظام آموزشی ناظر بر مأموریت اصلی المصطفی(ص) در تمام ابعاد است.
آیت‌الله اعرافی مطرح کرد:
مدیر حوزه‌های علمیه گفت: تاکنون بیش از صد شرح و تفسیراز سوی اساتید، طلاب و مرکز چاپ و نشرحوزه های علمیه بر نهج‌البلاغه نوشته شده است.
حضرت آیت الله نوری همدانی در پاسخ به استفتائی نظر خود را درباره سود وام اجاره مسکن اعلام کردند.