ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۲ بار خوانده شده

آمریکا هیچ وقت رکوع ملت ایران در برابر خود را نخواهد دید

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی، در خطبه های این هفته نماز جمعه اردبیل، اظهار داشت: در چند سال اخیر معلوم شد که آمریکا به دوست و دشمن خود رحم نمی کند، به بهترین دوستان خود خیانت و آنها را با بدترین اهانت، تحقیر کرده است و این نشان می دهد که آمریکا اصلا اهل گفتگو ،مذاکره و تعامل نیست. دولت ترکیه خدمات استثنایی به آمریکا مخصوصا در سوریه انجام داده است و جزو دوستان بسیار صمیمی آمریکاست، ولی آمریکایی ها این هفته با تصویب نسل کشی ارامنه در مجلس سنا و با اهانت های شدید توئیتی ترامپ، ترکیه را به شدت تحقیر کردند. این امر نشان می دهد که به دوستی و مذاکره آمریکا امیدی نیست .

این مطلب ۲۶۸ بار خوانده شده

نماز تنها راه نجات از لغزش هاست/ وضع فضای مجازی جامعه را رنج می دهد

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در گرگان اظهار داشت: طبیعت و سرشت انسان نیازمند برقراری ارتباط با خدا است که این رابطه در پرتو نماز به عنوان رمز حیات طبیه و صراط مستقیم شکل می گیرد.

وی بیان کرد: اگر چه اقامه نماز از خانه آغاز می شود، اما همه بخش های جامعه اسلامی مانند مدرسه، دانشگاه، ادارات و هر کوی و برزن باید جلوه گاه این ارتباط الهی و معنوی باشد.

این مطلب ۴ بار خوانده شده

دیدار حجت الاسلام احمد رجنی با خانواده روحانی شهید حسن وکیل آزاد

حجت الاسلام رجنی بیان داشتند:پاسداری از خون شهدا و احترام به خانواده شهدا برعهده تک تک افراد جامعه هست و باید زندگی سراسر نورآنهارا سرلوحه کارخودقراردهیم تادرقیامت شرمنده آنها نشویم.

دیدارحجت الاسلام احمد رجنی با خانواده روحانی شهید حسن وکیل آزاد

۱ خوانده

آموزش مهارت های زندگی، پیش نیاز تحکیم بنیان خانواده است

معصومه ظهیری با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به اهمیت این مساله، یکی از ماموریت های کلیدی مبلغان و فعالان فرهنگی حوزه های علمیه خواهران ناظر به ارایه آموزش های مربوط به مهارت های زندگی برپایه آموزه های ناب دینی است که این مقوله در راستای تبیین و ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی صورت می گیرد.

این مطلب ۱۵ بار خوانده شده

تبدیل بیانیه گام دوم به گفتمان غالب رسالت امروز روحانیت است

حجت الاسلام والمسلمین عباس کعبی با بیان اینکه  بیانیه گام دوم انقلاب مبتنی بر نظریه های ناب برگرفته از معارف اسلام ناب محمدی و مکتب اهل بیت علیهم السلام و تداوم خط امام در چهل سال دوم انقلاب اسلامی است ، اظهارکرد: این تلفیق بین جمهوریت و اسلامیت و اینکه انقلاب اسلامی ریشه در انقلاب انبیا دارد و جمع بین علم و ایمان، پیشرفت و عدالت، عقلانیت و معنویت، آرمان‌گرایی و واقع گرایی و  بین ایران مبتنی بر ارزش‌های اسلامی و ساحت امت اسلامی از ویژگی های این بیانیه است.

این مطلب ۲۰ بار خوانده شده

دلیل رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) چه بود؟

دهم ربیع الثانی مصادف با رحلت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) است که به همین مناسبت مطلبی را تقدیم شما مخاطبان فرهیخته خواهیم کرد.

 

* وفات حضرت معصومه (س)

دهم ماه ربیع الثانی سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) می‌باشد. حضرت معصومه یکسال پس از ورود برادرش حضرت امام رضا(ع) به ایران به همراه عده‌ای از برادران و خواهران و عده دیگری از خویشان به منظور دیدار امام رضا (ع) وارد ایران شدند. [۱] جعفر مرتضی عاملی می‌نویسد:

این مطلب ۱۶ بار خوانده شده

رئیس جدید بسیج طلاب و روحانیون سمنان معرفی شد

آیین تکریم و معارفه رئیس جدید بسیج طلاب و روحانیون استان سمنان با حضور مسئولین استانی برگزار شد.

این آیین با حضور مدیر حوزه علمیه سمنان، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان و برخی از مدیران دستگاه های اجرایی، کارکنان و روحانیون سپاه برگزار شد.

بر پایه این گزارش، در این مراسم، حجت الاسلام سید هادی موسوی به عنوان رئیس جدید بسیج طلاب و روحانیون استان سمنان معرفی و از زحمات حجت الاسلام هادی ابراهیمی تقدیر به عمل آمد.

این مطلب ۱۱ بار خوانده شده

جایگاه مذهبی و فرهنگی قم را حفظ و تقویت کنیم

حجت الاسلام و المسلمین حسن نظری شاهرودی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه ضمن تسلیت وفات شهادت گونه حضرت فاطمه معصومه(س) بر همه محبان و ارادتمندان حضرت ابراز داشت: حضرت معصومه (س) چنان مقام و جایگاه بلندمرتبه ای دارند که پدرشان امام کاظم(ع) در باره ایشان نه یک بار که سه بار در جریان یک سوال و جواب علمی از عبارت پرمعنای"فداها ابوها" استفاده کردند که انسان به یاد چنین تعبیری از کلام پیامبر اکرم(ص) در وصف بی بی دو عالم حضرت زهرا(س) می اُفتد و شاید یکی از وجوهی که ما حضرت معصومه (س) را فاطمه ثانی خطاب می کنیم نیز همین مساله باشد.

این مطلب ۳۹ بار خوانده شده

مردم با همه مشکلات و گرفتاری ها همچنان حافظ انقلاب اند

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، امروز ۱۴ آذرماه در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در لرستان که در سالن همایش های جهاد کشاورزی استان برگزار شد با تبریک میلاد با سعادت امام حسن عسکری(ع)، گفت: حضرت در دوران امامت خود با وجود ظلم و جور فراوان خلفای زمان، به اجرای رسالت الهی که همان تبلیغ و ارشاد بود پرداخت و با بصیرت و روشنگری مردم را هدایت می کردند.

این مطلب ۳۷ بار خوانده شده

اصول فقه نیاز به تغییرهای ساختاری دارد

آیت الله ابوالقاسم علیدوست، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در کارگاه توانمندسازی و دانش افزایی اساتید فقه و اصول در مدرسه علمیه سلیمانیه به تبیین مراحل تکوین، تکون، تدوین و زمینه پیدایش اصول فقه، نقش اصول فقه و کارکرد آن و نظریه ها و رویه ها پیرامون اصول فقه پرداخت.

وی با بیان این که تنها دانش کاملا اسلامی و بومی که مسلمانان آن را به وجود آوردند فقه و اصول فقه است، تصریح کرد: اصول فقه از زمان پیامبر(ص) به صورت خودبخود به شکل تکون به دنبال مسائلی که ایجاد می شد، به وجود آمد.

صفحات