ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۴ بار خوانده شده

راهیان نور بهترین فرصت برای تربیت انسانها برای انقلاب اسلامی است

سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در هفدهمین جلسه قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج با بیان اینکه طرح اعتلای بسیج یعنی خدمت رسانی خالصانه به مردم، اظهار داشت: امام خامنه ای رهبرمعظم انقلاب اسلامی تاکید ویژه ای بر اعتلای بسیج و خدمات آن به آحاد مردم دارند، به طوری که اثرات آن قابل مشاهده باشد.

 

این مطلب ۵ بار خوانده شده

اسلام مشوّق فعالیت های اجتماعی زنان است

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر، امروز در جلسه تواصی به حق درجمع کارکنان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری با بزرگداشت ایام شهادت دخت گرامی پیامبر اسلام(ص)، وجود مقدس بانوی دوعالم حضرت زهرا(س) را یک انسان کامل و الگو برای زنان و همه بشریت دانست.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، جامعیت و ویژگی های حضرت فاطمه اطهر(س) را یادآور شد و تصریح کرد: این ویژگی ها به گونه ای است که هرفردی درهر دوره ای از زندگی می تواند از آنها الگو بگیرد و یک زندگی صحیح دینی و اسلامی داشته باشد.

این مطلب ۴ بار خوانده شده

تحولات در علوم انسانی و حوزه های علمیه به برکت انقلاب اسلامی ، چشمگیر بوده است

حجت الاسلام و المسلمین ولی الله لونی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به این که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید بتوانیم دستاوردها و برکات حاصل از این انقلاب را به درستی تبیین کنیم، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فراگیر و جامع بود که زمینه ساز استقرار یک حکومت مبتنی بر مکتب اسلام ناب و اهل بیتی شد و آن طور که در بیانات و دیدگاه های حضرت امام و مقام معظم رهبری مشهود است، این انقلاب منجر به تحولات بزرگی در عرصه های گوناگون شد که باید در ابعاد مختلف آثار و برکات آن به خوبی تبیین و تشریح شود.

این مطلب ۴ بار خوانده شده

ثروت‌های انباشته به جریان بیفتند تا به رونق اقتصادی برسیم

حضرت  آیت‌الله نوری همدانی امروز در دیدار اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جامعیت دین مبین اسلام، گفتند: این دین آسمانی در عرصه های مختلف و  مسائل گوناگون از جمله اقتصاد نظر و آموزه دارد و مساله اقتصاد دارای اهمیت زیادی است.

این مطلب ۴ بار خوانده شده

پرداخت وام‌ های قرض الحسنه به شیوه فعلی رباخواری آشکار است

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار رئیس و اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، عنوان کردند: بسیاری از مسائل اقتصادی ربطی به تحریم ندارند و اقتصاد کشور امروز پیچیده و معما مانند است‌.

 

ایشان افزودند: این نوع قرض الحسنه ای که در بانک‌ها داده می‌شود قطعا خلاف شرع و حرام است، چهار درصد حق الزحمه برای بانک ها تعیین شد که بانک ها با نوعی فریب به دریافت بیش از این میزان از مردم مبادرت می‌کنند که نوعی رباخواری آشکار محسوب می‌شود.

 

این مطلب ۴ بار خوانده شده

ایستادگی ۴۰ ساله مردم انقلابی ایران، مرگ تدریجی آمریکا را رقم زده است

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به این که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، باید به خوبی برکات و دستاوردهای این انقلاب و نظام اسلامی برای آحاد مردم به ویژه نسل جدید تبیین شود، اظهار داشت: بصیرت افزایی و روشنگری در راستای دفاع از انقلاب و حراست از دستاوردهای کم نظیر و گاه بی نظیر آن یکی از اساسی ترین وظایف هر فرد انقلابی به خصوص فضلا و طلاب حوزه های علمیه است که البته در این خصوص اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته اما نباید به کارهای انجام شده بسنده کرد.

این مطلب ۱۴ بار خوانده شده

توان هسته ای امروز ما بیشتر از زمان پذیرش برجام است

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری، طی سخنانی در جمع طلاب مدرسه علمیه آل یاسین قم با اشاره به پیشرفت های اخیر هسته ای در روش های جدید غنی سازی برای نیروگاه تحقیقاتی تهران اظهار داشت: سوخت ۲۰ درصد مورد نیاز نیروگاه تهران به روش جدید و مدرن و در چارچوب برجام تولید شده و بر اساس تعهدات ما در برجام انجام می شود.

وی افزود: انباشت سوخت تولیدی باید با نظر و نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی باشد و ما طبق برجام اختیار انباشت آن را نداریم و در چارچوب قوانین بین المللی توسعه وتحقیق حق جمهوری اسلامی است و لذاکسی اجازه ایجاد تشکیک در این حق مسلم را ندارد.

این مطلب ۱۴ بار خوانده شده

روز یا هفته ای به نام حوزه نامگذاری شود

حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم اظهار داشتند: اخیرا در این فکر فرو رفتم که باید خدمات حوزه را به جامعه بیان کنیم تا بدکاران و بد اندیشانی که به فکر تخریب حوزه هستند، واقعیت ها را بدانند؛ بیان نمودن خدمات حوزه ریاکاری نیست.

این مطلب ۹ بار خوانده شده

فریب حرف های دیگران در مورد بی اثر بودن فقه را نخورید

آیت الله اعرافی امروز در جمع مدیر، اساتید و طلاب حوزه علمیه شهرستان بناب که در مسجد رضائیه قم برگزار شد، با اشاره به ضرورت توجه به کتاب مهم نهج البلاغه به عنوان کتاب بالینی درحوزه های علمیه گفت: دلیل همنشینی طلاب با کتاب نهج البلاغه این است چون از اندیشه منظومه فکری، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و از سوی دیگر دارای محور اخلاقی متمایز باسایر کتابها و از جامعیت علمی  و همراه باشور، حماسه و ادبیات بسیار متعالی است.

نگاه طلاب به کتاب نهج البلاغه تغییر کند

این مطلب ۷ بار خوانده شده

سند بردگی ملت ایران با تصویب کنوانسیون مبارزه با پولشویی امضا می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی ظهر امروز در سخنرانی بین الصلاتین مسجد مرکز مدیریت حوزه علمیه در جمع کارکنان این مرکز، عنوان کرد: در هفته آینده، قرار است کنوانسیونی که مقام معظم رهبری و مراجع تقلید آن را رد کرده اند، تصویب شود و با تصویب  آن برای نخستین بار در تاریخ ۴۰ سال انقلاب، سند بردگی کشور امضا خواهد شد.

وی افزود: یکی از حلقه های اسناد ۲۰۳۰ بوده و fatf و امثالهم هم در حال تحمیل شدن به رهبر انقلاب و ملت ایران است.

صفحات