ارتباط با مسئول سازمان

این مطلب ۵ بار خوانده شده

ساده زیستی و مردمداری امامان جمعه در زمان کنونی باید پررنگ تر باشد

حجت الاسلام و المسلمین محمود رجبی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با بیان این که ائمه جمعه پیشانی ارتباط روحانیت با قاطبه جامعه به شمار می روند، اظهار داشت: نماز جمعه جایی است که همه اقشار و صنوف مختلف مردم برای اقامه آیین عبادی – سیاسی این روز در آن حضور پیدا می کنند و از سویی اهمیت این جایگاه می طلبد که نماز جمعه مأوا و ملجأ جوانان به منظور ارتقای بُعد معنوی و بصیرتی آن ها باشد.

این مطلب ۴۰ بار خوانده شده

امید به آینده قابل تحقق نیست مگر با استفاده از ظرفیت جوانان

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در اولین سخنرانی خود در خطبه های نماز جمعه امروز ۲۸ تیرماه بندرعباس با بیان اینکه مقام معظم رهبری در متن حکم انتصابی بنده بر اهمیت جایگاه هرمزگان تاکید کردند، افزود: ایشان بندرعباس را شهری مهم دانستند که جایگاه مهمی دارد که این سخنان ماموریت و تکلیف تمامی آحاد جامعه استان هرمزگان را دو چندان می کند.

این مطلب ۱۲ بار خوانده شده

دیپلماسی مقاومت، الگویی برای رفتار همه مسئولان است

آیت الله سید محمد سعیدی امروز در خطبه های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد،با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه گفت: رویکرد رهبری در مواجهه با دشمن ، توجه به ظرفیت های ملی و داخلی و تقویت کارآمدی و حضور فعال جوانان مومن و انقلابی در عرصه مدیریت و فسادستیزی و تکیه بر اقتصاد مقاومتی و دیپلماسی مقاومت در مقابل دشمن است.

این مطلب ۳۷ بار خوانده شده

ماجرای وصل نخستین خط اینترنت برای علمای قم/ هوش مصنوعی می‌تواند یک مجتهدیار الکترونیک باشد

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی زمانی در قم تاسیس شد که بسیاری از مردم تصور دقیقی از رایانه و کاربردهای آن نداشتند. این مرکز با تولید نرم‌افزارهای پرکاربرد و تسهیل‌گر توانست هم جای خود و هم جای رایانه و اینترنت را در حوزه باز کند.

این مطلب ۲۵ بار خوانده شده

فعالیت ها و خاطرات جذاب یک طلبه وظیفه در بین دانش آموزان

با اینکه مدت زمان زیادی از این طرح نمی گذرد اما هرجا رد پای طلاب وظیفه در آموزش و پرورش را رصد و پیگیری کرده ایم ، منشأ خدمات فرهنگی و پرورشی  قابل قبولی در عرصه تعلیم و تربیت شده اند و این مهم نتوانسته است از چشم فعالان تعلیم و تربیتی در نشست ها و همایش ها به عنوان یک طرح موفق پنهان بماند.  

این مطلب ۱۷ بار خوانده شده

حوزه های علمیه خواهران به دنبال قله آفرینی نخبگان و بانوان طلبه باشد

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا برته پیش از ظهر امروز در نشستی با خانم ماندانا جلالی، مدیرکل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و سرپرست روابط عمومی حوزه های علمیه خواهران که در خبرگزاری حوزه برگزار شد، با اشاره به فعالیت های خبرگزاری حوزه در راستای اطلاع رسانی برنامه ها و فعالیت های علما، بزرگان، اساتید، مدارس علمیه و نخبگان طلبه، گفت: ما مرزی در مسأله اطلاع رسانی قائل نیستیم و می توانیم در این راستا از ظرفیت های حوزه های علمیه خواهران نیز استفاده کنیم.

این مطلب ۱۸ بار خوانده شده

مسجد محوری؛ ضرورتی برای مقابله با آسیب های اجتماعی و معضلات فرهنگی

دکتر شهلا باقری  با تاکید بر این که شرایط امروز جامعه می طلبد که ما در انجام فعالیت های فرهنگی به دنبال جدیت در اجرای برنامه ها و به خصوص اثربخشی آن ها بر مخاطبان باشیم، اظهار داشت: در روزها و هفته های اخیر ، بحث های گسترده ای در سطح جامعه در رابطه با مساله عفاف و حجاب و راهکارهای عملی کردن آن ها وجود داشته و به نظر بنده مهم این است که طرح این مباحث به شکل موسمی و صرفاً مناسبتی نباشد یعنی فراتر از این که روزی مثل بیست و یکم تیرماه به عنوان روز عفاف و حجاب نامیده شده، این قبیل امور مهم و کلیدی در طول سال مورد توجه و بحث و بررسی باشد.

این مطلب ۱۰ بار خوانده شده

حجاب جامعه را باحیا می‌کند، زنان در غرب هویّت اصلی خودشان را از دست داده اند

آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی با حضور در برنامه آینه حجاب شبکه قرآن سیما ضمن پاسخگویی به سؤالات درزمینهٔ حجاب بر ضرورت رعایت عفاف و حجاب در جامعه تأکید کردکه متن سخنان این عضو جامعه مد رسین حوزه علمیه قم به این شرح است:

 

* از منظر یک خانمی که در جامعه اسلامی زندگی می‌کند سؤالی از حضرت‌عالی می‌پرسم؛ من دختر جامعه اسلامی هستم که در ایران عزیز زندگی می‌کنم و به این کشور افتخار می‌کنم منتهی تمایل دارم به اینکه حجابم را رعایت نکنم، یا نداشته باشم؟

 

این مطلب ۹ بار خوانده شده

تشریح فعالیت مراکزپنج گانه معاونت تبلیغ حوزه

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی، معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه و مدیر مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»با بیان این که مجتمع آموزشی پژوهشی تبلیغ، حدود یکسال است به وجود آمده و شامل ۵ مرکز می شود، بیان داشت: برخی از مراکز از قبل وجود داشت مثل مرکز آموزش تخصصی تبلیغ که حدودا ۲۸ سال است فعالیت می کند و برخی از مراکز هم جدیدا ایجاد شده است.

فعالیت مرکز آموزش های تخصصی تبلیغ سطوح ۲، ۳ و ۴

این مطلب ۱۶ بار خوانده شده

در بیانیه گام دوم حدود ۲۱ بار به جوان تاکید شده است

سرکار خانم میر مومنی مدیریت حوزه علمیه خواهران حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در اولین جلسه هیئت اندیشه ورزان سال ۹۸ سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور ضمن ابراز خرسندی از چنین جلساتی گفت: با توجه به اینکه این بیانیه گام دوم که به عنوان سند راه می باشد هم تاریخ ۴۰ ساله انقلاب را می گوید و هم چشم اندازی است برای آینده نسل جوان ، حتما باید این بیانیه را تبیین و تحلیل کنیم ، چون مخاطب اصلی در این بیانیه بیشتر جوان است که حدود ۲۱ بار در این بیانیه به جوان تاکید شده است ، لذا باید برای نسل جوان بیانیه خوانده و تبیین و تحلیل شود تا بعد از این مراحل وارد فاز عملیاتی بشویم . 

صفحات